Photoshop Nasıl Kullanılır
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 1 Yorum / 166 Görüntülenme

Photoshop Nasıl Kullanılır

Photoshop Nasıl Kullanılır ? Photoshop ile önceden oluşturulmuş grafiklerinizi ve fotoğraflarınızı vektörel olarak değiştirip yapılandırabilirsiniz. Peki Photoshop dediğimiz dillerden düşmeyen kelime nedir ?

Photoshop Nedir ?

Photoshop Nasıl Kullanılır ? İsminden anlaşılacağı gibi Adobe firması tarafından hazırlanan photoshop programı vektörel çizimler yapmayı, fotoğraflarda detaylı rötuşlar yapabilen, reklam ve görsel düzenlemeler yapmaya olanak sağlayarak imkansız olan tasarımları yapmaya sağlayan dünya çapında kullanılan bir programdır. Web tasarımın kalıbının çizilmesine olanak veren photoshop programı teknolojinin günümüzdeki görsel halidir aslında.

Teknolojide gördüğümüz her türlü görselin ve tasarımın ortaya çıkması için ilk etapta Adobe Photoshop programı yardımıyla görsel olarak çizilmeli ve ardından kodlama yardımıyla tasarım muhteşemlik kazanmaktadır. Resim çizim işlemlerinden sonra CSS kodlama yapılarak sadece bir fotoğraftan oluşan tasarım mucizeler halinde ortaya farklı aşamalı tasarımlar ortaya koyarak istediğimiz her şeyi yapmaya olanak sağlar.

Photoshop Nasıl Kullanılır ?

Grafik düzenleme yazılımları yeni bir grafiksel veri veya fotoğrafı yeniden oluşturmak yerine daha çok, önceden meydana getirilmiş bir verinin üzerinde düzenleme yapmaya yardımcı olur. Bu işlem yapılırken daha çok kullandığımız ögeler kesme, kopyalama ve silmedir. Kullanım amacı ise birçok farklı alana katkı sağlayabilir. Yıpranmış, soluk görüntü kazanmış fotoğrafları  kısaca kötü çıkmış fotoğrafları yeniden düzenlemeye, bir fotoğrafa istediğiniz rengi vermede ve çeşitli eğlence faktörü oluşturulabilecek durumlarda kullanılabilir.

iPhone Batarya mAh Öğrenme

Photoshop programını etkili kullanabilmek için programın neler yaptığını ve çalışma mantığını bilmek gerekir. Bunları bilirseniz hem öğrenme aşamasında kendinizi güçlendirmiş olabilirsiniz, hem de programın gerçek mantığını kavramış olursunuz.

Photoshop İle Hangi Amaçlarla Kullanılır ?

 • Fotomontaj
 • Maskot
 • Logo
 • Web Tasarımı
 • Fotoğraf Manipülasyon
 • Reklam
 • Afiş Hazırlama
 • Özel Çizimleri

Gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Yukarıdaki listeye sığdıramayacağımız bir çok alanda kullanılabilecek bir programdır. Önünüzdeki tüm görsel öğeler Adobe Photoshop proğramı desteğiyle çizilip önümüze serilmektedir. Unutmayın gerçek olan her şey önce hayallerle başladı.

Honor Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Honor 8 Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir