Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Photoshop Nasıl Kullanılır

Photoshop Nasıl Kullanılır

Photoshop Nasıl Kullanılır

Photoshop Nasıl Kullanılır ? Photoshop ile önceden oluşturulmuş grafiklerinizi ve fotoğraflarınızı vektörle olarak değiştirip yapılandırabilirsiniz. Peki Photoshop dediğimiz dillerden düşmeyen kelime nedir ?

Photoshop Nedir ?

Photoshop Nasıl Kullanılır ? İsminden anlaşılacağı gibi Adobe firması tarafından hazırlanan photoshop programı vektörle çizimler yapmayı, fotoğraflarda detaylı rötuşlar yapabilen, reklam ve görsel düzenlemeler yapmaya olanak sağlayarak imkansız olan tasarımları yapmaya sağlayan dünya çapında kullanılan bir programdır. Web tasarımın kalıbının çizilmesine olanak veren photoshop programı teknolojinin günümüzdeki görsel halidir aslında.

Teknolojide gördüğümüz her türlü görselin ve tasarımın ortaya çıkması için ilk etapta Adobe Photoshop programı yardımıyla görsel olarak çizilmeli ve ardından kodlama yardımıyla tasarım muhteşemlik kazanmaktadır. Resim çizim işlemlerinden sonra CSS kodlama yapılarak sadece bir fotoğraftan oluşan tasarım mucizeler halinde ortaya farklı aşamalı tasarımlar ortaya koyarak istediğimiz her şeyi yapmaya olanak sağlar.

Photoshop Nasıl Kullanılır ?

Grafik düzenleme yazılımları yeni bir grafiksel veri veya fotoğrafı yeniden oluşturmak yerine daha çok, önceden meydana getirilmiş bir verinin üzerinde düzenleme yapmaya yardımcı olur. Bu işlem yapılırken daha çok kullandığımız ögeler kesme, kopyalama ve silmedir. Kullanım amacı ise birçok farklı alana katkı sağlayabilir. Yıpranmış, soluk görüntü kazanmış fotoğrafları  kısaca kötü çıkmış fotoğrafları yeniden düzenlemeye, bir fotoğrafa istediğiniz rengi vermede ve çeşitli eğlence faktörü oluşturulabilecek durumlarda kullanılabilir.

Photoshop programını etkili kullanabilmek için programın neler yaptığını ve çalışma mantığını bilmek gerekir. Bunları bilirseniz hem öğrenme aşamasında kendinizi güçlendirmiş olabilirsiniz, hem de programın gerçek mantığını kavramış olursunuz.

İlginizi Çekebilir: Orijinal iPhone Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır

Photoshop İle Hangi Amaçlarla Kullanılır ?

  • Fotomontaj
  • Maskot
  • Logo
  • Web Tasarımı
  • Fotoğraf Manipülasyon
 • Reklam
 • Afiş Hazırlama
 • Özel Çizimleri

Gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Yukarıdaki listeye sığdıramayacağımız bir çok alanda kullanılabilecek bir programdır. Önünüzdeki tüm görsel öğeler Adobe Photoshop programı desteğiyle çizilip önümüze serilmektedir. Unutmayın gerçek olan her şey önce hayallerle başladı.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; photoshop nasıl kullanılır youtube , photoshop nasıl kullanılır cs6 , photoshop nasıl kullanılır 2020 , photoshop nasıl kullanılır resimli anlatım , photoshop ücretsiz nasıl kullanılır , photoshop cs6 nasıl kullanılır youtube hocam photoshop action nasıl kullanılır , photoshop cc nasıl kullanılır , photoshop nasıl yapılır android , photoshop nasıl yapılır resimli anlatım.