Pil Değişimi Verileri Silermi
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 2 Yorum / 3270 Görüntülenme

Pil Değişimi Verileri Silermi

Pil Değişimi Verileri Silermi; Pil değiştirme sırasında telefonun verilerinin silinip silinmeyeceği merak edilen konular arasındadır. Cep Hastanesi olarak, telefon onarımlarıyla ilgili pek çok noktada kullanıcılarımıza bilgi vermeye çalışmaktayız. Pil değiştirme sık istenilen onarım birisidir. Birçok parça değiştirildiğinde olduğu gibi, pil değiştirildiğinde telefonunuz sıfırlanmaz ve bu sebeple verileri silinmez.

Pil Değişimi Verileri Silermi; Belki de iphone’larla ilgili en büyük sorun pil ve pil sorunudur. Bu sorun pek çok farklı şekilde kendisini gösterir: ara sıra iPhone aşırı ısınır. Bazen şarj az gider. Bazen şarj olmuyor. ara sıra şişer. Bu gibi pek çok sorunun kaynağı pil. Cep olarak Hastanesi.Org, biz iPhone pil değiştirme ile size yardımcı olabilir düşünüyorum.

Hangi Tamirler Telefonu Sıfırlar

Telefonun verilerinin silinmesine sebep olan nispeten az sayıda parça değiştirme ve onarım vardır. Pil değiştirme gibi çoğu telefon onarımının telefonunuzu sıfırlamadığını söyleyebiliriz. Anakart değiştirme veya dahili depolama değiştirme, telefonun sıfırlanmasına sebep olan onarımlardan bazılarıdır. Pili değiştirirken, sadece piliniz yenilenir ve cihazınız ilk gün orijinal pil ömrü performansına ulaşır.

iPhone Bataryası / Pili Sağlam Mı Değil Mi Nasıl Anlaşılır

Yukarıda bahsettiğimiz gibi birçok problem iPhone bataryasını değiştirmekle düzelebilir. Bu problemlerden bazıları şunlar:

iPhone kasma ve donma sorunu mu yaşıyorsunuz?

iPhone cihazınız donmalar ve kasmalar yapıyorsa, bunun sebepleri;

Yazılım olabilir. Eğer güncelleme gibi yeniden yükleme gibi işlemler ile geliştirir bu durumda. Pil neden olabilir. Birçok kişiye bu meselenin pilden kaynaklandığı garip gelebilir. Apple geçen sene yeni bir uygulama başlattı. Eski cihazların pil kapasitesinin olmaması sebebiyle cihazın performansını biraz azaltan otomatik bir işlem artık iOS 11 ile iPhone’larımızda. Hız azaltma daralma ve donma sorunu engellemek için yapıldı. Ama yine de bu önlem yeteri kadar iyi çalışmıyor. Yani kaşıntı ile alakalı problemleri çözmek için Pil değiştirilebilir mi?

Çalınan Telefon Nasıl Bulunur
Pil Değişimi Verileri Silermi
Pil Değişimi Verileri Silermi

iPhone Pillerinin Eskidiğini Nasıl Anlarız

iPhone’lardaki piller fabrikada belirli bir kapasiteye sahiptir. Kullanım süresine ve şartlarına bağlı şekilde, piller zamanla yıpranabilir. Örneğin, iPhone 6s pil kapasitesi fabrikadan 1690 mah’dir. Bu değer zamanla azalır ve pilin eski olmasına neden olur. Pillerin ortalama ömrü 18 aydır. Şarj süresi, kullanım süresi, kullanım şartları bu sürenin azalmasına veya artmasına neden olur.

iPhone Pil Değiştirme İşlemi

iPhone’unuz garanti veya tüketici koruma yasaları kapsamındaysa, pilinizi şarj etmeden değiştireceğiz. Ürününüzün garanti kapsamında olup olmadığından emin değil misiniz? iPhone’unuzun seri numarasını girerek cihazınızın garanti kapsamında olup olmadığını kontrol edin. iPhone’unuzda pilin değiştirilmesini zorlaştıran herhangi bir hasar (kırık ekran gibi) var ise, pili değiştirmeden önce bu sorun düzeltilmelidir. Bazı durumlarda, onarım için bir ücret talep edilebilir. Tüm iPhone modelleri için pil değiştirme fiyatlandırması için aşağıda belirtilen tabloya bakın.

Pil Değişimi
Pil Değişimi

Pil Değişiklik İçin İlk Adımı Atalım

Cihazımızın pilini değiştirmek için öncelikli olarak bir rezervasyon oluşturmamız gerekmektedir. İstanbul’da iki Apple Mağazası olduğu için burdan randevu almak nerdeyse imkansız. Açıkçası, randevusuz gitmek benim işim değildi. Bunca şeyden sonra, rezervasyonunuz olmadığı için reddedilebilirim. İşi şansa bırakmamak için Apple yetkili servislerinden hizmet almaya karar verdim.

iPhone Aşırı Mı Isınıyor

Aşırı ısınma sorununun bir numaralı şüphelisi iPhone pilidir. Lityum-iyon piller, hangi yıpranacaktır ve bir şarj-deşarj sorunu var, aşırı ısınma. Aşırı ısınma pek çok sorun getirebilir. iPhone pil şişebilir ve davanın açılmasına neden olabilir. Hatta telefonunuzun bükülmesine neden olabilir. Bu arızalar iPhone’unuzda onarılamayacak problemlere neden olabilir. Bu sebeple, binlerce lira verdiğiniz telefonunuzun çöp olmadığına dikkat edin. Aşırı ısınmış bir iPhone sorunu 200-300 TL’lik bir batarya ile düzeltilebilir.

2 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Merhaba detaylı bilgi bizi arayabilirsiniz.0216 596 05 32

  • YILDIZ Ç.

    batarya değişim huawei p20 pro

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir