Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Pil Değişimi Verileri Silermi

Pil Değişimi Verileri Silermi

Pil Değişimi Verileri Silermi

Pil Değişimi Verileri Silermi; Pil değiştirme sırasında telefonun verilerinin silinip silinmeyeceği merak edilen konular arasındadır. Cep Hastanesi olarak, telefon onarımlarıyla ilgili pek çok noktada kullanıcılarımıza bilgi vermeye çalışmaktayız. Pil değiştirme sık istenilen onarım birisidir. Birçok parça değiştirildiğinde olduğu gibi, pil değiştirildiğinde telefonunuz sıfırlanmaz ve bu sebeple verileri silinmez.

Pil Değişimi Verileri Silermi; Belki de iphone’larla ilgili en büyük sorun pil ve pil sorunudur. Bu sorun pek çok farklı şekilde kendisini gösterir: ara sıra iPhone aşırı ısınır. Bazen şarj az gider. Bazen şarj olmuyor. ara sıra şişer. Bu gibi pek çok sorunun kaynağı pil. Cep olarak Hastanesi Org, biz iPhone pil değiştirme ile size yardımcı olabilir düşünüyorum.

Hangi Tamirler Telefonu Sıfırlar

Telefonun verilerinin silinmesine sebep olan nispeten az sayıda parça değiştirme ve onarım vardır. Pil değiştirme gibi çoğu telefon onarımının telefonunuzu sıfırlamadığını söyleyebiliriz. Anakart değiştirme veya dahili depolama değiştirme, telefonun sıfırlanmasına sebep olan onarımlardan bazılarıdır. Pili değiştirirken, sadece piliniz yenilenir ve cihazınız ilk gün orijinal pil ömrü performansına ulaşır.

iPhone Bataryası / Pili Sağlam Mı Değil Mi Nasıl Anlaşılır

Yukarıda bahsettiğimiz gibi birçok problem iPhone bataryasını değiştirmekle düzelebilir. Bu problemlerden bazıları şunlar:

iPhone kasma ve donma sorunu mu yaşıyorsunuz?

iPhone cihazınız donmalar ve kasmalar yapıyorsa, bunun sebepleri;

Yazılım olabilir. Eğer güncelleme gibi yeniden yükleme gibi işlemler ile geliştirir bu durumda. Pil neden olabilir. Birçok kişiye bu meselenin pilden kaynaklandığı garip gelebilir. Apple geçen sene yeni bir uygulama başlattı. Eski cihazların pil kapasitesinin olmaması sebebiyle cihazın performansını biraz azaltan otomatik bir işlem artık iOS 11 ile iPhone’larımızda. Hız azaltma daralma ve donma sorunu engellemek için yapıldı. Ama yine de bu önlem yeteri kadar iyi çalışmıyor. Yani kaşıntı ile alakalı problemleri çözmek için Pil değiştirilebilir mi?

İlginizi Çekebilir: Bataryanın Bozulduğunu Nereden Anlarız

Pil Değişimi Verileri Silermi
Pil Değişimi Verileri Silermi

iPhone Pillerinin Eskidiğini Nasıl Anlarız

iPhone piller fabrikada belirli bir kapasiteye sahiptir. Kullanım süresine ve şartlarına bağlı şekilde, piller zamanla yıpranabilir. Örneğin, iPhone 6s pil kapasitesi fabrikadan 1690 mah. Bu değer zamanla azalır ve pilin eski olmasına neden olur. Pillerin ortalama ömrü 18 aydır. Şarj süresi, kullanım süresi, kullanım şartları bu sürenin azalmasına veya artmasına neden olur.

iPhone Pil Değiştirme İşlemi

iPhone garanti veya tüketici koruma yasaları kapsamındaysa, pilinizi şarj etmeden değiştireceğiz. Ürününüzün garanti kapsamında olup olmadığından emin değil misiniz? iPhone seri numarasını girerek cihazınızın garanti kapsamında olup olmadığını kontrol edin. iPhone pilin değiştirilmesini zorlaştıran herhangi bir hasar (kırık ekran gibi) var ise, pili değiştirmeden önce bu sorun düzeltilmelidir. Bazı durumlarda, onarım için bir ücret talep edilebilir. Tüm iPhone modelleri için pil değiştirme fiyatlandırması için aşağıda belirtilen tabloya bakın.

Pil Değişimi
Pil Değişimi

Pil Değişiklik İçin İlk Adımı Atalım

Cihazımızın pilini değiştirmek için öncelikli olarak bir rezervasyon oluşturmamız gerekmektedir. İstanbul’da iki Apple Mağazası olduğu için buradan randevu almak nerdeyse imkansız. Açıkçası, randevusuz gitmek benim işim değildi. Bunca şeyden sonra, rezervasyonunuz olmadığı için reddedilebilirim. İşi şansa bırakmamak için Apple yetkili servislerinden hizmet almaya karar verdim.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefonun bataryası değişirse içindekiler silinir mi , Batarya değişimi ne kadar sürer
Batarya değişince ne olur , Batarya değişince telefon hızlanır mı , iPhone 6 Batarya , Batarya Fiyatları , iCloud.