Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Power Bank Telefona Zarar Verir Mi

Power Bank Telefona Zarar Verir Mi

Powerbank Telefona Zarar Verir Mi

Power Bank Telefona Zarar Verir Mi, Kullandığımız akıllı telefonların pilleri artık yeterli değil. Nitekim, birçok fert Powerbank çözüm olarak dediğimiz usb taşınabilir Şarj cihazını kullanmaya başladı. O kadar ki, telefonu neredeyse Powerbank ayrılmaz bir ikili olarak taşımaya başladık. Powerbank dediğimiz şey aslına bakarsak telefon pilinden hakikaten farklı olmayan bir yedek güç ünitesidir.

Powerbbank’ı bulmak için kolaydır. Orjinal oldukları zamandan beri orjinal şeklinde görünmeyen korsan yapımlarından kaynaklanır. Bir güç Bankası kullanmak istiyorsanız, ürün barkodunu resmi siteden girerek orijinalliği sorgulayabilirsiniz.

Power Bank Telefona Zarar Verir Mi Powerbank mAh ne kadar yüksek olursa, telefonunuz o denli çok şarj olur. Örneğin, akıllı telefonunuzu 5100 mAh güç bankasıyla yaklaşık 2-3 kez şarj ederken, akıllı telefonunuzu 20000 mAh ile 4-5 kere şarj edebilirsiniz. Püf nokatsı pil mAh ile telefonunuzun mAh karşılaştırmaktır.

Telefonunuzun 3000 mAh pil özelliği; 20000 mAh Powerbank’ı şarj etmeye çalışmış olduğunuzda, belirli bir oranda enerji kaybolacaktır. Bu aslen düzgüsel. Bundan dolayı, güç bankasının tam enerji durumunu asla kullanamazsınız.

Tıpkı akıllı telefonlar şeklinde, güç bankaları da belirli bir kullanım süresine haizdir. Bu kullanım süresini aştığınızda, enerji kaybı artmaya başlar ve 4-5 kez şarj edilen Powerbank bir süre sonra tamamen 1-2 kez şarj etmeye adım atar. Daha uzun kullanımdan sonrasında kullanılamaz hale gelecektir. Bu nedenle, Powerbank sürekli kullanımı hakkında daha duyarlı olmanız gerekir.

Powerbank Nedir

Pil sorunu kurtulmak için geliştirilen, telefonunuz pilden farklı bir aygıt vardır. Genel adı Powerbank. Bu aygıt ile mobil cihazınızı şarj edebilirsiniz. Güç Bankası mobil aletinize güç sağlar. Şu demek oluyor ki Powerbank aslına bakarsak taşınabilir bir pil.

Şu demek oluyor ki sadece ücretleri şeklinde telefonunuzu şarj etmek gerekir. şu demek oluyor ki bir çift pil taşıyormuş şeklinde düşünebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Klavye Sorunu

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; powerbank telefona zarar verir mi , kablosuz powerbank telefona zarar verir mi , power bank telefonu bozar mı , telefona yapışan powerbank , powerbank kullanmak telefona zarar verir mi , ucuz powerbank telefona zarar verir mi

mAh Nedir

Bu kavram hemen hemen her teknoloji sitesi ile çakışabilir. Genellikle, serbest bırakıldığında yeni telefonlar tanıtılır. mAh aslen miliamper / saat olarak kullanılır, saatte kaç milliamperin saklanabileceğini ve bağlı cihaza aktarılabileceğini gösterir.

Power Bank Telefona Zarar Verir Mi
Power Bank Telefona Zarar Verir Mi

5 Amper = 5000 mAh anlamına gelir.

Şu anda piyasadaki en yüksek güç Bankası 13000 mAh. Genellikle Çin’de üretildikleri için, akıllı telefonlar şeklinde ömrü en çok iki senedir.

Power Bank Telefona Zarar Verir Mi

Power Bank Telefona Zarar Verir Mi; Çoğu cep telefonu, yaklaşık 5V’luk bir çıkış voltajı sağlayan bir güç bankasına veya duvar şarj cihazına ihtiyaç duyar. Ancak mesele şu ki, sorgulanabilir nitelikte birçok güç bankası mevcut. Bu güç bankaları, cep telefonunuzu şarj etmek için gerekenden daha düşük veya daha yüksek bir voltaj dağıtabilir.

Cep telefonunuzu şarj etmek için yanlış bir voltaj kullanmak, mobil cihazınızın pil ömründe ciddi hasara neden olabilir. Ne yazık ki, belirli bir güç bankasının orijinal veya sahte olduğunu gösteren herhangi bir gösterge yoktur. Üzerine yazılan çıkış voltajı ideal voltajı gösterse bile, yine de şüpheci olmalısınız.

Evet, saygın bir üreticiden yüksek kaliteli bir güç bankası satın alırsanız ve uygun bir şarj kablosuna sahipseniz, mobil pil ömrünün güvenli olduğundan emin olabilirsiniz. Powerbank çıkış voltajını, telefonunuzun voltajına göre kontrol etmek çok önemlidir. Çıkış voltajı eşleştiğinde, mobil cihazınızın pil ömrü ile ilgili bir sorun olamaz.

Ek olarak, yüksek kaliteli güç bankaları pilinizin aşırı ısınmasını, aşırı şarj edilmesini, aşırı voltaj ve aşırı akım olmasını önleyecektir. Bunları şarj süresinin ötesinde takılı bırakmanıza gerek kalmasa da, yüksek kaliteli güç bankaları mobil cihazınızı aşırı şarj etmiyor veya pilin performansını etkilemiyor.