Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Qualcomm Snapdragon X60 5G tanıtıldı

Qualcomm Snapdragon X60 5G tanıtıldı

Qualcomm Snapdragon X60 5G Tanıtıldı

Qualcomm Snapdragon X60 5G tanıtıldı; Snapdragon 5 ile amiral gemilerinde 855g çağını başlatan ve X55 modemi en kuvvetli mobil işlemcisi Snapdragon 865’e dahil eden Qualcomm, bu kez üçüncü nesil 5G modem Snapdragon X60 ile kullanıcıları tanıttı.

Qualcomm Snapdragon X60 5G tanıtıldı; Snapdragon X60, 5 nm üretim süreci üzerine inşa edilen ilk 5G modem, hem mmWave hem de Sub-6 desteğine sahiptir. 7.5 Gbps indirme ve 3 Gbps yükleme hızı elde eden X60, x55’e benzer küresel desteğe sahiptir.

Qualcomm Snapdragon X60 5G tanıtıldı

Snapdragon 5 ile 855g dönemini başlatan Qualcomm, şimdi üçüncü nesil Snapdragon X60 ile. İşte Snapdragon X60 5G! 60nm üretim sürecine dayanan ilk 5G modem olan Snapdragon X5, hem mmWave hem de Sub-6 desteğine sahiptir. mmWave; milimetre düzeyinde dalga boyu olan frekanslara verilen isim 7.5 Gbps indirme ve 3 Gbps yükleme hızına ulaşabilir. X55 ile benzer küresel desteğe sahiptir. 4G LTE’YE ilave olarak, daha yüksek ağlar için eski 3G ve 2G bantlarını yeniden kullanmasına izin verir. Bu şekilde, 5G dağılımının hızlanmasına da izin verir. Qualcomm X60 modem tarafından desteklenen bir diğer özellik VoNR. Bu özellik, 5G bağlantısı üzerinden yüksek kalitede ses iletimi sağlar. Daha küçük bir ayak izi var. QTM535 mmWave modülü, daha ince telefonlar için kullanım yolunu açar. 60’ten başlayarak telefonlarda Qualcomm x2021 işlemcisini göreceğiz.

Yüksek Frekanslı Bantlara Erişimde Büyük Önem Taşıyor

Snapdragon X60, üçüncü nesil 5G Modem-RF sistemi, Qualcomm tarafından açıklandı. Çipin belirgin özellikleri mmWave-sub6 kümesidir, bu da maksimum veri hacminin 5.5 Gbps olduğu manasına gelir. 5W süper hızlı yüksek frekans bantları, mmWave bir arada. Öte yandan, bir damla su bir pencere veya kağıttan bile etkilenebilir. Düşük frekans bantları olan Sub6, binalardan etkilenmez, ancak çok hızlı değildir. Akıllı telefonların bir hücre Kulesi kadar hızlı olmadığını düşündüğümüzde, kule size hızlı bir mmWave sinyali gönderir, ancak telefon geri gönderemez ve bir sub6 sinyali gönderemez.

Qualcomm Snapdragon
Qualcomm Snapdragon

Qualcomm X60 5G Tanıtıldı! Hız Sınırlarını Zorluyor

Bu bağlamda hem TDD hem de FDD ağlarında çalışmakta olan modem, eski 3G ve 2G bantlarının beraberinde 4G LTE’Yİ de desteklemektedir. DSS-dinamik spektrum paylaşımı, operatörlerin daha yüksek ağ hızları için LTE bantlarını yeniden kullanmalarını ve böylelikle 5G dağıtımını hızlandırmalarını sağlar. Bu bağlamda hem TDD hem de FDD ağlarında çalışmakta olan modem, eski 3G ve 2G bantlarının beraberinde 4G LTE’Yİ de desteklemektedir. DSS-dinamik spektrum paylaşımı, operatörlerin daha yüksek ağ hızları için LTE bantlarını yeniden kullanmalarını ve böylelikle 5G dağıtımını hızlandırmalarını sağlar.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi MIUI 12 İle İlgili Açıklama Geldi

Qualcomm X60 Modem İle Daha Hızlı ve Güvenilir Bir 5G

Geçtiğimiz yıl yurt dışında açıklanan Qualcomm X55 5G modemi barındıran ilk akıllı telefonları görmeye başladık. Örneğin, bu modem, yurt dışında satılacak Snapdragon işlemcileri ile Galaxy S20 serisinin versiyonlarına dahil edilecektir. Ancak, Qualcomm burda durmuyor gibi görünüyor. Şirket, yeni nesil 5G modem Snapdragon X60’i duyurdu. X60, hız, pil ömrü ve genel performansta önemli ilerlemeler vaat ediyor. Kuşkusuz, değişiklikler, Qualcomm’un ilk 5G modemi, X5 veya LTE tabanlı olmayan bağımsız 5G ağları için daha iyi destek ekleyerek, 5G’NİN genişlemesine katkı sağlayacak olan x50 kadar dramatik değildir. Bunun yerine, X60, mevcut 5G teknolojilerini göze çarpmadan birleştirir ve kullanır.

Qualcomm Snapdragon X60 5G Tanıtıldı

Qualcomm Snapdragon X60 5G Özellikleri

Bu bağlamda hem TDD hem de FDD ağlarında çalışmakta olan modem, eski 3G ve 2G bantlarının beraberinde 4G LTE’Yİ de desteklemektedir. DSS-dinamik spektrum paylaşımı, operatörlerin daha yüksek ağ hızları için LTE bantlarını yeniden kullanmalarını ve böylelikle 5G dağıtımını hızlandırmalarını sağlar. Qualcomm’un yeni modemi tarafından desteklenen bir başka özellik olan VoNR, 5G bağlantısı üzerinden yüksek kalitede ses iletimi sağlar. Buna ilave olarak, daha küçük bir ayak izi olan güncellenmiş QTM535 mmWave modülü, daha ince telefon profillerinin yolunu açar.

Qualcomm, Üçüncü Nesil 5G’li Snapdragon X60’ı Duyurdu

Qualcomm, kullanıcılarına üçüncü nesil 60g teknolojisine sahip yeni yonga seti Snapdragon X5 modelini duyurdu. Dünyanın ilk FDD-tdd sub 6ghz taşıyıcı satın alma çözümüne sahip olan yeni nesil SDX60, ağların daha geniş bir spektrumda veri göndermesine izin veriyor. 5.5 Gbps maksimum verimlilik ile, Snapdragon X60 da yeni qtm535 mmwave modülü destekler. Ayrıca Snapdragon X6 üstündeki alt 55 GHz veri aktarım hızını iki katına çıkartır.