Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Realme Parmak İzi Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Realme Parmak İzi Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Realme Parmak İzi Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Realme Parmak İzi Çalışmıyor Sorunu Çözümü; Realme telefonunuzun parmak izi okuyamama gibi sorunlarla çoğu zaman karşılaşılması olasıdır. Böyle bir durumda cihazın hangi nedenle işlevsiz kaldığını bulmak gerekir. Realme, Türkiye’de hizmet vermeye başlayan oldukça yeni bir marka. Bu nedenle bu marka ile ilgili gerekli destek birimleri hemen temin edilemeyebilir.

Realme telefonunuzun parmak izini okumadığına dair şikayetlerde yetkili servis ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bu alanda hizmet veren firmalardan da yardım almak mümkündür. Cep Hastanesi Realme marka ve model cihazlar için gerekli servisleri sağlayan bir firmadır.

Realme Parmak İzi Okumuyor Sorunu

Realme Parmak İzi Çalışmıyor Sorunu Çözümü; Mevcut olmayan bir parmak izi donanımı şeklinde bir hata alınırsa, bu bölümde oluşabilecek olası sorunları dikkate almak gerekir. Realme model cihazlarda da parmak izi okumama sorununun yaygın olması oldukça olası. Bunun nedeni cihazın başına gelen herhangi bir istenmeyen durum da olabilir.

Realme parmak izi okuyucu sorunu için öncelikle cihazı yeniden başlatmanız önerilir. Bu işlem sonucunda parmak izi okuma işlemi gerçekleştirilmezse, parmak izinin baştan kaydedilmesi gerekebilir. Ayrıca parmak izi okuyucu kısmının bu işlemden sonra temizlenip tekrar okunması gerekebilir.

Yukarıda sayılan tüm bu uygulamalar sonucunda parmak izi okuma işlemi gerçekleştirilmezse sorun daha teknik bir nedenden kaynaklanmaktadır. Bunun için Realme alanında hizmet veren Cep Hastanesi’nden destek talep edilebilir.

İlginizi Çekebilir: Oppo Parmak İzi Çalışmıyor Çözümü

Realme Parmak İzi Okumuyor Sorunun Çözümü

Realme Parmak İzi Çalışmıyor Sorunu Çözümü; Realme parmak izi okuyucu sorunu ile karşılaşıldığında, sorunu çözmek için Realme parmak izinin onarılması veya parça değiştirilmesi gibi adımların atılması gerekebilir. Bu konuda da uzman kişilerden yardım almak çok önemlidir. Realme marka cihazları daha işlevsel hale getirmek için bu konuda hizmet veren firmalar var.

Cep Hastanesi ayrıca Realme başta olmak üzere Xiaomi, Apple, Huawei ve Samsung gibi markalara da hizmet vermektedir. Şirket bünyesinde sunulan hizmetler sayesinde Realme cihazlarını daha işlevsel bir şekilde kullanmak da mümkün olacak. Bunun için firma yetkilisi ile de iletişime geçilebilir.

Realme Parmak İzi Düzgün Çalışmıyor Nasıl Çözülür

Parmak izi tanıma özelliğini kullanırken telefonunuzun dokunmaya tepkisinin yavaş olduğunu veya dokunmanın hiç çalışmadığını fark ederseniz, sorunu çözmek için şu adımları izleyin:

  • Parmak izi tanıma özelliği, parmaklarınızdaki lekelerden veya izlerden etkilenebilir. Bu yüzden parmaklarınız temiz olmalıdır.
  • Parmak izi anahtarındaki tozu temizlemek için temiz ve tüy bırakmayan yumuşak bir bez kullanın.
  • Cihazınızı yeniden başlatın.
  • Kaydedilen parmak izi verilerini silin ve parmak izini yeniden oluşturun.
  • Telefonunuzda ekran koruyucu film veya kılıf varsa, parmak izi tanıma düğmesini kapatan veya ona yapışan hiçbir şey olmadığından emin olun.
  • Birden fazla kişi aynı sorunla karşılaştığından, parmak izi sensörünün cihazlarında çalışmaması sorunu aslında bir yazılım hatasıdır, bu sorunu çözmek için pek çok yazılım güncellemesi yapılır. Bu nedenle, herhangi bir güncelleme zamanı varsa, lütfen akıllı telefonunuzu mümkün olan en kısa sürede güncelleyin.
  • Misafir kullanıcıya geçme, bildirim çubuğunu aşağı çekin ve oradan kullanıcı hesabına (sağ üstte) dokunun. Misafir kullanıcıya geçin, seçeneği Android Ayarları altında da bulabilirsiniz.

Realme parmak izi çalışmaması gibi sorunlarla karşılaşıldığında da bu konuda uzman teknik ekiplerden yardım alınması önerilir. Cep Hastanesi de daha önce olduğu gibi parmak izi çalışmama sorunun düzeltilmesi için hizmetler veren bir firmadır.

Realme parmak izi çalışmaması durumunda cihazınızı Cep Hastanesi’ ne teslim edebilirsiniz. Bu alanda deneyimli uzman ekiplerin yardımıyla Realme akıllı telefonunuzda herhangi bir donma sorunu yaşanmayacaktır.