Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Realme Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu Çözümü

Realme Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu Çözümü

Realme Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu Çözümü

Realme Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu Çözümü; Realme şarjı çabuk bitiyor ne yapmalı sorusu son zamanlarda oldukça sık soruluyor ve araştırılıyor. Teknolojinin hızlı gelişimi ile hayatımıza giren akıllı telefonlar, hiç şüphesiz günlük hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor.

Özellikle son zamanlarda piyasaya sürülen yüksek kapasiteli piller sayesinde günlük telefon kullanım süresi de gözle görülür şekilde artıyor. Kullanıcılar her ne kadar yüksek kapasiteli piller kullansalar da maalesef çeşitli etkenlerden dolayı cihazların şarjları çabuk bitiyor.

Realme Şarjı Neden Çabuk Bitiyor?

Realme şarjının neden çabuk bittiği sorusu son zamanlarda oldukça sık sorulmakta ve araştırılmaktadır. Kullanıcılar için oldukça can sıkıcı olan bu durum, genellikle pil ömrünün azalmasından dolayı ortaya çıkabilmektedir.

Peki kullanıcıları fazlasıyla etkileyen bu sorunun diğer önemli nedenleri nelerdir?

Arka planda çalışan uygulamalar nedeniyle şarj sorunu yaşayabilirsiniz.

 • Konum servislerinin kullanılabilirliği nedeniyle, ücretiniz hızla tükenebilir.
 • Bataryadaki arızalar nedeniyle cihazınız aniden kapanabilir veya şarjınız çok hızlı bir şekilde düşebilir.
 • Sürekli ve oldukça uzun süreli kullanım nedeniyle piliniz oldukça kısa sürede bitebilir.

Yukarıda sıralanan nedenlerden dolayı piliniz çabuk bitiyor olabilir. Bataryadaki bir arıza nedeniyle bataryanız hızla bitiyorsa, tüm bu nedenlere ek olarak cihazınızın üst kısmında bir ısınma hissedersiniz.

İlginizi Çekebilir: Samsung Şarjım Çabuk Bitiyor

Realme Şarj Sorunu Nasıl Çözülür?

Realme Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu Çözümü; Realme şarjımın hızla bitmesi sorunu, son zamanlarda oldukça yaygın olan arızalardan biri olarak kabul ediliyor. Bu son derece önemli sorun pil kaynaklı ise mutlaka uzman bir teknik servis ile iletişime geçerek pil değişimi talebinde bulunabilirsiniz.

Söz konusu pilin değiştirilmesi ile birlikte yukarıda sayılan sorunlar da çözülecektir. Tüm bunlara ek olarak pil kalibrasyon işlemi yaparak oldukça uzun bir süre pil sağlığını kolayca koruyabilirsiniz. Pil kalibrasyon işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle cihazınızı %100 şarj olana kadar sürekli olarak şarj edin.
Ardından, şarjınız %10’un altına düşene kadar cihazı normal şekilde kullanın.
Tüm bu işlemlerden sonra cihazınızı tekrar %100’e kadar şarj edin ve kalibrasyon işlemini tamamlayın.

Realme Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Realme Şarjı Çabuk Bitiyor sorununun çözümü Realme pil değişimidir. Realme pil değişimi, uzman personelimiz tarafından 60 ila 120 dakika içinde yapılır. Söz konusu işlem sırasında bilgileriniz asla silinmez. Tüm bunlara ek olarak, yeni pil tamamen orijinal bir şekilde monte edilir. Pili değiştirdikten sonra, cihazınız eski performansını geri kazanacaktır.

Realme Telefonumun Şarjı Hızlı Bitiyor Çözümler

Realme Şarjı Çabuk Bitiyor Sorunu Çözümü; Realme telefonumun şarjı hemen bitiyor, Realme telefon şarj yiyor, telefon şarj biterse, telefon sürekli şarj yiyor. Telefonumda bir yere girmeme rağmen şarjım bitiyor diyenler içinde bu anlatılacak işlemler işinizi görecektir. Tüm telefonlar için aynı işlemi sağlamanız bence en doğrusu olacaktır.

 • İndirmiş olduğunuz, Facebook, Instagram ya da Twitter gibi buna benzer uygulamaların her daim güncel olup olmadığını Realme telefonunuz da bulunan Play Store üzerinden kontrol etmelisiniz.
 • Realme telefonunuz da kullanımı sağlamamış olduğunuz bütün servis bağlantıları kaldırabilirsiniz.
 • Telefon arka planında kullanılan resim kapalı bir resim ya da kapalı bir tema olarak tercihleriniz arasında yer alabilir.
 • Telefonumuz da gereksiz gördüğümüz uygulamaların kaldırmasını sağlamalısınız.
 • Telefonunuzun bataryası orijinal olmalı ki ısınma ya da patlama gibi bir durum ile karşı karşıya kalmayasınız.
 • Kesin ve en can alıcı işlem ise telefon ekran parlaklığını kısmanız gerekiyor. Yani parlaklığı azaltırsanız şarjın hemen bitimiyle karşı karşıya kalmayacaksınız.

Bu nedenle telefonunuz garanti kapsamında ise yetkili servisi ziyaret etmenizde fayda var diyebiliriz. Garanti süresi geçmiş ise Cep Hastanesi’nde ücretsiz arıza tespiti yapıyoruz. Sonrasında gereken işlemleri bilginiz dahilinde yapıyoruz.

Pil değiştirme ücreti, döviz kurundaki dalgalanmalara bağlı olarak değişebilir. En doğru fiyat bilgileri için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir ve son derece avantajlı fiyat politikamızdan çok kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.