Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Realme Telefonum Şarj Olmuyor

Realme Telefonum Şarj Olmuyor

Realme Telefonum Şarj Olmuyor

Realme Telefonum Şarj Olmuyor; Realme telefon şarj ile ilgili şikayetler birçok kullanıcı tarafından dile getiriliyor. Realme birden fazla şarj sorunu ile ortaya çıkabilir. Realme neden şarj olmuyor? diyorsanız; bu sorunu tek bir nedene bağlamak doğru olmaz. İlgili cihaz teknik servisimiz tarafından incelenmelidir. Realme neden şarj almıyor? Daha önce de belirttiğimiz gibi birden fazla sebebi olabilir ancak teknik servise gelmeden önce bazı durumları gözden geçirmeniz yararınıza olacaktır. Sorun donanımdaysa, teknik yardım almanız gerekecektir.

Realme Telefon Neden Şarj Almaz?

  • Şarj soketi içeriden çıkmış olabilir, gerekli kontrollerin yapılması gerekmektedir. Ayrıca sürekli şarjda kullanan biriyseniz uç kısmında da aşınma olabilir.
  • Teknik bir sorun nedeniyle kısa devre olmuş olabilir ve buna bağlı olarak şarj soketi yanabilir.
  • Cihazda meydana gelen teknik bir sorun da telefonda kısa devreye neden olmuş olabilir. Ayrıca kısa devre görünümü ile şarj soketinin yanmış olabileceğini ve aynı anda anakartta da benzer arızalar oluşmuş olabileceğini hatırlatmak isteriz.

İlginizi Çekebilir: Realme C21 Batarya Değişimi

Realme Telefon Şarj Sorunu Çözümü

Realme Telefonum Şarj Olmuyor; Cihazın şarj olmama sorununun altında yatan neden tespit edilmelidir. Telefonunuzu şarj cihazına bağladığınız halde şarj olmuyorsa bazı detayların incelenmesi gerekecektir. Aşağıdaki seçeneklerden biri veya daha fazlası cihazınızda bulunabilir.
Telefonunuz şarj olmuyorsa, önce şarj kablosunun ve adaptörün arızalı olup olmadığını kontrol edin.

  • Şarj ucunun girdiği kısımda toz ve kir bu soruna neden olabilir. İlgili parçanın temizlenmesi gerekir.
  • Suya düşme gibi durumlarda oksitlenme olacağından şarj olmama gibi sorunlar oluşabilir.
  • Şarj soketi bozulursa cihazınız şarj olmaz. Alınan darbeler buna neden olabilir.

Realme Şarj Soketinin Şarj Almaması ve Kırılması

Realme Telefonum Şarj Olmuyor; Akıllı telefon kullanımı artık son noktada yeterince yaygınlaştı. Bu modern telefonlar, üreticiler tarafından en sağlam şekilde üretilmeye çalışılsa da yine de istenmeyen bir darbe almaları sonucunda zarar görebilirler.

Özellikle şarj soketi bölümünün zarar görmesi telefonun verimlilik kapasitesini her açıdan azaltabilir. Çünkü böyle bir durumda telefon ya daha az şarj alıyor ya da hiç almıyor. Şarj soketi bölümünde bir kırılma varsa, soketin büyük ihtimal değiştirilmesi zorunludur.

Firmamız Realme telefonlarınız için şarj soketi değiştirme işlemlerini özverili bir şekilde gerçekleştirebilecek konumdadır. İhtiyaç duyduğunuz her an memnun kalarak gerekli yardımı bizden alabilirsiniz.

Realme Şarj Kablosunu Değiştirin

Realme aynı anda bilgisayara bağlamasını istediğiniz USB kablosu zamanla işlevini kaybedebilir. Cihaz şarj olmuyorsa kablonun arızalı olup olmadığını anlamanın yolu farklı bir kablo ile deneme yapmaktır. Farklı bir kablo ile şarj oluyorsa kabloyu değiştirme zamanı gelmiştir. Ayrıca kullanılan kablonun orijinal Realme kablosu olduğunu da belirtmekte fayda var. Muhtemelen daha ucuz olan orijinali dışında bir şarj kablosunun kullanılması da cihazın bataryasına zarar verebilir.

Realme Şarj Adaptörünü Değiştirmeyi Deneyin

Realme güç adaptörü sık kullanımdan zarar görebilir. Adaptörü, güç adaptörü yerine USB kablosu ile doğrudan bilgisayara bağlayıp şarj etmeye çalışarak da kontrol edebilirsiniz. Aynı şekilde arkadaşınızın güç adaptörünü kullanarak da kontrol edebilirsiniz.

Batarya Bozulmuş Olabilir

Cihaz kapalıysa ve açılmıyorsa sorunun nedeni şarj ile ilgili olmayabilir. Şarj bittikten sonra cihaz kapatılır ve yukarıda sayılan yöntemler denenmesine rağmen cihaz hala şarj olmuyor ve dolayısıyla açılmıyorsa cihazın bataryasının ömrü bitmiş olabilir. Bu durumda bataryanın değiştirilmesi gerekir. Realme marka cihazlar için Cep Hastanesi teknik servisimizde uygun fiyatlarla batarya değiştirebilirsiniz.

Realme Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Cep Hastanesi olarak ortalama 60 ila 120 dakikada bataryanızı değiştiriyoruz. Realme bataryanızı firmamıza gelerek veya telefonunuzu bize göndererek değiştirebilirsiniz.  Takılacak batarya orijinali ile aynıdır. Batarya değişimi  deneyimli ustalarımız tarafından gerçekleştirilir. Batarya değişimi sırasında cihazınızda farklı bir sorun olmaz, bilgileriniz silinmez. Cihaz kapalıysa ve açılmıyorsa sorunun nedeni şarj ile ilgili olmayabilir. Şarj bittikten sonra cihaz kapatılır ve yukarıda sayılan yöntemler denenmesine rağmen cihaz hala şarj olmuyor ve dolayısıyla açılmıyorsa cihazın bataryasının ömrü bitmiş olabilir. Bu durumda batarya değiştirilmesi gerekir. Realme batarya değişimi için Cep Hastanesi Teknik Servisimizde uygun fiyatlarla batarya değiştirebilirsiniz.