Rehber Silindi Nasıl Geri Getirebilirim
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 5 Yorum / 2143 Görüntülenme

Rehber Silindi Nasıl Geri Getirebilirim

Rehber Silindi Nasıl Geri Getirebilirim Yanlışlıkla silinen dizini geri getirmek için birkaç önerimiz olacak. Cihaz yedekleniyorsa veya Gmail’i yedekliyorsanız bu daha kolay olacaktır. Silinen kişiler, Google Drive ve iCloud tarzı uygulamalarla geri yüklenebilir.

Telefon defteriniz telefonunuzda silinmişse, bunu getirmek için bazı koşullar vardır. Kişiler geri dönmeden önce telefon ilk olarak senkronize edilmelidir. Böylece, sayılar kolayca sosyal ağlardan alınır. Bu durumda değilse, yazılım programı kullanılmalıdır.

Silinen Rehberi Geri Getirme

Samsung, Casper, LG, Sony, Xiaomi ve Huawei gibi telefon markalarında bu yöntem geçerlidir. Bunun için bilgisayardan Gmail hesabınızı açın. Açılan sayfada sol üst kısımda yer alan g-mail yazısının yanındaki oku tıklayın ve kişiler yazan yeri seçin. Bu alan telefonun senkorize edildiği alandır. Son adım olarak ise değişiklikleri geri al kısmına tıklayın. Değişikliği almak istediğiniz zamanı seçin ve onayla sekmesine dokunun. Artık rehberinizin geri gelip gelmediğini rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Rehber Silindi Nasıl Geri Getirebilirim

 Tüm kişilerin Android cihazınızda görüntülendiğinden emin olun

Telefon numaraları kişiler listenizde görünmese bile, kişilerinizin hala telefonda olması muhtemeldir. Android işletim sistemi, kişilerinizi kaydedildikleri yere göre segmentlere ayırmak için tasarlandığından, bunları hemen göremeyebilirsiniz.

Android cihazınızın modeli ve Sürümü Ne olursa olsun, kişiler uygulaması cihazınızın hafızasında saklanan kişileri, e-posta hesaplarınızla senkronize edilen kişileri, SIM kartınızda saklanan kişileri ve hafıza kartınızda yedeklenen kişileri tutar.

Android cihazınızdan uygulama alanına gidin ve kişileri açın.

İnsanlar uygulamasının Ayarlar menüsüne gitmek için ekranın sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya dokunun.

Ayarlar’a dokunun ve görüntülemek için Kişiler’i tıklatın.

Bu, telefonunuzda görüntülenecek şekilde ayarlanan bütün kişileri listeler. Belirli hesaplardan (Gmail, WhatsApp, SIM, Skype, vb.) kişileri görmek için seçenekleri seçebilirsiniz.) tek tek seçebilirsiniz. Ancak, aradığınız telefon numarasının kaybolup kaybolmadığını görmek için üstteki tüm kişilere dokunmanız gerekir.

Pil Değişimi Verileri Silermi

iPhone Silinen Rehberi Geri Yükleme

iPhone veri kurtarma ya da iCloud ile rehberi geri yüklemek mümkündür.

 • İlk olarak cihazınızın ayarlar sekmesine dokunun
 • iCloud’a giriş yapın
 • Eğer ki kişiler kısmı kapalı değilse bu esnada onu da kapatın
 • Ekranda karşınıza çıkan iPhone’umda tut kısmını seçin
 • Bu işlemin ardından kişileri açık bir hale getirin
 • Son olarak karşınıza bir uyarı ekranı çıkacaktır. Burada birleştir adlı yazıya tıklayın ve rehberinizin tekrardan yüklenmesine yardımcı olun

Artık rehberiniz telefonunuza yüklenmiştir.

Telefon Rehberi Neden Silinir

Kayıp numaraları bulmak için telefonlarında bir Gmail hesabı olmayan herkes için zor ama imkansız değildir. Belirli telefon markaları belirli uygulamalar üzerinden belirli aralıklarla yedeklenirse, telefon rehberi silinse bile, cihaz bir ara kablo ile bilgisayara bağlanabilir ve geri yükleme düğmesi bu uygulama aracılığıyla geri yüklenebilir.

Android telefonlarda, telefon rehberi yeni silinirse, eski telefon defterini alma olasılığı daha düşük olsa da, onu alma olasılığı daha yüksektir. Yeni numara veya bilgi silinmiş numaraları yazılır olmasıdır.

Akıllı telefonlar, aniden sorunlara ve kullanım kolaylığına neden olma potansiyeline sahiptir. Bu hassas telefonlarda, dizinin tamamen kaybolmasını önlemek için sık yedekleme yapmak veya yedekleme sistemlerini kontrol etmek gerekir. Android telefonlarda kişileri silmek için yaygın nedenleri şunlardır:

 • Cihazın kişisel Google hesabı ile senkronizasyonunda bir hata oluşması durumunda. Çok nadir olmakla birlikte bu sorun her cihazda görülebilir.
 • Telefona format atılması gerektiğinde rehber yedeklenmeden format atılırsa rehber silinebilir.
 • Telefon arızalandığında rehber silinebilir.
 • Herhangi bir sebepten dolayı sim kartı değiştirmek gerektiğinde numaralar yedeklenmediği takdirde rehber silinebilir.
 • Telefon çalışır durumda iken e-mail kaldırıldığı takdirde rehber silinebilir.

Telefon defterimi silinen veya silinen telefon numaralarını nasıl geri yükleyebilirim? Yorum bölümünde işlem aşamalarında yaşadığınız sorunları bize anlatabilirsiniz.

5 Yorum

 • Abdullah kanat

  Fabrika ayarları sıfırlandı ve bütün numaralarım ve fotoğrafların silindi nasıl geri alabilirim

  • Cep Hastanesi

   Merhabalar malesef fabrika ayarlarına sıfırladıysanız malesef veriler geri gelmez.

 • MânâlùxRâpérâ

  Merhaba

  Google kişilerim tamamı ile hiç bir işlem yapmadığım halde silindi (bütün rehber) sadece 9w kışı kaldı
  Şu an kişilere ulaşamıyorum

  • Cep Hastanesi

   merhabalar; malesef kurtarılmaz

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir