Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung Android Wi-Fi Bağlantı Görmüyor Çözümü

Samsung Android Wi-Fi Bağlantı Görmüyor Çözümü

Samsung Android Wi-Fi Bağlantı Görmüyor Çözümü

Samsung Android Wi-Fi Bağlantı Görmüyor Çözümü; Ayrıca, bu WiFi sorununa birkaç farklı şey neden olduğu için, bu makalede hem Android akıllı telefonunuzda hem de Wi-Fi ağınızda sorun gidermeniz için önerilir. Ancak, Android wi-fi problemlerini çözmek için daha yaygın olan başarılı çözümler ile başlıyoruz.

Samsung Android Wi-Fi-Kablosuz Ağı Görmeme Sorunu İçin Etkili Çözümler

Samsung telefonunuzla bir Wi-Fi şebekesine bağlanmak istediğinizde, telefonunuzda şebeke göremiyorsanız, yazılım veya donanım problemleri yaşayabilirsiniz. Android telefon kullanıcılar gibi sorunlar görmüyor sık sık yaşadıkları wifi sorununun çözülemez olduğunu hissediyorum.

Bununla beraber, birkaç çözüm yöntemi ile, Wi-Fi görememe sorunları için istenilen sonuçları elde edilebilir. Şimdi, Wi-Fi’i Samsung telefonlarında görmeme problemlerinin çözümleri nelerdir? Şunlara bakalım.

 • Samsung telefonlarda Wi-Fi ağı problemleri için kablosuz ağın kapatılıp tekrar açılması ortaya çıkan problem konusunda bir çözüm olabilir.
 • Bunun yanında telefondaki yazılımın güncel olması çeşitli ağ problemleri açısından son derece önemlidir. Eğer yazılım güncel değilse Wi-Fi bağlantısında çeşitli problemler meydana gelebilir.
 • Wi-Fi ağının görülmemesi durumunda başka bir çözüm yolu da ağ ayarlarını sıfırlamak ve sonrasında ise telefonu yeniden başlatmak olarak karşımıza çıkar. Ancak ağ ayarlarının sıfırlanmasından sonra telefonun yeniden başlatılması önemlidir.
 • Sorun hala çözülmediyse ilgili Wi-Fi modemi konusunda bir problem yaşanıyor olabilir. Bağlanma sorununun modemde olmasına karşı öncelikli olarak modem ayarlarını sıfırlamakta fayda vardır. Sıfırlama işleminden sonra tekrar bağlantı kurma yapmış olduğu çalışmalar yapılabilir.
 • Diğer yandan ilgili modemde kablosuz ağ özelliği açık olmalıdır. Bu özelliğin açık olmadığı durumlarda Samsung Android telefon Wi-Fi ağını hiçbir şekilde görmez. Sadece kablolu bağlantılar için hizmet verebilir.
 • Tabi modeme bağlantı olduğu halde internete giriş yapma konusunda çeşitli sorunlar devam ediyorsa yapılması gerekli olan DNS ayarlarında birtakım değişiklikler yapmaktır. Uygun bir DNS girişi ile internete girişler problemsiz hale getirilebilir.
 • Eğer tüm bunlara rağmen hala Samsung Android telefon Wi-Fi ağını görmüyorsa donanımsal bir arıza olması muhtemeldir. Böyle bir durumda öncelikle telefonu konusunda uzman ve profesyonel hizmetler veren bir teknik servise götürmektir. Donanım kaynaklı telefon arızaları için kullanıcıların müdahale etmemeleri öneri edilir ve bu sebeple yapılması gerekli olan telefonu uzman kişilere göstermektir.

Samsung Android Wi-Fi Bağlantı Görmüyor Çözümü

Bazı Çözümler

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Denemeniz gerekli olan ilk şey Android telefonunuzu kapamak, pili yuvasından çıkartmak, pili yaklaşık 30 saniye açık bırakmak, pili değiştirmek ve telefonu tekrar açmak.

İlginizi Çekebilir: iPhone 6 Orta Tuş Tamiri

Aynı isme Sahip Ağ Adı

Telefonum daha önce başka bir kablosuz bağlantıdan önce bir IP adresi depoladı ve mevcut kablosuz ağa uyguladı. (Aynı ada sahip Wifi adları var), eğer adres şeması aynıysa ve adres çatışması yoksa, bu normaldir; dosya. Wifi’ı kapatmayı deneyebilir ve aşağıda belirtilen adımları izleyerek tekrar açabilirsiniz:

 • Menü düğmesine dokunun.
 • Ayarlar’a dokunun.
 • Ayarlar menüsünden, Kablosuz ve ağ’a dokunun.
 • Kablosuz ve Ağ menüsünden Wi-Fi ayarları’na dokunun.
 • Yeni ekranda, kapamak için Wi-Fi işaretini kaldırın.
 • Wi-Fi kapatıldıktan sonra tekrar açmak için girişe tekrar dokunun.

Samsung Android Wi-Fi Bağlantı Görmüyor Çözümü

Ağı unut

Önceki yöntem işe yaramazsa, Android cihazınızın ağı unutması ve sonra tekrar eklemesi gerekebilir. Android cihazınız menzil içerisindeki kablosuz bir ağı unutamaz, bu sebeple şebeke kapsama alanında kalmamanız gerekir ve ardından :

 • Unutmak istediğiniz listelenen şebekeye uzun basın.
 • Ağı Unut’a dokunun.
 • Aralık içerisinde geri dönün ve ağın otomatik olarak görünmesini bekleyin.
 • Katılmak için ağ şifresini girin.

Android telefonunuzun yeni bir adresi olmalı ve beklediğiniz gibi çalışmalıdır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung telefonda wifi sorunu , samsung telefon wifi bağlantı sorunu , samsung wifi bağlantı sorunu , samsung telefonlarda wifi sorunu , android wifi bağlantı sorunu , samsunglarda wifi sorunu.