Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung Dokunmatik Ekran Ayarı

Samsung Dokunmatik Ekran Ayarı

Samsung Dokunmatik Ekran Ayarı

Samsung Dokunmatik Ekran Ayarı ,Samsung telefonlarının çoğu dokunmatik ekran ayarlarına sahiptir. Samsung dokunmatik ekran ayarıyla, akıllı telefonunuzda bir ekran koruyucu kullanırken ekranın dokunmatik hassasiyetini artırarak ekran koruyucunun dokunma deneyiminizi zayıflatmasını önleyebilirsiniz.

Samsung Dokunmatik Ekran Ayarı

Ayar Penceresi’ne dokunun

Samsung telefonunuzdaki dokunmatik ekrana ulaşmak için yapmanız gerekenleri yapmak kolaydır. Dokunmatik ekran penceresine ulaşmak için Samsung’un her modelinde biraz farklı bir yol izlemeniz gerekebilir, ancak örneğimizi Galaxy S9 ve S9 + telefonları aracılığıyla vermeye çalışacağız.

Galaxy S9 veya S9 + cihazınızdaki kilit ekranını açın.
Uygulama ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın.

Ardından Ayarlar> Gelişmiş Ayarlar’ı izleyin.

Dokunma duyarlılığı seçeneğini gördüğünüzde, yanındaki tuşa dokunun.

İlginizi Çekebilir: Kırık Telefondan Telefon Rehberini Kurtarma

Samsung Ekran Ayarı
Samsung Ekran Ayarı

Anahtar renklendiğinde özellik etkinleşir. Bu şekilde, ekran artık daha hassas dokunuşları bile algılayabilecektir. Bunun en büyük yararı, ürünlerin kırılmaz cam, ekran koruyucu, temperli cam veya temperli cam denilen cihazın dokunma hassasiyetini kırmasını önlemeye yardımcı olmasıdır. Adımların varsayılan Samsung başlatıcısı için geçerli olduğunu unutmayın.

Android Telefon Ekran Hassasiyeti Ayarlama

Android telefonlarımız, ekran hassasiyetini kontrol etmemizi sağlayan güzel ve kolay bir özelliğe sahiptir. Ekran dokunuşunuzun ekran hassasiyetini artırabilir ve azaltabilirsiniz. Beğeninize göre ayarlayabilirsiniz. Ve doğru konumu seçtiğinizden güvenilir olmak için ekran hassasiyetini daha düşük ayarlayabilirsiniz. Hayır, hafif ve hızlı dokunuşlar istediğimi söylerseniz ekranın dokunmatik hassasiyetini artırabilirsiniz.
Telefonlarda varsayılan bir ayar vardır. Bunu değiştirmek için;

 • Ayarlara dokunun.
 • Dokunma dil ve Giriş.
 • En altına gidelim ve işaretçi hızına bakalım.
 • Buradaki varsayılan ayar %50’dir. Dokunmatik ekranı daha hassas hale getirmek istiyorsanız, kaydırıcıyı %50’nin üzerine getirin. Hassasiyetini azaltmak istiyorsanız, %50’nin altına ayarlayın.
 • Tamam’a dokunun ve sonra ekrana bakın.

Dokunmatik Ayarı Penceresi

Samsung telefonunuzdaki dokunmatik ekrana ulaşmak çok kolaydır. Dokunmatik ayar penceresine ulaşmak için her model Samsung için biraz farklı bir yol izlemeniz gerekebilir, ancak örneğimizi Galaxy S9 ve S9 + telefonları aracılığıyla vermeye çalışacağız.

 • Galaxy S9 veya S9 + ‘ daki kilit ekranını açın.
 • Uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın.
 • ardından Ayarlar > gelişmiş Ayarlar’a gidin.
 • Dokunma hassasiyeti seçeneğini gördüğünüzde, yanındaki düğmeye dokunun.

anahtar renkli hale geldiğinde özellik etkinleştirilir. Bu şekilde, ekran artık daha hassas dokunuşları algılayabilir. Bunun en büyük yararı, elbette, kırılmaz cam, ekran koruyucusu, temperli cam veya temperli cam olarak adlandırılan cihazın, ürünlerin dokunmatik hassasiyeti azaltmak için ekranı kırmasını önlemeye yardımcı olmasıdır. Adımların varsayılan Samsung başlatıcısı için geçerli olduğunu unutmayın.