Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Edge Ekranda Yeşil Çizgi

Samsung Edge Ekranda Yeşil Çizgi

Samsung Edge Ekranda Yeşil Çizgi

Samsung Edge Ekranda Yeşil Çizgi, Samsung’un geçen yıl tanıttığı Samsung Galaxy S7 edge, büyük ilgi gördü. Samsung son zamanlarda bu model için Android 7.0 Nougat güncellemesini dağıtmaya başladı. Galaxy S7 kenar modeli bu günlerde farklı bir sorun ortaya çıktı.

İnternetteki birçok forumda, özellikle Reddit Galaxy S7 edge kullanıcıları, cihazlarının ekranında pembe çizgilerin göründüğünden şikayet ediyorlar. Rapora göre, bu tür şikayetler Mart 2016’dan beri bildirilmiştir, ancak bu sorun son zamanlarda artmıştır. Sorun şu ki, Galaxy S7 edge’in ekranında dikey olarak aşağı inen pembe çizgi durduğumuz yer.

Telefonumun Ekranında Yeşil Dikey Çizgiler Var

Bu sorun, yazılım hatasından donanım hatasına kadar çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Sorunu bulmak ve bir düzeltme bulmak için adımları takip etmek önemlidir. Cihazı yeniden başlatarak sorun gidermeye başlamanız önerilir.

Samsung Edge Telefon Yeşil Ekran Sorunu

Başka bir yöntem Android telefonunuzdan pili çıkarın ve bir veya iki dakika kenara telefon koymak olacaktır. Pili takın, cihazı açın ve çözdüğünüz sorunun olup olmadığını kontrol edin. Sorun çözülmezse, sorun gidermek için şu adımları izleyin. Okuyucularımızın karşılaştığı sorunların bir listesi var ve Android telefonunuzdaki kapsamlı Sorun Giderme Kılavuzumuzu doğru bir şekilde araştırdık.

Bu bir donanım sorunu gibi görünüyor, bir dizi piksel arızalı olabilir ve yeşil bir çizginin görünmesine neden olabilir. Sorunu değerlendirmek için gereken adımlar aşağıda açıklanmıştır. İlk adım, sorun görünür olduğunda bir ekran görüntüsü almaktır. Bu durumda, ekranda yeşil bir çizgi göründüğünde bir ekran görüntüsü yakalayın.

İlginizi Çekebilir: Gözlük Takınca Telefon Ekranı Gözükmüyor

Samsung Yeşil Çizgiler Nasıl Kaybolur ?

Samsung Edge Ekranda Yeşil Çizgi, Yeşil çizgiler telefonda nasıl kaybolur? Bu soruna hem yazılım hem de donanım neden olabilir. Bununla birlikte, sorunu en kısa sürede çözmek için öncelikle sorunun kaynağı belirlenmelidir. İlk adımımız cihazı yeniden başlatmak ve sorunu çözmek için adımlar atmak olacaktır.

Yeşil çizgileri başka şekillerde çözmek mümkündür. Denenmiş ve başarılı yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz. Pili akıllı telefonunuzdan çıkarın ve 5-10 dakika bekletin. Ardından pili tekrar takın ve akıllı telefonunuzu açın. Sorun devam ederse hemen kontrol edin. Sorun çözülmezse, aşağıdaki adımları izleyin. Bu yazıda, bu sorunlarla karşılaşan tüm kullanıcıların çözümlerini geçiyoruz.

Sorununuz bir donanım sorunu veya piksel hatası gibi görünebilir. Piksel kusurları yeşil çizgilerin görünmesine neden olabilir. Başka bir değerlendirme yöntemi bir ekran görüntüsü almaktır. Ekranda yeşil çizgilerle bir ekran görüntüsü alın. Ekran görüntüsüne yakınlaştırın ve bu yeşil çizgilerin onları büyüttüğünüzde veya görüntü büyütüldüğünde bile aynı olup olmadığını görün, çizgiler sabit kalır. Size söylediğimiz şey karışıksa, ekran görüntüsünü bir arkadaşınıza gönderin ve ona bakın, Eğer yeşil bir ekransa, bu bir yazılım sorunudur. Görünmezse, bir donanım sorununuz var.

Samsung S7 Edge Ekranda Pembe Çizgi Var

Android telefonunuzda bir ekran görüntüsü almak için, Ev ve güç düğmelerini aynı anda basılı tutun. Tüm ekran yanıp söner ve otomatik olarak galeriye kaydedilir. Alternatif olarak, ekran görüntüleri için kısa anahtar özelliğini kullanabilir, elinizi ekran boyunca hızlıca kaydırabilir ve ekran görüntüsü alabilirsiniz.Samsung Edge Ekranda Pembe Çizgi Var

Ekran görüntüsüne gidin ve yeşil çizgiyi kontrol edin. Yeşil çizgi onunla birlikte hareket ederse, o zaman bir yazılım problemi gibi görünür, resme yakınlaştırır ve hareket ettirir. Ancak, Yeşil çizgi görüntüyü hareket ettirirken bile hala aynı noktada ise, kesinlikle bir donanım sorunudur.

Samsung Pembe Çizgiler Nasıl Kaybolur ?

Sorunları tespit ettiysek, sorunumuz bir yazılım sorunu ise, telefonunuzu ücretsiz olarak düzeltebileceğimizi varsayalım. Bunun için, ROM’u yeniden stoklayacağız veya telefonu sıfırlayacağız. Sonuç olarak, bu sorunu 1 ila 10 dakika içinde çözeceğiz. Her şeyden önce, sorunun yazılım olduğunu belirledik ve hemen telefonun bir yedeğini alıp fabrika ayarlarına döndüreceğiz. Bu hala düzelmezse, orijinal stok ROM’u indirip telefon modelinize bağlı olarak telefonunuza göndeririz. Bilgisayardan telefona rom atmak için Google’dan ayrıntılı bir arama yapabilirsiniz. Markanıza ve modelinize uygun olarak ROM atmak da yararlıdır. Başka bir telefonun romu eşleşmeyeceğinden, telefonunuz kilitlenebilir.

Sorun bu noktada donanım ise, cebinizden biraz para olduğunu unutmayın. Garantiniz olmadığını varsayarsak, ekran değiştirmenin yapılacağını bize bildirin. Öte yandan, ekran ve film ayrı olduğundan, işten daha az kurtulabilirsiniz. Bunu telefonunuzla konuşarak belirleyebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung s6 edge ekranda yeşil çizgi , s6 edge ekranda yeşil çizgi , s7 edge ekranda yeşil çizgi.