Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Ekran Kararması

Samsung Ekran Kararması

Samsung Ekran Kararması

Samsung Ekran Kararması; sorunu bugün ki konu başlığımızdır. Android, her markaya olağanüstü özelliklerle benzersiz kılan farklı yetenekler sunan açık kaynaklı bir işletim sistemidir.

Samsung şimdilik akıllı telefonlar dünyasında baskın olduğunu kanıtladı, ancak ara sıra Ekran anlamında sorun yaşayabilir. Android telefonların zayıf yönlerinden biri, kararlı bir işletim sisteminin olmamasıdır.

Samsung bununla ilgili tek sorun değil. Samsung Galaxy serisi ve diğer büyük markaların amiral gemisi modelleri de aynı sorundan etkilenebilir.

Samsung Ekran Kararması; Çok kritik bir eşiğin üstünde durduğunu söyleyebilir. Bir sonraki adım, muhtemelen telefonunuzun ekranının tamamen kararmasına ve tamamen kullanım dışı kalmasına neden olabilir.

Samsung Galaxy’de Ekran Kararmasından Kurtarma Adımları

En kötü senaryo, Samsung’un Android modellerinden birinin tamamen onarılamaz olmasıdır. Bu noktada, telefon mutlaka fiziksel müdahaleye ihtiyaç duyacaktır. Ancak buna rağmen, telefonunuzdan veri almak hala mümkündür. Ekranı değiştirerek telefonu kullanmak bile mümkündür.

Samsung ekran değişimi,iPhone ekran değişimi, Huawei ekran değişimi,Xiaomi ekran değişimi,Lg ekran değişimi,

Doğru Arıza Tespitinin Önemi

Dokunmatik çalışmıyor veya telefona erişemiyor veya ani ekran karartma arızaları farklı. Hatayı doğru bir biçimde analiz ettikten ve hata türünü seçtikten sonra, yine de modelinize uygun çözümü uygulamanız gerekir.

Klasik yöntemlerle yazılımsal sorun olduğunu var sayarak şu adımları tekrarlamanızı öneriyoruz.

  • Telefonunuzu kapatın.
  • “Power”, “Home” ve “ses kısma” tuşlarını basılı tutun.
  • Sesi Aç (+) tuşlarını kullanarak “yükleme Modu” içerisine geçiş yapın.

Telefonunuz bu menüde bir ekran gösteriyorsa, bir yazılım sorunu olduğu kesindir. Artık şirketimizle iletişim kurabilir ve yeni yazılım kurulumunun yakında bitmesini bekleyerek cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Samsung Ekran Kararması
Samsung Ekran Kararması

Ekran Açılmıyor

Samsung Ekran Kararması; Bazı Galaxy S5 kullanıcıları, telefonun ekranının açık olmadığını, kapasitif tuşlara bastıklarında ışıkların açık olduğunu, ancak ekranda hareket olmadığını belirtti. Bu tür bir sorunun pek çok sebebi ve doğal olarak denenebilecek pek çok çözüm yöntemi olabilir.

Ekran Kararması Neden Olur ve

Bir örnekte, cihazın ekranının neden karartığını söylemek zor. Ancak, telefonunuzda yinelenen yaygın sebeplerden bahsedebiliriz. Bir akıllı telefondaki ekran karartma (BSoD), ROM’unuzla, yani yazılımla ilgili, sorunlu yeni sürümlere geçmediğiniz veya telefonunuza virüs bulaştığı için bir sorun olabilir.

İlginizi Çekebilir: Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Sarj Edilir

Sık sistem çöküyor; sık kullandığınızda, Samsung cihazlarınızda belirli ısınma sınırlarının aşıldığını göreceksiniz. Daha yaygın hatalardan biri, “başlatıcı yanıt vermiyor” gibi bir sistem çökmesidir.Bu hatalar ortaya çıktığında sonun yaklaştığını anlamak mümkündür. Telefon açıksa veya yanıt vermiyorsa; Telefonunuz açıksa ancak yanıt vermiyorsa, sistem problemlerinin tekrar ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

Başvurular yanıt vermiyor; ortak bir bağlantı sorunu yoksa, uygulamanın telefonunuzda yanıt vermemesiyle ilgili bir sorun var ise, akıllı telefonlarda ekran karartmanın yakında geleceğini düşünmeye değer. Telefonu bir kilitlenme sorunu olarak düşündüğümüzde, telefonun kendi kendisine açılıp kapanmasının pek çok sebebi olabilir.

  • Düşük bellek alanı,
  • Düşük sistem veya uygulama sorunu
  • Hata ayıklaması modunun aktif olması ve çok daha fazlası

Yavaşlık veya gecikme Samsung cihazında görülen semptomlardır. Çökmeden önce, akıllı telefonunuzun sıklıkla donup yavaşladığını fark edeceksiniz. Bunun sebebi, yetersiz bellek sorunu veya güncellemelerinin yapılması gerekli olan daha eski bir yazılım sürümü olabilir.

Samsung Ekran Kararması

Arızadan Nasıl Korunurum.

Pil daha hızlı bitiyor ve yeşil ışık yanıp sönmeye başladı; Pil problemleri Samsung telefonun Yeşil ekranın kararmasına neden olabilir. Telefonunuzu şarj etmek için pilin gücünün bitmesini beklerseniz, daha dikkatli olmanızı öneririz. Ayrıca, telefonunuzu gece boyunca şarj cihazına takılı bırakmak veya gereğinden uzun süre şarj etmek ekranın kararmasına neden olabilir. Ağ; şebeke frekansını sık sık değiştirirse, arıza tekrar ortaya çıkabilir. Ancak bu Samsung modellerini etkileyen bir durum değil.

Arızanın Kaynağını Nasıl Anlarım

Akıllı telefon kullanıcılarının en iyi bildikleri esasında cihazlarında yapmış oldukları değişikliklerdir. Bu değişiklikler yeni bir uygulama yükleme veya mevcut bir uygulamayı silme olarak düşünülebilir. Bu noktada, son yüklediğiniz uygulamaları gözden geçirmenizi öneririz. Özellikle çok güvenilir olmadığını düşündüğünüz uygulamaların kaynağı ve üreticisi işinizin silinmesini kolaylaştıracaktır.

Yazılım güncellemelerini geciktirmeyin; hem üretici hem de tüketici tarafından bakıldığında haklı sebeplerden bahsetmek mümkündür. Üreticiler devamlı olarak daha iyi ve daha yararlı yazılımlar üreterek daha fazla para kazanmak istiyorlar. Tüketiciler en iyi cihaz veya özelliklere en ekonomik fiyatlarla sahip olmak istiyor. Bu sebeple, güncelleme desteği sunmayan şirketlerin telefonları pazarda yer almak imkansızdır.

Yeni güncellemeler ile gelen yeni özellikler eski cihazlarda düşük performans ve bellek arızalarını tetikleyebilir. Bu, aygıtın yazılımı güncelleme başarısızlığında başka bir boşluğu kapatmasına neden olabilir.

Tüm bu karışıklıkta, yeni yazılım telefonlarda daha fazla yer kaplar ve kullanıcı istemeden yeni yazılım yükler, bu da genelde cihazların performans ve kullanım kaybı anlamı gelir. Bu nokta, yeni telefonlar satın almak ve bir modelin ömrünün 2 yıl ile sınırlı olduğunu kabul etmek için de oldukça önemlidir. Çünkü yazılım ve donanım kısmında gerçekten böyle çalışır. Orijinal parçalar 2 seneden fazla kullanımda arızalara neden olabilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung ekran kararması tv , samsung ekran kararması garantiye girer mi , samsung ekran kararma süresi , samsung ekran karardı açılmıyor , samsung ekran karardı , samsung tv ekran kararması nasıl düzelir , samsung j7 ekran kararması nasıl geçer , samsung a70 ekran kararması , samsung ekran kararması nasıl düzelir , samsung j7 ekran karardı açılmıyor.