Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Ekranında Işık Sızması

Samsung Ekranında Işık Sızması

Samsung Ekranında Işık Sızması

Samsung Ekranında Işık Sızması, Işık sızması düşük ışık koşullarında, karanlık ekranları görüntülerken, ekranın kenarları veya köşeleri boyunca ışık oluşturan alanlar ile ışık sızıntısı meydana gelir. Bu ışık sızıntısı, karanlık ekranları görüntülerken sadece karanlık bir odada meydana gelir. Bu etki normal kullanım sırasında fark edilmez, yani ekrandaki ışık sızıntısı ekranınızda bir kusur veya kalite sorunu olduğunu göstermez.

Samsung Ekranında Işık Sızmasını Nasıl Giderebilirim ?

Işık kaçağı tamamen ortadan kaldırılamaz. Işık sızıntısının fark edilebilirliğini azaltmaya yardımcı olması için aşağıdaki önerileri kullanabilirsiniz.

  1. Ekranınızın parlaklığını ayarlayın.
  2. Ekranı kullandığınız odadaki ışık seviyesini artırın.
  3. Açık renkli arka planlar ve uygulama temaları kullanın. Yukarıdaki adımları denediyseniz ve ürününüz ile ilgili bir donanım sorunu olduğunu düşünüyorsanız, lütfen Cep Hastanesi ile iletişime geçin.

Işık Sızması Neden Olur ?

Ekrandaki ışık sızıntısı, IPS panellerinde kullanılan benzersiz Sıvı kristal (l / c) hizalamasından kaynaklanır. IPS monitörleri, farklı açılarda titizlikle tutturulmuş çoklu katmanlardan oluşur. Katmanlardaki hafif sapmalar, sıvı kristalleri hafifçe keserek ekran içinde basınca neden olabilir, sonuç olarak, farklı yerlere diğerlerinden daha fazla ışık nüfuz edebilir.

Samsung Ekrandan Işık Sızma

Ortaya çıkan ışık alanlarına Işık sızması denir. Ne yazık ki şu anda, ışık sızıntısını yüzde 100 ortadan kaldırmak teknik olarak mümkün değil.

İlginizi Çekebilir: Kopya Ekran Nedir Nasıl Anlaşılır

Samsung Ekranında Işık Sızması, IPS Nedir ?

IPS, ağ trafiğinizdeki kötü niyetli etkinlikleri önlemek veya zararlı bağlantıları tespit etmek için kullanılan güvenlik sistemleridir. ” In-Plane Switching ” kelimesinin kısaltması olarak kullanılır. IPS sistemlerinin amacı, ağ trafiğindeki zararlı bağlantıları veya hareketleri durdurmak ve önlemektir.

Samsung Ekran Işığı Arızası Çözümü

Samsung telefonlardaki en yaygın arızalardan biri, ekranda ışık sızması sorunudur. Samsung, ışık sızması problemi yaşıyorsanız, telefonunuzun ekranını değiştirseniz bile ekran görüntüsü kayboluyor, telefonunuz bilgisayarı görüyor, ancak müdahale edemiyorsunuz Cep Hastanesi, bu işlemi sorunsuz olarak çözebilir. Bu sorun, yüksek voltaj, düşme etkisi, sıvı teması ve aşırı ısınmadan kaynaklanır. Bu sorun, anakarttaki bazı önemli parçaların değiştirilmesiyle giderilir.

Bu sorun uzman teknisyenler tarafından Cep Hastanesinde yapılmaktadır. Samsung, ekran ışığının yanmasını sağlayan entegre ve mikro parçaları değiştirmek için gereklidir. Bu süreçte uzman olan sadece teknik ekibin çalışmasıdır. Bunun dışında, uzman olmayan teknisyenlerin müdahalesi telefonunuzda onarılamaz arızalara neden olabilir. Cep Hastanesi, ekran ışığının arızalanmasını ortadan kaldırarak telefonunuzu ilk günkü gibi çalıştırır. Samsung, ekran ışığı arızası ile ilgili sorun yaşıyorsanız, hemen Cep Hastanesi ile iletişime geçmelisiniz. Bu onarımı yapmadığınız sürece telefonu kullanamazsınız.

A Kalite ya da Orijinal Değişimler

Cep Hastanesi servisimizdeki Samsung ürünlerinde, hızlı ve güvenilir ekran değişimleri yapıyoruz ve ekranlarda, kısa bir sürede ışık kaçağı problemini ortadan kaldırıyoruz. Değişiklikler kaliteli parçalarla yapılıyor, isterseniz orijinal parçalarımız da vardır genel olarak orjinal parçayı tavsiye ediyoruz. Tüm Türkiye’ye ücretsiz yurtiçi kargo servisi sunuyoruz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Ekranında Işık Sızması.