Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur

Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur

Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur

Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur; Samsung akıllı telefonların ekranlarında görülen  titreme sorunu, özellikle bazı modellerde çok sık görülmektedir. Ekrandaki titremeler sebebiyle, telefon zaman zaman istenmeyen yanıtlar verir ve bu sebeple kullanımı zorlaştırır.

Hatta bazı kullanıcıların forum sitelerinde ekran titremesi biçiminde yaşadıkları soruna bir çözüm aradıklarını söylemek bile mümkün. Ancak, istenilen çözümlere ulaşmak için, öncelikli olarak, sorunun neden ortaya çıktığını tam olarak bilmek ve buna göre çözüm sürecine devam etmek gereklidir.

Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur; Merak ediyorsanız, bu makale neden bu sorunla yaşamakta olduğunuz hakkında size bilgi verecek ve çözüm yollarının bir parçası olmaya çalışacağız.

Zaman zaman Samsung telefonunuzun ekranlarında titreyen sorunlar yaşamaktaysanız, daha sonra makalemizde size sunacağımız çözüm yöntemlerini deneyerek istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Yapmanız gerekli olan sırayla önerilerimizi takip etmek ve ardından sonuçları daha yakından görmek.

Samsung Ekranlarında Titreme Sorunu Neden Kaynaklanır

Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur; Samsung telefon kullanıyorsanız ve aniden ekran sallanmaya başlarsa, bunun birkaç sebebi vardır. Bunlardan en yaygın olanı, donanımla alakalı bir sorunun telefonun etkisiyle ortaya çıkmasıdır. Donanımla ilgili problemlerde, genelde yapılması gerekli olan ekran değişikliği olarak gösterilir.

Diğer bir deyişle, kullanıcıların yaşadıkları sorunun donanımdan kaynaklandığı durumlarda çözümler bulması kolay değildir. Bununla beraber, eğer sorun yazılımdan kaynaklanıyorsa, nedeni tam olarak anlamak ve buna göre çeşitli çözümler denemek mümkündür. Şimdi, J7 ekranının titremesine sebep olan veya diğer Samsung modellerinde yaşanan ekran problemlerinin sebepleri nelerdir? beraber inceleyelim.

 • Telefonda otomatik aydınlatma özelliğinin aktif olarak kullanılıyor olması
 • Telefona son dönemde kurulmuş olan herhangi bir uygulama
 • Batarya kaynaklı ekran titremeleri
 • Telefonun sisteminde oluşan bir sorun kaynaklı problemler
 • Telefonun güç tasarrufu modunun açık şekilde kullanılması
 • Ekranın herhangi bir sebeple darbe alması

Yukarıda listelenen tüm faktörler ekranda titremelere neden olabilir. Yazılım kaynaklı bir ekran titreme problemini çözmek genelde mümkündür.

Ancak, etkiden veya donanım sorunlarından kaynaklanan farklı sebeplerden ötürü, ne yazık ki ekran değiştirilmelidir. Böyle bir durumda, ekranın değişmesinden başka bir çözüm üretmek mümkün olmazdı.

Telefonunuzu Güvenli Modda Çalıştırın

Amaç, titremenin hala bu modda olup olmadığını görmek için cihazı gözlemlemeniz gerektiğidir. Titremenin kaybolduğunu varsayarsak, bu sorun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklandığı manasına gelir. Böyle bir uygulamayı arayın ve önbelleğini ve verilerini temizleyerek sıfırlamayı deneyin.

Sorun hala çözülmediyse, kaldırmanız gerekebilir. Uygulamayı sıfırlamak ve kaldırmak, hangi uygulamanın soruna neden olduğunu belirlemek için en zor kısımdır. Ama ekran problemleri söz konusu olduğunda, buna sebep olan ağır bir oyun uygulamasından daha fazlasıdır. Yoğun bir biçimde oynuyorsanız, hangisinin soruna neden olduğunu zaten biliyorsunuzdur.

Samsung Ekranlarında Titreme Sorunu
Samsung Ekranlarında Titreme Sorunu

Samsung Ekranlarında Titreme Sorunu Nasıl Çözülür

Samsung telefonlarından birini kullanıyorsanız ve telefonunuzun ekranının titremesi gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız, yapmanız gerekli olan şu an için size sunacağımız çözüm tekniklerini denemek ve bu problemden kurtulmaya çalışmak. Yazılım tabanlı problemler için aşağıda belirtilen çözüm teknikleri sıklıkla çalışabilir ve ekrandaki titreşimsiz problemleri ortadan kaldırabilir.

 • İlk olarak yapanız gerekli olan telefonunuzu otomatik aydınlatma seçeneğinde kullanmak yerine normal kullanım özelliğine almaktır.
 • Ardından sorun düzelmediyse telefona kurmuş olduğunuz son uygulamaları tespit edebilir ve bu uygulamaları kaldırmaya başlayarak ekranı kontrol edebilirsiniz. Bazı uygulamalar ekranda titreme sorunları meydana getirebilmektedir.
 • Telefonun bataryasından kaynaklı bazı durumlar da yine ekran titremesi sorununa yol açar ve bunun için öncelikle yapılması gerekli olan telefonun şarjını tamamen bitirmek ve kapalı şekilde tam olarak dolana kadar şarj etmektir. Telefon tamamıyla şarj olduktan sonra telefon açılabilir ve ekran test edilebilir.
 • Diğer yandan telefonları işletim sistemlerinden kaynaklı bazı problemler de ekranda titreme oluşturabilir. Bu yüzden telefonu fabrika ayarlarına döndürmek ve bu şekilde çözüm üretmek mümkün olabilir.
 • Ayrıca telefonların güç tasarrufu modunda kullanılması aynı şekilde ekranda titreme sorununun oluşmasına sebep olur. Telefonu güç tasarrufu modundan çıkararak kullanmak sorunun çözümü konusunda etkili sonuçlar doğurabilir.

Yukarıda yer alan çözüm yöntemleri ekran titremesinin yazlım kaynaklı olduğu durumlarda işe yarayabilir ve titremenin ortadan kalmasına yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir: Ekran Değişimi Sonrası Dokunmatik Sorunu

Dosyaları Yedekle ve telefonu Sıfırlamayı Deneyin

Bu noktada, sorunu çözeceğine dair bir garanti olmasa bile, ana sıfırlamayı yapmanız önemlidir. Yalnızca bir ürün yazılımı sorunu olasılığını ortadan kaldırmakla kalmaz, tüm kişisel bilgilerinizi, dosyalarınızı, uygulamalarınızı ve daha fazlasını siler.

Dolayısıyla, sorun bundan sonra da devam ederse, tekrar mağazaya geri getirmeye ve teknisyene bir göz atmaya karar verirseniz, mahremiyetiniz için endişelenmenize gerek yoktur. Bu sebeple, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi sıfırlamadan önce yedeklediğinizden emin olun, çünkü bunlar silinir ve bundan sonra onları alamazsınız.

Ayrıca, telefonunuzda ayarlanan Google Kimliğinin şifresini bildiğinizden emin olun, çünkü sıfırlamadan sonra telefonunuzu ayarlamak için aynı hesabı kullanmanız gerekir. Daha da iyisi, cihazı gerçekten sıfırlamadan önce hesabı kaldırın.

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma’yı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı tamamlamak için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü alternatiflerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Diğerleri başarısız olursa, o zaman tekrar mağazaya gidip telefonu kontrol ettirmelisiniz. Bir donanım problemi olması çok mümkün.

Ekran Titremesi Nasıl Tespit Edilir
Ekran Titremesi Nasıl Tespit Edilir

Ekran Titremesi Nasıl Tespit Edilir

Her kullanıcının gözleri, OLED ekranının direk olarak titrediğini fark edecek kadar hassas olmayabilir. Bu gibi durumlarda, başka bir telefonun kamerası kullanılarak ekran titremesi algılanabilir.

iPhone’yi karanlık bir ortama götürün ve cihazınızda çoğu zaman beyaz arka planı olan bir uygulama açın. Safari hakkında: boş sayfa, örneğin. Ardından cihazınızın parlaklığını en aza indirin. Tüm işlemleri yaptıktan sonra, ikinci telefon kamerasını kullanarak iPhone ekranını inceleyin. Buna benzer bir sonuç alacaksınız:

İkinci kamerayı kapatmadan iPhone Kontrol Merkezi’ni açın ve cihazınızın parlaklığını adım adım arttırın. Bir noktada ekrandaki şeritlerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Normal şartlarda, ekran titremesini engellemek için belirlemiş olduğumuz bu parlaklık seviyesini kullanmamız gerekir. Ancak titremenin kaybolduğu parlaklık seviyesi karanlık ortamlarda kullanılamayacak kadar parlak. Bu yüzden ayrı bir çözüm bulmamız gerekmektedir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefon ekran titremesi ve kararması , Telefon ekran titremesi neden olur , Samsung TV ekran Titremesi , Asus telefon ekran titremesi , Samsung telefon titremesi , Laptop ekran titremesi neden olur , Samsung A70 ekran titremesi , Huawei ekran titremesi çözümü.