Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 0 Yorum / 766 Görüntülenme

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü, modelleri size ekran yakalama işlemi hakkında bilgi verecektir. Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3, Galaxy Note 4, Galaxy Note 3, Galaxy S4 Active, Galaxy Note 2, Samsung Galaxy Note modellerinde yani home tuşu olan samsung modellerinde ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü, samsung Galaxy S10, Galaxy S9, Galaxy S8, Galaxy Note 9 gibi ana ekranda home tuşu olmayan düğme olmayan modeller farklı görüntülenir. Aynı şekilde telefonunuzun android sürümü içinde bu geçerlidir. Anlatacağımız ekran görüntüsü alma yöntemleri Android 4.0 Ice Cream Sandwich, Jelly Bean (4.1, 4.2, 4.3), KitKat (4.4), Android 5.0 Lollipop, Android Marhmallow, Android Nougat, Oreo, Pie ve gelecek tüm sürümler için geçerlidir.

Yöntemde, telefonun güç düğmesine ve menü düğmesine aynı anda basın ve bir saniye bekleyin. Bir fotoğraf çekimi duyulur ve ekran görüntüsü alınır. Samsung Galaxy S8, S9, S10, Galaxy Note 9 gibi Ana Ekran, Sesi Kısma Düğmesine ve güç düğmesine aynı anda basarak bir ekran görüntüsü almak için ana ekran düğmesine basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Yöntem bir elinizle telefonu tutarken diğer elinizin avuçiçi ile ekranın üzerinden geçmenizdir. Bu şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu yöntemi denediğinizde olmaz ise telefonunuzun ayarlar kısmından bu özelliği aktif etmeniz gerekmektedir. Elinizi kaydırarak ekran görüntüsü alma özelliğini aktif hale getirmek için Ayarlar>Hareketler ve İşaretler>Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir.

Xiaomi Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

Gördüğünüz gibi her iki yöntemde de Samasung ekran görüntüsü alma işlemi oldukça basit. Telefonunuz ekran görüntüsü aldığı zaman bunları Galeri>Albüm>Screenshots klasörüne kaydeder.

Samsung S10 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung kullanıcıları için S10e ekran görüntüsü alma ve S10 ekran görüntüsü alma konularını içeren bu yazıyı hazırladık. Siz de Samsung Galaxy S10 sahibiyseniz aşağıdaki işlemleri yaparak cihazınızda ekran görüntüsü alabilirsiniz.

1.Yöntem

  1. Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı ayarlayın.
  2. Ses kısma düğmesine ve güç düğmesine aynı anda basılı tutun.
  3. Ekran görüntüsü alma işleminden emin olduktan sonra tuşları bırakın.
  4. Galeri uygulamanıza girerek aldığınız ekran görüntüsünü bulabilirsiniz.

2.Yöntem

Galaxy S10 cihazınızda ekran görüntüsü almak için avuç içi kaydırma özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik başta size tuhaf gelebilir ancak oldukça hızlı bir şekilde ekran görüntüsü almanıza yarayacağından kullanışlı olduğu için çok seveceksiniz. Ekran görüntüsünü almak için avucunuzun yanını tüm ekran boyunca soldan sağa veya tam tersi şekilde kaydırmanız yeterlidir. Ancak bu yöntem için avuç içi kaydırma özelliğinin etkinleştirilmiş olması gereklidir. Ayarlar > Gelişmiş özellikler > “Avuç içi kaydırma” hareketini etkinleştirin.

Xiaomi Tamiri Videosu

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Xiaomi Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir