Samsung Galaxy M20 İlk Görüntüleri Sızdırıldı
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Samsung Galaxy M20 İlk Görüntüleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy M20 ,Geçtiğimiz günlerde Samsung, M serisine yeni bir üye ekleyeceği haberlerini duyurmuştu. Akıllı telefonların içinde giriş seviyesinde bir telefon olma özelliğine sahip M20, Samsung firması için farklı bir ilk olacağa benziyor. M20 görünüş bakımından ele alındığında Koreli şirketin yapılmış olan su damlası çentikli akıllı telefon ile benzeşme göstermektedir. M20 akıllı telefonun fotoğrafı 91mobiles tarafından yayınlanmıştır. Bu fotoğraf sayesinde telefonun tasarımına dair gerekli detayları rahatlıkla görebilmekteyiz.

Yayınlanan fotoğrafta akıllı telefonun ön yüzünde ki su damlası çentiğinin var olup olmadığı netlik kazandı. Fotoğrafa bakıldığında çerçeveler çok küçük gibi duruyor. Alt kısımda yer alan çerçeveler bile çok küçük duruyor. Genel görünüm olarak ele alırsak son dönemlerde piyasaya da yerini alan Çinli akıllı telefonlar ile benzeyiş göstermektedir.

Geçtiğimiz ay Samsung Geliştiriciler Konferansı düzenlenmiş ve bu konferansta Samsung tarafından yeni çentik tasarımları olan Infinity-O, U ve V ekranları ziyaretçilere tanıtılmıştı. Fakat sızdırılan fotoğrafta görülüyor ki kullanıcıların beklediği Infinity ekranları bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra M20, daha çok Huawei, Oppo, Vivo gibi şirketlerin telefonları ile benzerlik göstermektedir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Dokunmatik Test Kodu

Samsung Galaxy M20 Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde Galaxy M20 akıllı telefon hakkında ilk görüntüler basına sızdırılmıştı. Bunun yanı sıra Samsung’ un M20 için aksesuar olarak kullanmayı düşündüğü koruyucu kılıf hakkında da bazı görüntüler verildi. 2019’ da piyasaya çıkması beklenilen akıllı telefonun şimdilerde de yavaş yavaş özellikleri hakkında ki bilgilere yer veriliyor.

Samsung Galaxy M20’ nin diğer akıllı telefonlardan farkı yeni model ekranların olması bekleniyor. Yeni model telefonlarda bilindiği üzere Super AMOLED ekran kullanılacak fakat Galaxy M20 serisinde 1080 x 2340 piksel yüksek çözünürlük özelliği bulunacak. M20 serisi her ne kadar AMOLED ekran teknolojisi ile piyasaya sürülse de 5.6 inçlik boyutuna rağmen yüksek çözünürlük özelliği sayesinde büyük fark oluşturacağa benziyor.

Samsung Galaxy M20 Özellikleri
Samsung Galaxy M20 Özellikleri

Samsung Galaxy M20 serisinde yüksek çözünürlük özelliğinin yanı sıra RAM bellek ve işlemci noktalarında da yeni teknolojiler göreceğinize emin olabilirsiniz. M20’ nin işlemcisinde Exynos 7885 işlemcilerinin kullanılacağı söyleniyor. Orta segmentte ve başarılı işlemcisinin yanı sıra 3 GB RAM belleğin bulunduğu bir ana model ile 4 GB RAM bellek bulunan ikinci bir alternatif sunacak. Her iki akıllı cihaz seçeneği için depolama alanları değişecek. Piyasaya sürülecek olan ana modelde 32 GB depolama alanı yer alacak. 4 GB RAM özelliğine sahip akıllı cihazda ise 64 GB depolama alanına yer verilecek.

 Su Damlası Çentikli Kamera Alanı Dikkat Çekti

Samsung Galaxy M20 serisinde su damlası çentik alanı kullanılmış, akıllı cihazın arka kısmında parmak izi sensörlerine yer verilmiş. Aynı zamanda çerçevesiz ekranlar, çift kamera kurulumu özellikleri de bulunmaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra M20 modelinde yeni teknolojinin yer aldığı daha birçok şaşırtıcı özellik kullanıcılarını bekliyor. Galaxy M20 akıllı cihazın 2019 yılı içerisinde meraklılarına tanıtılarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Samsung’ un yeni yılda ürettiği M20 serisinin tek modeli elbette ki bu olmayacak.

Samsung Galaxy M20 İlk Görüntüleri Sızdırıldı
Samsung Galaxy M20 İlk Görüntüleri Sızdırıldı

Beklentiler arasında M10 ve M30 akıllı telefonlarında yer alması bekleniyor. Şu an için sızdırılan bilgiler arasında sadece M20 akıllı cihazına dair bilgiler yer alıyor. Diğerlerinin 2019 yılı içerisinde kendini göstermesi bekleniyor.

Samsung’ un piyasaya çıkaracağı M20 akıllı cihazı sizlerde merakla bekliyor ve satışa sunulduğu ilk süreçte yakından inceleyip, özellikleri hakkında daha detaylı bilgi edinip uygun fiyata satın almak istiyorsanız firmamıza uğramayı ihmal etmeyin. Teknik servis, onarım- bakım hizmetlerimizin yanı sıra telefon satışı aksesuar satışı konusunda hizmet veren firmamızdan her zaman destek alabilirsiniz.