Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Galaxy Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor

Samsung Galaxy Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor

Samsung Galaxy Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor

Samsung Galaxy Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor; Samsung’un amiral gemisi Galaxy S10 ve Note 10’un parmak izi okuyucu açığı ile gündemde olduğunu duyurduk. Cihazlar, kullanıcılardan büyük yanıt alan bu sorun sebebiyle her parmak izini kabul etmeye başladı.

Samsung Galaxy Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor; Galaxy S10 üstünde parmak izi tarayıcı ile sorun mu yaşıyorsunuz? Parmak İzi tarayıcınız S10’inizde çalışmazsa, en muhtemel sebep Samsung tarafından eklenen ince plastik tabakadır. Bunu kaldırmak, sorunu gidermenize yardımcı olabilir. Değilse, aşağıda belirtilen sorunu çözmek için ne yapacağınızı öğrenin.

Samsung Galaxy Parmak İzi Okuyucu Değişimi

Samsung Galaxy parmak izi sensörü değiştirme tecrübeli ve uzman Cep Hastanesi Samsung teknisyenleri tarafından yapılır. Teknik servis adresimize ulaşıldığında değişim süresi ortalama 1 saattir ve tek taraflı ücretsiz gönderim hizmetimiz kullanıldığında 3 (üç) iş günüdür.

  • Telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz silinmez.
  • Orjinal parmak izi okuyucu sensörü kullanılır.
  • Telefonunuz garanti kartı ile beraber sizlere teslimi yapılır.

Cep Hastanesi teknik servis odası cihaz sağlığı için gerekli tüm önlemleri vardır. 7/24 güvenlik kameraları ile kontrol altında tutuluyor. Periyodik olarak sterilize edilir. Statik elektrik bütünüyle ücretsizdir. Sigortası var.

Samsung Parmak İzi Sorunu İçin İlk Güncellemeyi Yayınladı

Ekran koruyucunun camın üzerine düzgün oturmaması bu soruna neden olur, cihaz her çeşit parmak izi ile açılmaya başlar. Çünkü yukarıda belirttiğimiz gibi, kullanıcının parmak izini değil, ekran koruyucusunun desenini kaydeder.  Teknoloji devi son dönemde yapmış olduğu açıklama ile en kısa zamanda yayınlayacağı güncellemenin bu sorunu çözeceğini belirtti.

Samsung’un parmak izi güncellemesiyle piyasaya sürdüğü ilk cihaz Galaxy S10 5G modeliydi. Güncellemeden sonra güvenlik açığının giderildiği ve bu ekran koruyucuların kullanılmaya devam edebileceği belirtiliyor. Ancak, o zamana kadar, Galaxy S10 ve Not 10 sahiplerine bu ekran koruyucuları kullanmamaları denildi. Parmak izlerini ekli ekran koruyucu ile kaydedenlerin silinmesi önerilir.

Samsung Parmak İzi Sorunu
Samsung Parmak İzi Sorunu

Galaxy S10 Parmak İzi Tarayıcı Çalışmıyor Nasıl Düzeltilir | Parmak İzi Tarayıcı Parmak Algılamıyor

Galaxy S10 için ortak problemlerden biri parmak izi tarayıcısının çalışma sorunudur. Parmak izi tarama işlevinin beklendiği gibi çalışmadığını düşünüyorsanız, aşağıda yapabileceğiniz sorun giderme adımları aşağıda verilmiştir.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Yazı Stili Nasıl Değiştirilir

Samsung, Ultrasonik Parmak İzi Sensörüyle Fark Yaratamıyor

Bunu daha önce söyledik. Bu sensörler, optik tabanlı ekrana entegre edilmiş parmak izi sensörlerinden çok daha hızlı çalışmaz. İnsanlar hala telefonların arkasındaki standart parmak izi sensörlerini sevdiklerini söylüyor. Ekrana entegre parmak izi sensörleri mutlaka biraz daha gelişmelidir. Çalışmaların burda aktif olarak yürütüldüğünü belirtelim.

Ultrasonik Parmak İzi Sensörü
Ultrasonik Parmak İzi Sensörü

Parmak İzi Tarayıcı Çalışmıyor Düzeltme: Biraz Daha Zor Basmayı Deneyin

Galaxy S10 üstündeki parmak izi tarayıcısı önceki Galaxy S cihazlarından çok daha hassas olsa da, parmağınızdaki konturları okumak zamanın %100’ünde başarısız olabilir. Nadir durumlarda bu olduğunda, yapabileceğiniz şey ekrana biraz daha basmaktır ve çalışması gerekir. Kendi Galaxy S10 ve S10 Plus etkili buluyoruz, bu nedenle sizin için de çalışmalı.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;samsung galaxy s5 parmak izi okuyucu çalışmıyor , samsung galaxy a50 parmak izi okuyucu sorunu , samsung parmak izi çalışmıyor , samsung parmak izi sorunu , samsung parmak izi unuttum ,  parmak izi okuyucu çalışmıyor samsung , parmak izi okumuyor samsung , samsung parmak izi sensörü yanıt vermiyor.