Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu

Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu

Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu

Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu en yeni amiral gemisi olan Samsung Galaxy S8, kullanıcılar tarafından çok beğenildi. Ancak, tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi, S8 ve S8 + telefonları bazı sorunlar göstermeye başladı. Kullanıcılar Galaxy S8 kırmızı ekran sorunu karşısında firma tarafından açıklama geldi.

Açıklama ile Amoled ekranlar sorunun kaynağı olarak gösterildi. Amoled ekranların renklerinin olması gerekenden farklı olduğunu belirten firma, sorunu çözmek için bir güncelleme yayınladı.

Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu; Hatırlayabileceğiniz gibi, bazı Galaxy S8 modellerinde ciddi bir kırmızı ekran sorunu vardı ve telefonda açılan her beyaz görüntü nerdeyse tamamen kırmızıydı.

Samsung bu sorunu güncellemeyle çözebilse de, Galaxy s8’in ekran çerçevelerinin etrafındaki beyaz görüntü kullanım sırasında hala kırmızı görünüyor. Galaxy S8 kullanıcıları sorunu nasıl çözebilir?

Galaxy S8 Kırmızı Ekran Çözümü

Şirket bu sorunla ilgili bir güncelleştirme yayımlamış olsa da, güncelleştirmeyi henüz yüklememiş veya güncelleştirmeyi yükledikten sonra aynı sorunu yaşamaya devam edenler için bir çözüm vardır. İşte kırmızı ekran sorunu için çözüm;

  • Akıllı telefonunuzun ayarlar bölümünden ekrana girin
  • Görüntülenen sayfada görüntü modunu seçin ve ardından renk dengesi menüsüne gidin,
  • Burada, tercih ettiğiniz renk tonunu ayarlamanıza izin veren 3 kaydırma aracı göreceksiniz.
  • Buradan göz alıcı sesi yakalamak için bu 3 sürgü ile oynayın. Genellikle kırmızı tonu azaltmak ve yeşil ve maviyi hafifçe arttırmak yeterlidir.
  • Ayarladıktan sonra çıkın ve ardından ekran bölmesinden mavi ışık filtresi bölümünü kontrol edin. Samsung’un yeni teknolojisi zaman zaman görüntü bozulmasına neden olabilir.

İlginizi Çekebilir: Asus ROG Phone Özellikler

Samsung Galaxy S8De Kirmizi Ekran Sorunu Oldugu Ortaya Cikti

Samsung Mavi Işık Filtresi

Samsung Galaxy S8 ve S8 + üstündeki bu mavi ışık filtresi, iphone’daki gece Vardiyası ile aynı işlevi görür. Aslında, kırmızı ekran sorununun ilk kaynağı bu mavi ışık filtresidir. Bu teknoloji, uzun süreli kullanımda gözlerin yorgunluğunu geciktiren göz yorgunluğunu engellemek için daha sıcak bir renk tonu sağlar.

Ayrıca, yüksek ışık emisyonunu önleyerek gözlerin hasar görmesini önler. Bilgisayarlar ve akıllı telefonlar tarafından yayılan mavi ışık, gözlerde miyopi riskini artırır. Özellikle dijital ekranlar, en yüksek UV ve mavi ışık emisyonuna sahip ortamlar yaratır.

Gözlerin bu problemden zarar görmesini engellemek için teknolojik cihazlarda üretilen mavi ışık filtresi ve gece vardiyaları gibi uygulamalar bulunmaktadır. Bir bilgisayar veya akıllı telefon kullanırken, 10 saniye boyunca her 20 dakikada bir en az 1 metre veya daha fazla bir noktaya bakmalısınız.
Samsung Blue Light Filter Mobil

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung s8 kırmızı ekran sorunu , s8 kırmızı ekran sorunu çözümü , samsung galaxy s8 red screen issue , samsung galaxy s8 red screen tint.