Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Galay Bataryası Kaç mAh

Samsung Galay Bataryası Kaç mAh

Samsung Galay Bataryası Kaç Mah

Samsung Galay Bataryası Kaç mAh; sorusu Samsung Galaxy akıllı telefonu alacak kullanıcıların ilk merak ettikleri konulardan bir tanesidir. Çünkü mAh değerinin fazla olması batarya dayanıklılık süresini etkilemektedir. Bu sebeple hemen aşağıda mAh değeri tanımlanmış ve tüm modellerin batarya mAh değerleri sizlerle paylaşılmıştır.

mAh (miliampere-hour) nedir ?

mAh‘ın İngilizce karşılığı miliampere-hour iken Tükçe anlamı ise miliamper-saat‘dir. Akıllı telefonların bataryalarının depolayabildiği enerji miktarına mAh denir. Şu şekilde de tanımlanabilir. Telefonun bataryadan belirli bir süreç zarfında tüketeceği enerji mikarı. Telefonlar elektronik cihazlardır.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Mi 9 Batarya Değişimi

Kullanılabilmeleri için bir depolama aygıtından (bataryadan) enerji almaları gerekir. Bu açıklamalardan sonra, daha iyi anlamak için bir örnek yapalım. Örneğin, telefonunuz saatte ortalama 100 mA tüketir. Pil kapasitesi 3000 mAh. Kısa bir hesaplama yaparsak, 2800 mAh / 100 mA = 28 h (saat) şarj yeterli olacaktır.

Telefonun tükettiği enerji: mA (miliamper)

Batarya kapasitesi: mAh (miliamper-saat)

Bataryanın Şarj Olma Prensibi

Samsung Galay Bataryası Kaç mAh; MAh değerini açıklarken size iyi bir bilgi vermek istiyoruz. Şimdi şarj cihazını almanı istiyoruz. Şarj cihazının başında takılı olduğu bazı değerler vardır. Örneğin, en yakın Şarj Cihazı şu anda çıktı = 2.0 A’ya sahiptir. burada bir hatırlatma yapalım. A amper ve 2.0 a 1000 miliamper eşittir. Şarj cihazınız telefona 2000 mA enerji aktarabilir.

Örneğin, cihazınızın 3000 mAh pil kapasitesine sahip olmasına izin verin. Şarj cihazınızda ayrıca 2000 mA amper derecesi vardır. Hemen kısa bir hesaplama yaparsak,Örneğin, cihazınızın 3000 mAh pil kapasitesine sahip olmasına izin verin. Şarj cihazınızda ayrıca 2000 mA amper derecesi vardır.

Hemen kısa bir hesaplama yaparsak, 3000 mAh / 2000 mA = 1.5 saat yapar. telefonunuzun %100 kapasiteye kadar doldurması 1,5 saat sürer. Buradaki bilgimizden bıktıysanız, lütfen bize izin vermeyin. Bu tür küçük bilgiler, günlük hayatımızda asla beklemediğimizde yararlı olabilir.

Samsung Galay J7 Bataryas

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung galaxy a50 batarya kaç mah , samsung galaxy a70 batarya kaç mah , samsung galaxy a10 batarya kaç mah , samsung galaxy s8 batarya kaç mah , samsung galaxy j7 batarya kaç mah , samsung galaxy j5 batarya kaç mah , samsung galaxy a7 batarya kaç mah , samsung galaxy s6 batarya kaç mah , samsung galaxy a51 batarya kaç mah , samsung galaxy core 2 batarya kaç mah.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.