Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Hoparlörden Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü

Samsung Hoparlörden Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü

Samsung Hoparlörden Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü

Samsung Hoparlörden Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü; Samsung telefonları ilk aldığımızda hiçbir hoparlör sorunu yoktur. Ancak telefonlarınızı kullanma sürecinde, telefonlarınızda bir takım sorunlar yaşanmaktadır. Bunlardan biri de telefonun hoparlöründen ses gelmemesi sorunudur. Bu yazımızda hoparlör sorunları neden olur, bu sorunlar nasıl çözülür aşağıda listeledik.

Samsung Hoparlörün Kirlenmesine Bağlı Ses Sorunu

Samsung Hoparlörden Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü; Bu, çoğu kullanıcının yaşadığı sorundur. Zamanla Samsung telefon hoparlörlerinde pamukçuk, toz partikülleri vb. maddelerin hoparlöre yapışıp doldurması sonucu ortaya çıkar. Telefonunuzu sürekli cebinizde taşımak pamuk dolmasına neden olabilir. Başka bir faktör, alanlarda çok fazla toz bulunmasıyla belirtilebilir. Telefonunuzu sık sık tozlu ortamlarda kullanıyorsanız veya o ortamda bırakıyorsanız bu da bir gerekçe olarak gösterilebilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için birkaç yol izlenebilir. Tavsiye edilmese de diş fırçası, kürdan veya iğne ile evde kendiniz temizleyebilirsiniz. Ancak bu yöntemin pek tavsiye edilmediğini ve tercih edilmediğini söylemekte fayda var. Çünkü bu sorunu çözmeye çalışırken başka sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle profesyonel teknik destek almalısınız.

Samsung Hoparlör Soketinin Çıkmasından Dolayı Ses Sorunu

Samsung Hoparlörden Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü; Bu soruna neden olabilecek bazı faktörler şu şekilde sıralanabilir. Telefonunuzu kullanırken elinizden düşürmeniz, soketin yerinden oynamasına veya çıkmasına neden olabilir. Aynı şekilde, telefon uzun süre sallanma durumunda olabilir, ancak bu pek olası değildir. Sokete zamanla toz yapışması da prizin tekrar temasının kesilmesine neden olur ve bu da sorun yaratır. Bu sorunu çözmek için bir profesyonelin yardımına ihtiyacınız var. Telefonunuzu Cep Hastanesi teknik servisimize getirerek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Karşı Tarafa Mikrofondan Ses Gitmiyor

Hoparlörün Çalışmasına Engel Olan Yazılım Sorunları

Bu sorunla karşılaşmanız pek olası olmasa da, karşılaşma ihtimaliniz de var. Bu sorunu çözmek için izleyeceğiniz yol kolaydır. Gerçekten biraz telefondan anlıyorsanız bu sorunu çözebilirsiniz. Telefonunuzu yeniden başlatarak veya sıfırlayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Her ikisi de işe yaramadıysa format atarak (fabrika ayarlarına çevirerek) bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ancak bu sorunla karşılaşmanızın çok düşük bir ihtimal olduğunu söylemekte fayda var. Bu nedenle, telefonunuzdaki yazılımın bozulduğu konusunda hemen paniğe kapılmayın. Çünkü sorunun yazılımdan ziyade donanımdan kaynaklanması çok daha olasıdır.

Sesin Açık Olduğundan Emin Olun

  • Sesi tamamen kapatmış olabilirsiniz veya hacimli bir kılıf kullanıyorsanız yanlışlıkla telefonu kapatmış olabilirsiniz. Telefonunuzun kilidini açın ve ses bitiş noktasına ulaşana kadar Sesi Aç düğmesine basın.
  • Sesi Aç düğmesine basarsanız ve telefon hoparlörden duymuyorsa, Ayarlar uygulamasını açın ve sesler ve dokunma bölümüne tıklayın. Düğmelerle değiştir seçeneğinin açık olduğundan emin olun.
  • Sesi sonuna kadar açarsanız ancak ses çok düşükse hoparlör zarar görebilir.

Telefonunuzun Kulaklık Modunda Olmadığından Emin Olun

Kulaklıkları telefonunuza bağladığınızda ses hoparlörden değil kulaklıktan gelir. Ancak işin bir başka boyutu daha var. Kulaklıklar takılı değilken telefonunuz takılı gibi algılarsa olmayan kulaklıklardan sesi çıkarmaya çalışır. Bluetooth kulaklığı telefondan çıkarsanız da herhangi bir ses bulamazsınız.

Bu genellikle kulaklık jakına çöp veya sıvı girdiğinde ortaya çıkar. Sesi açıp kıstığınızda ses kaydırıcısının altında bir kulaklık işareti görüyorsanız, telefonu onarmanız gerekebilir.

Bütün Ayarları Sıfırlamayı Deneyin

Telefonunuzu onarıma vermeden önce, telefonu varsayılan ayarlarına döndürün. Bu işlem ile hoparlörün çalışmasını engelleyen uygulama veya yazılım ayarları kaldırılacaktır. Bu sayede telefonun ses çıkarmama sorununu çözebilirsiniz.

Samsung Hoparlörün Bozulması Sorunu Çözümleri

Bu sorunun kaynağı, telefonunuzun hoparlörünün süresinin dolmuş olmasıdır. Zamanla eskiyen ve deforme olan hoparlörleriniz bozulabilir. Bu sorunu, tam olarak gerçekleştirme fırsatı vermeden, biraz önceden belirlemeniz mümkündür. Telefonunuzda bir müzik açarsanız ve cızırtı, ses olmaması vb. bir sorun olduğunu fark ederseniz daha önce kendiniz önlem almayı deneyebilirsiniz. Bu sorunun bir başka kaynağı da su olabilir. Telefonunuzu yakın zamanda su ile temas ettirdiyseniz nedeni bu olabilir. Profesyonel yardıma ihtiyaç duymadan bu sorunu kendiniz halledebilirsiniz.

Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa, daha detaylı bilgi için telefonunuzu Cep Hastanesi teknik servisimize getirebilir veya kargo ile bize gönderebilirsiniz.