Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girer Mi

Samsung İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girer Mi

Samsung Içekran Kırılması Garanti Kapsamına Girermi

Samsung İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girer Mi, Bugünün cihazlarına bakarken, ekranın büyük bir bölümü oluşur ve bu Full HD ekranların bir fiyatı vardır. Ancak bu fiyat, cihazın nerdeyse %60’ını kapsadığından, ekranımız arızalandığında, bizi korkutmaya ve telaşlandırmaya başlar. Yaygın durumlardan biri, iç ekranın çatlaması ve kırılmasıdır.

Samsung İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girer Mi, Aslında, üst lens camı kısmı daha fazla çatlar, ancak cam çatlaması görüntüyü etkilemediğinden biraz daha iyidir ve üst cam değişimi için uygun bir fiyata çok fazla alan vardır.

Samsung İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamında Mı ?

Samsung dahili ekran kırılması ele alınacak mı? Sorunun cevaplarını arayacağımız bu makalede, Samsung telefonlarında yaşamakta olduğunuz ekran kırma problemlerinı nasıl çözebileceğinizi de öğrenebilirsiniz. Telefonlarının iç ekranlarında bazı problemleri olan her kullanıcı için ilk akla gelen ekran yerine geçer.

Bununla beraber, dahili ekran değişimi ile alakalı olarak dikkate alınan bir başka konuda garantili hizmettir. Bundan sonra, karşılaştığımız soru, iç ekran garantili mi? O. Çünkü dahili ekran değiştirme garanti kapsamında ücretsiz yapılır. Bu sebeple, ekran değişiklikleri için garantiye katılmak önemlidir. Samsung dahili ekran kırılması ele alınacak mı?

Her şeyden önce, size bazı bilgiler vermek ve sorunlu telefonların garanti kapsamında nasıl değerlendirildiğini belirtmek isteriz. Her şeyden önce, garanti kapsamında telefonların dahili ekranlarında meydana gelen problemlere dikkat etmek, kullanıcı hatası sebebiyle hiçbir sorunun olmamasıdır.

İç ekran kırılması onarım garanti kapsamında telefonlar için ücretsiz yapılır ve bu sebeple, hiçbir kullanıcı kaynaklı hata olduğunda garanti çalışır çünkü. Ancak, iç ekranda sorun kullanıcı tarafından neden ise, garanti burda yürürlüğe koymak değil ve bir ücret ekran değiştirme için tahsil edilir.

İç Ekran Kırılması Nedir

Akıllı telefonların ekranı bir cam, bir dokunmatik ekran, bir iç ekran ve dışarıdan sırayla bir dış panelden oluşur. Şimdi akıllı telefonunuza baktığınızda, gözlemlediğiniz ilk alan ön camdır. Bazı telefon modellerinde dış çıta görülebilir. İç ekranı kırmak, göremediğimiz iç alanın kırılması ve dokunmatik ekranın ve ön camın altında. İç ekran kırıldığında, mürekkep sızıntısı gibi siyah noktalar genelde telefonda görülür. Veya farklı renklerde yatay / dikey çizgiler oluşabilir.

Peki Ben Cihazın Hiç Bi Yerini Kırmadım Etmedim Nasıl Benden Fiyat Talep Edebiliyorlar, Ben Ne Yaptım

Cihazın içerisindeki ekran hâlbuki bir cam ve plastik karışımı, a4 kağıdın 2-3 katı kalınlığındadır ve bu yüzey çok hassastır. Bu ekranı söküp parmağınızın ucuyla bir köşeden bassanız bile, çatlaklar oluşturabilirsiniz. Ama bu ekran bir çerçevenin içerisine giriyor. OCA adı verilen bir madde ile kaplandığında ekranı oluşturur ve buna bir cam mercek takılır.

Telefonu arka cebinize koyduğunuzda ve bir yere oturduğunuzda bile, bu iç ekranda çatlama ve kırılma meydana gelebilir. Özellikle yeni edge modellerinde, bunun gerçekleşme olasılığı daha kolay artar. Ya da telefonu evin içerisindeki halıya bıraksanız bile, kaybeden ya da kırık olmasa bile, zemine çarptığında oluşan basınç sebebiyle iç ekran kırılabilir.

İlginizi Çekebilir: Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı

Samsung İç Ekran Kırılması

Samsung İç Ekran Kırılması Nasıl Düzeltilir

Samsung telefon modellerinde, dahili ekran kırma problemi için en etkili ve kalıcı çözümlerden biri dahili ekran değiştirme. Bu şekilde, ekrandaki sorunu bütünüyle ortadan kaldırmak ve telefon ekranını geri yüklemek mümkündür. Profesyonel destek mürekkep sızıntısı ve iç ekran kırılması sebebiyle renk değişikliği için yapılan ekran değişiklikleri için her şeyden önce. Peki Samsung telefonlarda dahili ekran kırılması nasıl düzeltilir? Daha yakından bir göz atalım.

 • Samsung modellerinde iç ekran değişimi için gereken süre 20 dakikadır.
 • Bunun yanında iç ekran değişimlerinde daima tecrübeli ve deneyimli uzman teknisyenler görev alır.
 • Hem değişim öncesinde hem de değişim sonrasında telefonlar sıfırlanmaz ve format atılmaz.
 • İç ekran değişimlerinde Samsung orijinal ya da orijinale yakın ekran alternatifleri kullanılır.
 • Ekran değişimi yapılması ile yeni ekranda birtakım testler yapılır. Ekranda herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilir.
 • Parça ve işçilik garantisi altında ekran değişimler yapılır.
 • Hem kargo yolu ile hem de müşteri adresinde isteğe bağlı şekilde ekran değişimleri yapılabilir.
 • Ayrıca bazı şirketler tarafından kırılmaz cam koruyucusu desteği verilerek yeni ekranlarda koruma altına alınır.

İç Ekran Kırılması Nasıl Düzeltilir

Dahili ekran kırılmasının ne olduğunu açıklamak için; akıllı telefonların ekranları üç katmandan oluşur. Üst katmanda, bir Gorilla Glass veya benzeri cam ekran var ve altında sayısallaştırıcı, sayısallaştırıcı veya dokunmatik ekran adı verilen bir bileşen var. Buradaki tek amaç, alt katmanın, gereken LCD panelin zarar görmesini önlemektir.

Samsung Içekran Kırılması Garanti Kapsamına Girermi

İç Ekran Kırılması Sorunu İçin Garanti Teknik Servisi Tercih Edilir Mi

Garanti teknik hizmetleri genelde dahili ekran değişiklikleri için tercih edilmez. Bunun bir takım sebepleri olmasına karşın, çoğunlukla ön plana çıkıyor. Çünkü garanti teknik servislerindeki değişim süresi zaman zaman 1 ay sürebilir. Bu sebeple, kullanıcılar genelde 1 ay boyunca telefon olmadan kalmamak için garanti teknik hizmetleri yerine daha hızlı çözümler bulabilecekleri hizmetleri tercih ederler. Buna ilave olarak, telefonların sıfırlanması ve içerisindeki bilgilerin silinmesi tercih edilmemesi açısından önemli faktörlerden birisidir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung iç ekran kırılması garanti kapsamına girermi , samsung telefon iç ekran kırılması garanti kapsamına girer mi , e7 samsung ekran değişimi fiyatı.