Samsung J7 Batarya Değişimi
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Samsung J7 Batarya Değişimi

Telefonunuza güç iletemediği için piliniz arızalı olabilir. Ancak, değiştirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Samsung Galaxy J7 ekran değiştirme işlemden sonra karşılaşabileceğiniz herhangi bir hata veya sorunlardan sorumlu olduğunuzu lütfen unutmayın.
Samsung J7 Batarya Değişimi, İşlemlere başlamadan önce telefonunuzu kapatmanız gerekir. Bunu yapmak için, seçim ekranı görünene kadar açma / kapatma tuşunu basılı tutun. İşlemlere başlamadan önce telefonunuzu kapatmanız gerekir. Bunu yapmak için, seçim ekranı görünene kadar açma / kapatma tuşunu basılı tutun.

Samsung Galaxy J7 Batarya Değişimi

İşlemlere başlamadan önce telefonunuzu kapatmanız gerekir. Bunu yapmak için, seçim ekranı görünene kadar açma / kapatma tuşunu basılı tutun. ardından telefonun kapanmasını beklemek için Kapat ve Tamam’a dokunun. Telefon kapatıldıktan sonra, SIM kart yuvasını çıkarın. Şimdi ekranınızı ısıtmanız gerekiyor. Bunun için sıcak hava tabancası veya saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz.
Telefonun üst kısmına gidin ve ısınmaya ve ekranı kaldırmaya çalışın. Üst kısım hafifçe kaldırıldığında, alt kısma geçin. Sıcak hava tabancasını yüzeye tutarken, temizleme aracına devam edin. Ardından telefonun kenarlarını ısıtın ve diğer işleme geçin.
Ekranın kenarlarını ısıttıktan sonra, gezinmek için plastik bir kart kullanın. Bundan sonra, ekranınızı her taraftan kaldırmanız gerekir. Ancak ekranınızı kaldırmak için alttaki konektörü çıkarmanız gerekir. Ekranı çıkardıktan sonra vida kaldırma işlemine devam edebilirsiniz. Resimde gösterilen yerlerde vidaları çıkarmak için tornavidayı kullanın. Sonra anakartınızı kasadan ayırabilirsiniz.
Samsung Galaxy J7 Batarya Tamiri
Samsung Galaxy J7 Batarya Tamiri

Samsung Galaxy J7 Batarya Tamiri

Anakartınızda gösterilen soketleri çıkarmanız gerekir. Soketleri çıkardığınızda, anakartı çıkarın. Daha sonra pili plastik bir kart yardımıyla pil bölmesinden çıkarabilirsiniz. Yeni pilinizi yerleştirmeden önce zemini hazırlamanız gerekir. Resimde gösterildiği gibi sağ ve sol kanatlara çift taraflı bant uygulayın. Daha sonra bandın üst katmanlarını cımbızla çıkarın. Artık yeni pilinizi yuvaya takabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 6 Kulaklık Modundan Çıkmıyor

Pilinizi taktıktan sonra, anakart takın. Ardından anakartınızın soketlerini yeniden bağlayın. Arka kapağınızı değiştirin ve bir tornavida yardımıyla öne yerleştirin. Vidaları sıkarken tornavida ile Çok basınç uygulamayın veya vida kırılabilir. Artık ekranınızı yeniden yükleyebilirsiniz. Ekranınızı limana dikkat ederek yerine yerleştirin. Samsung Galaxy J7 eğer ekranı değiştirmek için gereken parçaları almak için nasıl yardım almak için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung j7 batarya fiyatı , samsung j7 batarya fiyatı orjinal , samsung j7 batarya fiyatı
samsung j7 pro batarya değişimi , samsung j7 prime batarya değişimi garanti , samsung j7 prime batarya değişimi fiyatı , samsung galaxy j7 batarya değişimi , j7 batarya değişimi , samsung j7 core batarya değişimi , samsung galaxy j7 pro batarya değişimi

Arka kapak nasıl açılır ?

Telefonun sağ tarafında, güç düğmesinin bulunduğu  alanda bir çentik var. arka kapağı çentikten tutarak açabilirsiniz. arka kapağı açmak için biraz güç kullanmanız gerekir.

Çok fazla baskı olmadan Yukarı çekerek arka kapağı kaldırabilirsiniz. Bu ses normaldir, endişelenmenize gerek yok, çünkü kapağı çıkarırken biraz gürültü yapabilirsiniz.