Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Kamera Açılmıyor Hatası

Samsung Kamera Açılmıyor Hatası

Samsung-Kamera-Acilmiyor-Hatasi

Samsung Kamera Açılmıyor Hatası , Android cihazlarda yaygın olan “uyarı: Kamera Açılmıyor” Hata Mesajını birçok kullanıcıdan duyduk ve bu hata birçok Samsung telefon kullanıcısında görüldü. İyi haber şu ki, bu can sıkıcı sorun kameranızın mahsur kaldığı anlamına gelmiyor, bir yazılım sorunu olma ihtimali var. Samsung cihazlarının çözümü şeklindeki ‘Kamera Açılmıyor’ hatası aşağıda bulunabilir.

Aşağıda ayrıntılı olarak açıklanan adımlar zordur ve zaman alıcı değildir, ancak cihazınızı denemeden önce şarjın % 50’den fazla olduğundan emin olmanız gerekir. Pil seviyesi çok düşükse, kamera sık çalışmaz, bu yüzden başka bir şey denemeye başlamadan önce buna karar vermeye değer. Çoğu durumda, bu çözümler cihazınızdaki herhangi bir fotoğrafı veya veriyi kaybetmenizi gerektirmez, ancak kaybetmek istemediğiniz her şeyi yedeklemenizi öneririz, özellikle de fabrika ayarlarına sıfırlama yapılması gereken noktadaysa.

Samsung Telefon Kamera Çalışmıyor

Samsung Galaxy selefi  ile yakın bir akraba. Bu yüzden önce, kamera arızası problemini çözüp çözemeyeceklerini görmek için  adımlarını denemelisiniz. Bu işe yaramazsa, Galaxy  bu sorunu çözmeye çalışabileceğiniz aşağıdaki ek yöntemler vardır:

  • Bazen güncel olmayan uygulamalar bu soruna neden olabilir. Cihazınızdaki tüm uygulamaları gözden geçirdiğinizden emin olun. Hangi uygulamaların güncellendiğini ve hangilerinin güncellendiğini kontrol etmek için Google Play Store’a gidin ve “Uygulamalarım ve oyunlarım”     açın. Uygulamaları güncelledikten sonra kamera sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
  • Galaxy Güvenli Moda getirin. Önce cihazı tamamen kapatın. Ardından, ekranda Samsung logosu görünene kadar güç düğmesini basılı tutun. Ardından, telefon yeniden başlatmayı tamamlayana ve ekranın sol alt köşesinde “Güvenli Mod” görünene kadar ses düğmesini basılı tutun. Güvenli Modda “Kamera Başarısız” hatası oluşmazsa, bazı üçüncü taraf uygulamalar soruna neden olur. Kimin sorumlu olduğunu anlayana kadar, kamera arızası başlamadan hemen önce yüklenenlerden başlayarak uygulamaları tek tek kaldırın.

Samsung Kamera Tamiri

Cep Hastanesi Teknik Servis atölyemizde, Samsung kamera tamiri ve bakımı yapılmaktadır. Samsung kameralarının arızaları orijinal yedek parça ve işletim garantisi ile yapılmaktadır. Ayrıca pil, adaptör ve kaset satışı yapılmaktadır.

Eğer kameranız çalışmıyor ise Cep Hastanesi Teknik Servisimize gelerek veya kargo gönderimi ile telefonunuz şubemize göndererek telefonunuzun kamerasını tamir yaptırabilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Samsung Kamera Çalışmıyor Hatası

Samsung Kamera Açılmıyor Hatası, Samsung Galaxy  ve Edge “kamera hatası” hataları nadirdir, ancak bazı kullanıcılar bunları yaşar. Çoğu durumda sorun, bir şeyleri mahveden bir üçüncü taraf uygulaması gibi görünmektedir, bu nedenle Güvenli Modda başlatmak, onu test etmenin yoludur: telefonunuzu kapatın, açma / kapatma tuşunu basılı tutun ve Samsung logosu göründüğünde serbest bırakın. ve bunun yerine sessiz düğmesine basın. Telefonunuz şimdi Güvenli Modda yeniden başlatılmalıdır.

Kamera bu modda çalışıyorsa, donanım veya aygıt yazılımı sorununuz yoktur. Ne yazık ki, Güvenli Modda çalışmazsa, yapabilirsiniz. Perakendecinize acele etmeyin: yukarıda belirtilen adımları deneyin. Çoğu durumda, fabrika ayarlarına sıfırlama, cihazınıza kamera sorununu çözmek için ihtiyaç duyduğu gücü verebilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Şarj Aletini Kabul Etmiyor

Galaxy Kamera Çalışmıyor

telefonunuzun kamera sorununu çözene kadar aşağıdaki adımların tümünü deneyin:

  • Telefonu yeniden başlatın.
  • Yeniden başlatma işe yaramazsa, Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama Yöneticisi> Kamera uygulaması ile önbelleği ve kamera uygulama verilerini temizleyin. Ardından, Zorla Durdur dokunun ve Verileri Temizle ve Önbelleği Temizle seçtiğiniz Depolama menüsüne gidin.
  • Kamera uygulama verilerinizi temizlerseniz ve önbellek çalışmazsa, önbellek bölümünü silin. Ekranda Samsung logosunun açıldığını görene kadar telefonu kapatın, güç, giriş ve Sesi Aç düğmelerini birlikte basılı tutun; telefon kurtarma moduna geçecektir. Önbellek Bölümünü Sil seçeneğine işaret etmek için Sesi Kısma düğmesini kullanın ve ardından başlatmak için Güç düğmesine basın. İşiniz bittiğinde telefonunuzu yeniden başlatın.
  • Tüm bunlar işe yaramazsa, sorun muhtemelen Smart Stay ile ilgilidir. Bazı kullanıcılar arkadaki kamera açıldığında bir yazılım hatası veriyor gibi görünüyor; ancak bu işlev yalnızca açıkken Smart Stay kalır çünkü ekranı zaten gördüğünüzde algılamak için zaten ön kamerayı kullanır. Açık. Sorunu geçici olarak çözmek için telefonunuzun ekran ayarları menüsüne gidin ve Smart Stay kapatın. Samsung’a göre bu konudaki uzun süredir devam eden çözüm, telefonun yazılımının güncel olduğundan emin olmak; yazılım sorunu güncellemelerden birinde zaten düzeltildi. Samsung Kamera arızası hatası sorunu ve çözümü

Samsung Kamera Açılmıyor

Bir Samsung Galaxy cihazınız varsa, bununla ilgili iyi ve kötü haberler var. İyi haber şu ki, kameranın arızalanması  ile aynı sebep ve çözümden dolayı çok yüksek bir olasılık. Kötü haber şu ki, cihazınızda bir donanım arızası olması olası değildir; sınırlı sayıdaki  cihazının kameraları hatalıydı.

Yapılacak ilk şey, yukarıda ayrıntılı olarak açıklanan adımları takip etmektir, ancak bunların hiçbiri işe yaramazsa kimin aldığına bağlı olarak perakendecinizle, operatörünüzle veya Samsung kendisi ile konuşmanız gerekebilir.

Samsung Kamera Başarısız

Çoğu durumda, kamera uygulaması kendisini biraz rahatsız ettiği için “Kamera Başarısız” hatası oluşur. Genellikle bunu basit bir temizlik derecesiyle çözebilirsiniz. Ayarlar> Uygulama Yöneticisi gidin ve ardından tüm uygulamalar için sola kaydırın. Kamera uygulamasına gidin ve üzerine dokunun. Şimdi Zorla Durdur ardından Önbelleği Temizle ve ardından Verileri Temizle dokunun. Endişelenmeyin: Bu, fotoğraflarınızın hiçbirini silmez, ancak kamera ayarlarınızı siler, böylece ayarlarınızı yeniden düzenlemeniz gerekir. Telefonunuzu yeniden başlatın ve çalışıp çalışmadığını görün. Samsung Kamera arızası hatası sorunu ve çözümü

Başarısız

Aksi takdirde, ikinci adım önbellek bölümünü temizlemektir. Bunu yapmak için telefonunuzu kapatın ve Sesi, gücü ve evi artır’ı basılı tutun. Telefon titreştikten sonra, gücü bırakın ancak diğer iki düğmeyi basılı tutun. Android Kurtarma ekranını gördükten sonra, önbellek bölmesini silmek için ses kısma tuşunu kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. Bu, verilerinizi silmez, ancak sorunu çözmesi için uygulamanın önbelleğini sıfırlaması gerekir.

 

Hiçbir şey değil mi? Nükleer Seçenek süresi: Fabrika Sıfırlaması İhtiyacınız olan her şeyin yedeğini aldığınızdan emin olun, çünkü telefonunuz hiçbir şey olmadan fabrikadan yeni çıkmış koşullara dönecektir.

Yine de neşe yok, uygulamayı tamamen boşaltın ve mükemmel Google Kamera (Kit Kat veya daha yenisi zorunludur) veya Muhteşem Üçüncü taraf kamera uygulamalarından birini deneyin. İncelemeleri dikkatlice okuyun: bazı kamera uygulamaları diğerlerinden daha iyidir. Topuklu ayakkabı giymenin bir anlamı yok.

Android cihazınızda bir “kamera hatası” hatasıyla mı karşılaştınız? Makaledeki adımları takip ederek sorununuzu çözdünüz mü? Suçlu bir uygulama mıydı yoksa cihazı tekrar hizmete almak zorunda mıydınız? Yorumları bize bildirin. Samsung Kamera arızası hatası sorunu ve çözümü.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung kamera açılamıyor hatası , samsung kamera açılmıyor hatası , samsung kamera açılmıyor , samsung kamera çalışmıyor , samsung kamera başarısız arızası , samsung telefon kamera açılmıyor , samsung da kamera başarısız  samsung kamera başarısız uyarısı , samsung a9 2018 kamera ayarları.