Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung Kulaklık Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Samsung Kulaklık Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Samsung Kulaklık Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Samsung Kulaklık Çalışmıyor Sorunu Çözümü; Akıllı telefonların en çok kullanılan aksesuarları kulaklıklardır. Özellikle müzik dinlemeyi sevenlerdenseniz kulaklıklar sizin için vazgeçilmez aksesuarlar arasında olacak. Tabii ki bu kadar çok tercih edilen ve bu kadar çok kullanılan aksesuar sorunu da çok yaşanıyor. Model ve markaya göre değişse de kulaklıklarla ilgili en sık karşılaşılan sorun telefonun kulaklığı algılamaması sorunudur.

Müzik dinlerken veya arama yaparken telefon kulaklığı tanımayabilir ve kulaklık bağlantısı kesilebilir. İkinci kısımda ise kulaklığı telefona yeni taktığınızda kulaklığın tanınmaması gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir sorununuz olduğunda belirli kontrolleri yapmanız sorununuzu çözebilir.

Samsung Telefon Kulaklık Algılamama Sorunu Sebepleri

Samsung Kulaklık Çalışmıyor Sorunu Çözümü; Telefon kulaklığı algılamazsa, önce kulaklığı kontrol etmeniz gerekir. Elbette markasına göre değişir ama kulaklıklar da kolay bozulan aksesuarlardır. Bu nedenle sorun kulaklıktan kaynaklanmış olabilir. Yapacağınız ilk şey, kulaklığın sağlam olup olmadığını kontrol etmektir. 3,5 mm jakı kontrol ederek başlayın. Kulaklığın telefona giren kısmında kırılma veya bükülme varsa bu durumda kulaklık çalışmayacaktır.

Kulaklığınız Çalışıyor mu?

İkinci kontrol kontrol bölümü ise kulaklığın olacak. Kulaklığın kablolarında bir kopma ya da sıyrılma yaşanmış olabilir. En çok sorun yaratma yeteneğinden kopması ya da sıyrılmasıdır. Bu sorunla ilgili tespit etmek için gözlemleyin. Artık erken kulaklığınızı yeni bir cihazda deneyin.

Gözle kontrol edilebilecek bir olayda yaşanabilecek bir sorun yoksa, kulaklığın parçalarının yanması durumu söz konusu olabilir. Sorunun çözümü için kulaklık soketi tamir ettirmeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Samsung Dokunmatik Sorunu ve Ekran Donması

Telefonunuzun Ayarlarını Kontrol Edin

Kulaklığınızı kontrol ettiğinizde bir sorunla karşılaşmıyorsanız bu durumda ikinci aşamaya yani telefon kontrolüne geçebiliriz. Özellikle kulaklık kullanırken bağlantı aniden koptuysa ve telefonun kulaklığı algılamaması sorunuyla karşı karşıya kaldıysanız mutlaka telefonu kontrol etmelisiniz. Sorun, ses ayarlarındaki bir yazılım sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda yapacağınız en iyi işlem ses düzenlemeleri yapmak olacaktır.

 • Kulaklığı çıkarın.
 • Telefonunuzun ses ayarlarına girin ve sessiz moda geçin. Ardından sesi tekrar açın.
 • Kulaklığı takmadan önce telefonunuzu yeniden başlatın ve kulaklığı tekrar takmayı deneyin.

Sorun devam ederse, telefonun sıfırlanması gerekebilir. Ama bunun bir deney olduğunu da hatırlatalım. Önce diğer çözümleri denemeli, başka çareniz yoksa telefonunuzu sıfırlamayı seçmelisiniz. Bir yazılım sorunu meydana geldiyse, sıfırlama işleminden sonra yazılım sorunu çözülecektir.

Telefonunuz Sıvı ile Temas Etti mi ?

En yeni akıllı telefon serilerinin çoğu suya dayanıklıdır. Ancak her telefon suya dayanıklılık sağlamaz. Su geçirmez olmayan bir telefonunuz varsa ve telefonunuz sıvı ile temas ettiyse, kulaklık jakı oksitlenebilir veya tamamen hasar görebilir. Bu durumda da size en yakın teknik servise başvurmanız gerekecektir.

Samsung Telefon Kulaklık Çalışmama Sorunu Çözümleri

Kulaklık soketi bir şekilde hasar almışsa kulaklık ile cihaz arasında bağlantı kurulmaz ve portu kullanamazsınız. Kullanmadığınız bir diş fırçası kullanarak kulaklık girişini kolayca temizleyebilirsiniz.

Kulaklık Soketini Temizleyin

3,5 mm kulaklık soketi, toz ve kuş tüyü girişine maruz kalabilecek genişlikte bir giriştir. Kulaklığınızı girişe tam olarak takamıyorsanız, bunun nedeni yabancı madde veya toz birikmesidir. Kulaklık soketinin içine basınçlı hava uygulayarak da gerekli temizliği yapabilirsiniz.

Kulaklık Soketi Değişimi

Belli bir süre bekledikten sonra bu sorun kendi kendine çözülmezse kulaklık soketi değiştirilmelidir. Akıllı telefonlarda yaşadığınız kulaklık soketi sorunu için telefonu inceledikten sonra kesin çözümünü vermemiz gerekiyor. Kulaklık soketi sorununu çözmek için servisimizde ücretsiz olarak arıza tespiti yapılmaktadır.

Kulaklık soketi değişimi sırasında bilgiler silinir mi?

Kulaklık girişi, değişim sırasında telefondaki hiçbir bilgiye zarar vermez. Kulaklık soketi değişimi, telefonlar açılarak ve içindeki arızalı parçalar değiştirilerek gerçekleştirilir. Bu arızalı parçaların değiştirilmesi bilgilerin kaybolmasına veya silinmesine neden olacak bir işlem değildir.

Samsung Telefon Kulaklık Soketi Değişimi

Samsung Kulaklık Çalışmıyor Sorunu Çözümü; Cep Hastanesi kulaklık soketi değişimi orijinal ürün kullanılarak profesyonel teknisyenler tarafından gerçekleştirilir. Arızalı soket dikkatlice çıkarılır ve orijinali ile değiştirilir.

 • Servisimizde ortalama soketi değişimi süresi 60 ila 120 dakikadır.
 • Teknik servisimize gelemezseniz ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilir ve 3 (üç) iş günü içerisinde soket değişimi yaptırabilirsiniz.
 • Soket değiştirilmeden önce ve değiştirildikten sonra telefon kesinlikle sıfırlanmaz. Bu nedenle bilgileriniz silinmez.
 • Kulaklık çalışma kalitesi ilk günkü performansına geri döner.
 • Telefonunuz 3 aylık Cep Hastanesi garantisi altındadır.