Samsung Note Kalem Çalışmıyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Samsung / 6 Yorum / 4917 Görüntülenme

Samsung Note Kalem Çalışmıyor

Samsung Note Kalem Çalışmıyor, samsung Galaxy Note 5 modeli birçok kullanıcı tarafından beğenildi. Bu modelde büyük ilgi gören bazı sorunlar var. İnternetteki araştırmalarımızda, bu sorunun çok fazla insanda görünmediğini görüyoruz.

Genel olarak, öncelikle bu sorunu çözmek için, telefonun Güç Tasarrufu modu kapatılmalı ve cihaz fabrika ayarlarına sıfırlanacaktır. Değerli ziyaretçilerimizden herhangi biri bu sorunu yaşıyorsa ve bize bir yorum göndererek çözüm yöntemini bulursa, bu sorunla karşılaşan diğer kullanıcılara yönlendirilecektir.

S Pen Yuvası Tamiri

Galaxy Note 5’te yapılan değişiklikler yeni bir fotoğrafta ortaya çıktı. Geliştirilen S Pen yuvası artık daha zor bir kırılma algılama anahtarı ile birlikte geliyor. Bu, kalemi baş aşağı takmaya ve çıkarmaya çalıştığınızda mekanizmayı kırmayacağınız anlamına gelir.

Not 5 kalemi ters takıldığında, kalem yuvaya sıkışabilir veya kalemin takılı olup olmadığını algılayan mekanizmaya zarar verebilir. Samsung, sorun ortaya çıktıktan sonra telefonun kutusuna çeşitli uyarı etiketleri eklemeye başladı ve kullanım kılavuzunu okurken sorun yaşayan kullanıcılara tavsiyede bulundu.

Not 5’deki onarım, telefonun en yeni modellerine sessizce dahil edildiğinden, hangi telefonların yenilenmiş bir s Pen yuvası ile geldiğini söylemek zor olacaktır. Ancak, bir sonraki notun kalem yuvasının böyle bir problemle gelmeyeceğini hayal edebiliriz.

Samsung Galaxy Note5 S Pen Sorunu

Samsung Galaxy Note5 kalemi, telefona zarar verme konusunda endişeleniyor. Daha önce BM’nin kılavuzu okuduğunu söyleyen Samsung, nihayet ilk somut adımı attı ve kalem mekanizmasının tasarımını değiştirdi. Not 5’i tersine taksanız bile, cihaza zarar vermeden kaldırabilirsiniz. Bildiğiniz gibi, Galaxy Note5’in duyurusu ile hayatımıza küçük bir sorun geldi. Bu kullanıcı kaynaklı sorun yanlışlıkla telefona geri note5 kalem itti, kalem ya hiç geri gelmek ya da olsa bile sensörleri kırmak için neden.

Samsung Cep Telefonu Alan Yerler

samsung note kalem sorunu

Samsung’un bu konudaki tek hatası, note5’in kalem tasarımından dolayı s kalemine ters takılabilmesiydi. Önceki not cihazlarında durum böyle değildi. Neyse ki, Samsung, zihin kullanıcıları için sorunu çözmek için Note5’in iç tasarımını değiştirdi. Phandroid tarafından tanıtılan yeni tasarımda, kalem mekanizmaya sokulsa bile, sensörlere zarar vermeden kolayca çıkarılabilir. Bunun için hangi Note5 cihazlarının geçerli olduğunu bilmiyoruz, ancak Samsung’un odak noktası önemli bir gelişmedir. Yeni tasarlanmış olanı satın alsanız bile, kalemi düzgün bir şekilde yerinde tutabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note Kalem Sorunu

Yetkililer Galaxy Note kullanıcıları uyardı 5 S Pen kullanırken daha dikkatli olmak. Özellikle, s kalemini yuvaya yerleştirirken düz bir şekilde yerleştirildiklerinden emin olmalıdırlar ve mümkünse, s kalemi bittiğinde telefonu çocuklara vermeyin, aksi takdirde Galaxy Note 5’e onarılamaz hasar kullanıcı hatasından kaynaklanabilir. Samsung Note Kalem Çalışmıyor

En kötü yanı, kalemi baş aşağı yerleştirdiğinizde, gövde ve kalem mekanizması kesinlikle hasar görmesidir. Ayrıca, cihazın garantisi bu durumu bir kullanıcı hatası olarak tanımlar, onarım maliyetlerini ödemeniz gerekir. Uzun lafın kısası, bir Galaxy Note 5 kullanıcısıysanız, S kalemini kullanırken biraz daha dikkatli olmanız gerekir.

6 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar;
  Arıza tespiti için ustalarımız telefona bakması gerek.

 • Ali Aydın

  S pen çalışmıyor S peni sokup taktigimizda algılıyor ama S pen tamamen işlevsiz, üstündeki tuşuna basınca da hiçbir şey olmuyor(o tus ne ise yariyor?)Ekranda S pen işaretcisi de oluşmuyor yaklastirinca.Birkaç telefoncuya sordum başka S penler verdiler NOTE 3 e ait ama yine hiçbir şey degismedi.Bu arada benim tel Note 3 Neo bir uyumsuzluk olabilir mi ya da eski S pen in ucu yok ama bir telefoncu ucu olmasa da çalışır diye söyledi sorun cihazda dedi cihazın dokunmatigi gayet iyi çalışıyor ama ne yapmam gerek bilmiyorum.

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar; Cihazınızın ekran dokunmatiğinde arıza olabilir bakmamız gerekiyor. Detay için 0216 596 0532 arayabilirsiniz.

 • Zekeriya Duru

  Merhaba S Pen ile yazmak istediğimde telefon ekranında farklı paralel iki bant genişliğine yazamıyorum. sorun aniden oldu. kalem bu iki bölgede aktif olmuyor. Dokunmatik ekranda sorun yok. Kolay gelsin

 • Cep Hastanesi

  MERHABA kalem çalışmıyorsa yeni kalem almak gerekir tabi.

 • FUAT

  SAmsung not 9 plus kalem calısmıyor 300 tl ye yenı kalem mı almak gerek bu kouda ne yapabılırım

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir