Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung Ön Kamerası Fotoğrafı Ters Döndürüyor

Samsung Ön Kamerası Fotoğrafı Ters Döndürüyor

Samsung Ön Kamerası Fotoğrafı Ters Döndürüyor

Samsung Ön Kamerası Fotoğrafı Ters Döndürüyor, Samsung telefon modelini kullanan insanlar birçok olayla karşı karşıya kaldı. Fotoğraf makinesinin ön kamerasıyla bir fotoğraf çekmek istiyorsunuz ve fotoğraf çektikten sonra cihazın fotoğrafı tersine çevirdiğini göreceksiniz ve bunun yok olmasını istiyorsunuz.

Yani Samsung ön kamera fotoğraf ters hata çözümü ile sorun nedir. Bu makaleyi, bu konunun kurbanı olan arkadaşlarımız için bir teknoloji 365 ekibi olarak hazırladık.

Samsung telefonun ön kamerasıyla fotoğraf çekindiğiniz de cihaz fotoğrafı ters döndürmektedir. Yani siz sağa bakıyorsanız telefon sizi sağa bakıyor gibi göstermektedir. Peki bu hata nasıl giderilir.

Ön Kamera Ters Çekiyor Çözümü

 • Çoğu akıllı telefonun ön kamerasıyla resim çekerken, resim tersine çevrilir. Buradaki mantık ayna mantığıdır. Ancak, kamera ayarları veya ek uygulamalar aracılığıyla bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Bu makalede, Samsung Galaxy S6 ön kamera ayarı ile ters çekim sorununun çözümünü açıkladık. Ayrıca iPhone’larda ters çekim büyük sıkıntı bunun için de Retrica uygulamasını anlatacağız.
 • hemen hemen tüm Samsung modelleri kamera ayarlarında bir ön kamera ters ayarı var. Bunu yapmak için kamera uygulamasını açın. Ekranın sol üst köşesindeki dişli ayarları düğmesine dokunun. Açılır menüde, ”resimleri önizlenmiş olarak Kaydet” seçeneğini etkinleştirin. Bu şekilde, selfie kamera ile çektiğiniz resimler kayıt sırasında tersine çevrilmeyecektir.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Batarya Değişimi

Ön Kamera Fotoğrafı Ters Döndürüyor Hatası Çözümü (Resimli Anlatım)

   1. İlk olarak kamerayı açın ve sağ üst köşede bulunan Samsung Simge Ayarı simgeye tıklıyoruz.
   2. Şimdi karşınıza çıkan alandan Fotoğrafları Ön İzlendiği Gibi Kaydet bölümünü işaretleyiniz.

Bundan sonra çekindiğiniz tüm fotoğraflar önizlendiğiniz gibi gösterilecektir. Yani ek olarak fotoğrafınızın önizlendiği gibi gösterilmesi için Instagram, Cam, Retrica vb. gibi uygulamaları indirerek buradan fotoğraf çekinmenize gerek yoktur. Bazı telefon markalarında bu ayar bulunmadığı için bu kullanıcıların ilgili programları indirmesi mecburidir.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  Samsung Ön Kamerası Fotoğrafı Ters Döndürüyor samsung kamera ayarları sıfırlama, samsung kamera ayarlarını sıfırlama, samsung kamera ayarları açılmıyor, samsung kamera ayar kodu, samsung j7 kamera ayarı, samsung s8 kamera ayarı, samsung a7 kamera ayarı, samsung s5 kamera ayarı, samsung s6 kamera ayari,  samsung kamera ayarları nasıl yapılır, samsung a9 kamera ayarları nasıl yapılır, samsung a3 kamera ayarları nasıl yapılır, samsung j8 kamera ayarları nasıl yapılır, samsung s4 kamera ayarları nasıl yapılır, samsung kamera başarısız sorunu, samsung s3 kamera sorunu çözümü, samsung s7 edge kamera ayarı, samsung kamera ışık ayarı, samsung j5 kamera ayarı, samsung kamera kasma sorunu.