Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır

Samsung Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır

Samsung Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır

Samsung Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır; Makalemizdeki sorunun cevabını arayacağız, orjinal ve yardımcı ürünler arasındaki farkı anlayacak ve bundan sonra kolayca ayırt edebileceksiniz. Daha önceki zamanlarda, şarj problemleri gündemde değildi ve ayrıca telefon bir kez şarj edildikten sonra nerdeyse 1 hafta boyunca kullanılabilirdi. Ancak akıllı telefonların piyasaya sunulması ile şarj konusunda çok şey değişti.

Özellikle gün boyunca, aniden sona eren veya hiç bitmeyen bir ücret, kullanıcılar için zor bir zamana yol açmaya devam ediyor. Ayrıca, pek çok farklı modelde olduğu gibi, Samsung telefonları da yan sanayi Şarj Cihazları üretiyor. Telefonlarda orijinal şarj cihazının bulunmaması da şarj problemlerinin sebeplerinden birisidir. Samsung şarj cihazı orijinal olmadığında, pil ömrü kısa zamanda bitebilir veya telefonlar tam olarak şarj olmaz.

Samsung Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır; Sorunun cevabı, kullanıcıların merak ettiği konulardan birisidir. Bunun sebebi, kullanıcıların eskiden kullanıldıkları yan sanayi şarj cihazlarını kullanmak istememeleri veya tercih etmemeleridir. Bunun en önemli sebeplerinden biri, alınan telefonlar için çok yüksek ücretlerin ödenmesi.

Hiçbir kullanıcı telefonunu nerdeyse bir servet ödedikleri yan sanayi şarj cihazlarıyla şarj etmeyi tercih etmiyor. Bu sebeple, telefonlarında ciddi problemlerin yaşanmasını istemeyen kullanıcılar, hızlı şarj telefon modellerinde bile orijinal şarj cihazını kullanmayı hedeflemektedir.

Normal şarj cihazlarında olduğu gibi, Samsung’un orijinal Hızlı Şarj Cihazı da endüstri tarafından üretilmiş ve telefon kullanıcılarının kullanımına sunulmuştur. Bu sebeple hızlı ücret seçerken dikkatli olmak gerekir.

Samsung Şarj Aleti Orijinal Mi Nasıl Anlaşılır

Samsung telefonu kullanıyorsanız ve şarj cihazınızın orijinal olmasını istiyorsanız, şarj cihazı satın alırken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. Çünkü orijinalden aldığınız şarj cihazı yan sanayinin bir ürünü olabilir.

Bu sebeple şarj cihazı seçerken daima dikkatli olmanız ve bazı püf noktaları bilmeniz önemlidir. Yan sanayi ürünlerinin telefon şarjında çeşitli sorunları ön plana çıkardığı düşünüldüğünde durumun çok ciddi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şimdi, bir Samsung şarj cihazı seçerken hangi püf noktaları dikkate alınmalıdır? Hadi daha yakından bakalım.

 • Samsung şarj aletinin orijinal olup olmadığını anlama konusunda ilk koşul marka ismine dikkat etmektir. Orijinal şarj aletinde marka isminde A harfi diğer şarj aletlerindekine göre daha zarif ve ince bir biçimde yazılmıştır. Ayrıca yan sanayi ürünlerde A harfi S harfine biraz daha yakındır.
 • Samsung şarj cihazları Çin’de değil, tam tam tersine Vietnam’da üretilir.
 • USB başlıklarında ufak bir delik bulunan Samsung şarj cihazları, kıvrımlı bir kareyi akıllara getirir.
 • Renk ve boyut olarak Samsung orijinal şarj cihazlarını sahteleri ile ayırt etmek mümkündür.
 • Orijinal Samsung cihazların uç kısımlarında bir çentik bulunur ve çentik el ile kolaylıkla anlaşılabilir.
  Yan sanayi şarj cihazlarında kaplamanın bir hayli kalitesiz olduğunu söylemek mümkündür.
  Ağırlık da aynı şekilde orijinal ve yan sanayi ürün arasındaki farkın anlaşılmasına yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir: Telefonun Kamerası Titriyor

Marka İsmi

Samsung şarj cihazlarında “Samsung” özel bir düzen içeriyor. “A” harfi “S” ye “M” den biraz daha yakınsa sağdaki örnekte gördüğünüz gibi, cihaz sahtedir. Bu en fazla biçimi sebebiyle “A” harfinde ortaya çıkar.

Samsung Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır

Samsung Orjinal Şarj Aletinde Renk ve Boyut Farklılığı

Samsung’un orijinal şarj cihazları, yardımcı endüstri modellerine kıyasla hem renk hem de boyut bakımından belirgindir. Başka bir deyişle, orijinal şarj cihazının kablosu ve adaptörü, yardımcı ürünlere kıyasla renk ve boyut olarak farklıdır.

Bu sebeple, her iki model arasındaki farkı anlamak ve buna göre satın almak daha kolay olacaktır. Orijinal bir Samsung şarj cihazı satın almak istediğinizde, renk ve boyut değerlendirmesi yaparak daha net sonuçlar alabilirsiniz.

USB başlığı

Telefonlar için özel olarak üretilen şarj cihazlarının USB başlıklarında küçük bir delik vardır. Bu delik kavisli bir kareye benziyorsa, cihaz orijinaldir, aksi halde telefon için yapılmış olan şarj cihazı ya da sahte değildir.

Samsung Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır

Samsung Orjinal Hızlı Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır

Samsung Hızlı Şarj Cihazı, yukarıda açıklanan yöntemler ile de anlaşılmaktadır. Burada, malzemenin kalitesi ve ağırlığı genelde dikkate alınmalıdır. Bunlara ilave olarak, belirtilen küçük ayrıntılar da açıkça şarj cihazının orijinal mi yoksa yan sanayi mi olduğunu gösterir. Satın alırken bu kriterlere dikkat etmelisiniz.

Çünkü Çin’de üretilen Samsung şarj cihazlarını orijinallerinden ayırmak çok zor. Ancak, küçük ayrıntılar kullanıcıların cihazın orijinal olup olmadığını belirlemelerine yardımcı olarak orijinal şarj cihazını seçmeyi kolaylaştırır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung orjinal şarj aleti nasıl anlasilir , samsung orjinal şarj aleti kablosu nasıl anlaşılır
samsung orjinal şarj cihazı nasıl anlaşılır , orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır samsung , samsung orjinal şarj aleti olduğunu nasıl anlarız , samsung orjinal hızlı şarj aleti nasıl anlaşılır , samsung j7 orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır , samsung şarj aleti orjinal mi nasıl anlaşılır , samsung şarj aleti orjinal olduğu nasıl anlaşılır , samsung j7 prime orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır , samsung orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır 2019 , samsung orjinal şarj nasıl anlaşılır.