Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Orta Tuş Çalışmıyor

Samsung Orta Tuş Çalışmıyor

Samsung Orta Tuş Çalışmıyor

Samsung Orta Tuş Çalışmıyor; Samsung orta tuş bozuksa ve hiç basmıyorsa, değiştirme işlemi yapılmalıdır. Teknik servisimizde uzman ve deneyimli Samsung teknisyenlerimiz özel ekipmanlar ile Home tuşu değişimini gerçekleştirmektedir. Orta tuş değişiminin yapıldığı teknik servis odası tamamen steril olup statik elektrikten arındırılmıştır. Ayrıca 7/24 güvenlik önlemleri ile denetlenmektedir.

Samsung Orta Tuş Çalışmıyor Nedenleri

Samsung Orta Tuş Çalışmıyor; Öte yandan, Samsung Home düğmesi arızası, farklı işlevlerin yüklenmesinden kaynaklanabilir. Fotoğraf çekmek, video çekmek veya oyundaki farklı işlevleri kullanmak için üçüncü taraf programlar aracılığıyla ana menü düğmesinin tanımlanması, sistemin geçerli tıklamada hangi işlevi arayacağını karıştırmasına neden olur.

İlginizi Çekebilir: Samsung Orta Tuşu Yavaş Çalışıyor

Samsung Orta Tuş Arızası Sorununun Çözümü

Samsung Orta Tuş Çalışmıyor; Genellikle Orta Tuşta bir çalışmamazlık tespit ettiğinde, kullanıcılar cihazda bir arıza olduğunu düşünürler. Ancak ana sayfa tuşu yazılım tabanlı bir sorun olarak çalışmıyor. Sorunu çözmek için şu adımları izleyin; Ardından Seçenekler’den menü tuşunu seçerek ayarlar bölümünü seçin,
Ana Sayfa Anahtarıyla Açın, yani ana sayfa anahtarıyla açın, bölümün yanındaki işareti kaldırın.

Bazı durumlarda genellikle rootlu telefonlarda görülen orta tuş tuşu kapatılmış olabilir. Bazı durumlarda, orta tuş telefonlarda çalışmaz;

  • Root kaldırılırken sistem dosyaları silinebilir,
  • İşlem sırasında fonksiyon atamaları karıştırılabilir, bu nedenle Home tuşuna bastığınızda ana ekrana gelmek yerine farklı bir fonksiyon devreye alınabilir. Örneğin, ses açılıp kapatılabilir.
    Root yüklerken beklememek, telefonu kapatmak veya şarj bittiğinde işlemi yarıda kesmek sistem dosyalarının hatalı yüklenmesine neden olabilir. Bu durumda Samsung Orta tuşu algılama işlevini kaybeder.
  • Yaptığınız tüm işlemlere ve kontrollere rağmen tuş normal çalışmıyorsa fabrika ayarlarına döndürmek veya servise göndermek en sağlıklı yoldur

Samsung Orta Tuş Neden Çalışmaz?

Her bir tuş, kullanıma bağlı olarak uzun süreli veya kısa süreli arıza yapabilir. bu bozulmalar birçok nedene bağlanabilir. Yağmurlu havaların altında toz ve kir, düğme kenarlarından su girişi ileride arıza oluşturabilir, bunun için mümkün olduğunca temizleyip tekrar deneyiniz. Ancak bazı durumlarda, sıvı hasarı da orta tuşun arızalanmasına ve çalışmamasına neden olabilir. Çok sık yere düşen Samsung telefonunuzda  kamera, ahize, hoparlör ve ev tuşu gibi bileşenler kolayca bozulabiliyor. Bu tür senaryolarda, tek çözüm Samsung ana tuşunu değiştirmektir. Cep Hastanesi olarak garantili parça ve işçilik ile orta tuşu yeniliyoruz.