Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung S22 Ultra Ekran Hatası

Samsung S22 Ultra Ekran Hatası

Samsung S22 Ultra Ekran Hatası

Samsung S22 Ultra Ekran Hatası; Uzun süredir Samsung’ un en ses getiren serisi olmayı başaran S22 serisinin zirve modeli Galaxy S22 Ultra’ nın sahipleri, ekran frekans değerlerinin değişik olduğunu ve ekranlarında ilginç bir sorunla karşılaştıklarını bildiriyor. Pek çok platformdan sesi yükselten kullanıcıların yorumlarına bakılırsa bu sorun bir donanım hatasından çok yazılımsal bir sorun gibi görünüyor. Samsung tarafı ise şimdilik bu konudaki sessizliğini korumakta ısrar ediyor.

Samsung S22 Serisi Ekran Değerleri Doğru Mu?

Samsung S22 Ultra Ekran Hatası; Yakın zamanda Samsung, yeni Galaxy S22 ailesini duyurdu. İlk basın bülteninde Samsung, medyaya Galaxy S22 ve S22+ modellerinin 10~120Hz Dinamik AMOLED 2X ekranlarla donatıldığını göndermişti. Ancak 3 gün sonra Samsung, basın açıklamasının ayrıntılarını sessizce değiştirdi. Ve şimdi Samsung, Galaxy S22 ve S22+’ın yalnızca 48~120Hz Dinamik AMOLED 2X ekranlarla donatıldığını belirtti.

Haber, lansmanından 2 gün sonra Samsung’ un pazarlama materyallerinde Galaxy S22 ve S22+ ile ilgili ayrıntıların değiştiğini fark eden Twitter kullanıcısı Ross Young’ dan geldi.

Ross Young’ ın topladığı bilgilerde, Samsung’ un eski pazarlama materyallerinde hem Samsung Galaxy S22 hem de S22+’ın 10~120Hz değişken yenileme hızına sahip ekranlarla donatıldığından bahsettiğini ancak Samsung tarafından yayınlanan yeni pazarlama materyallerinde ekranın bu modellerin özellikleri değişti. S22 ve S22+, geçen yılki S21 ve S21+ ile aynı, yalnızca 48Hz~120Hz değişken yenileme hızı ekranlarıyla donatılmıştır.

S22 Ekran DegerleriPeki Gerçek Ekran Frekansı Ne?

Samsung, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Güneydoğu Asya gibi çeşitli pazarlarda her iki telefon için 10 Şubat’ta ön siparişleri açtıktan sonra Samsung Galaxy S22 ve S22+’ın ayrıntılarını değiştirdi. Ekranın teknik özelliklerinin yanlış etiketlenmesi, birçok teknoloji kanalı uygulamalı ve tanıtım videoları yüklediği ve her iki cihazın da 10~120Hz yenileme hızına sahip ekranlara sahip olduğunu kaydettiği için genel halka da ulaştı. Ancak gerçek şu ki, S22 ve S22+ modellerinin ekranları yalnızca 8~120 Hz aralığını destekliyor.

Bildiğiniz gibi S21 ve S21+ modelleri sırasıyla 4000mAh ve 4800mAh bataryalarla donatılmıştı. Bu yıl S22 ve S22+ modelleri, geçen yıla göre nispeten daha küçük olan 3700 ve 4500 mAh kapasiteli bataryalarla donatılacak. Kullanıcılar bunun günlük kullanımı olumsuz etkileyeceğinden endişe duyuyorlardı.

Ancak alıcılar, örneğin, e-kitap okurken ekran 10 Hz’ de 48 Hz’ e kıyasla daha az batarya gücüyle çalıştığı için 10-120 Hz ekranın daha verimli olacağını düşündüler. Böylece 300mAh’lik azalmanın hissedilmediği algısı oluşturuldu. Ancak Samsung’ un 2 modelin de eski yenileme hızına sahip ekranlarla geleceğini açıklamasının ardından bu endişeler yeniden arttı. Cihazlar tüketicilerin eline geçtiğinde Samsung’ un sunacağı yazılım optimizasyonlarının Galaxy S22 ve S22+’ ın tek bir şarjla tüm gün dayanmasını sağlamaya yeteceğini umuyoruz.

İlginizi Çekebilir: Samsung Dokunmatik Sorunu ve Ekran Donması

Ekranda Çıkan Çizgilerden Kullanıcılar Şikayetçi

Samsung’ un resmi tartışma sitelerinde paylaşılan görseller ve yorumlardan anlaşıldığı üzere birçok kullanıcı ekranlarında bu sorunla karşılaştı. Sorunu yaşayan kullanıcıların ortak özelliği Galaxy S22 Ultra’ ı cihazın desteklediği en yüksek çözünürlük olan WQHD çözünürlüğünde, 120 Hz aktif yenileme hızında kullanması ve ekranın renk ayarının “Doğal” bir şekilde olması. ” tonu. Tüm bu üç koşul sağlandığında, cihazların ekranında çizgiler belirir.

S22 U Cizgiler

Kullanıcıların bir diğer ortak noktası ise hepsinin Exynos 2200 yonga seti ile donatılmış modellere sahip olmaları. Bu durum, hatanın kaynağı konusundaki tartışmayı daha da alevlendiriyor. O kadar ki, hatanın Exynos 2200’de kullanılan AMD imzalı grafik işleme birimiyle ilgili olabileceğine dair söylentiler şimdiden dolaşmaya başladı.

S22 U Cizgiler1

Samsung S22 Ultra Ekran Hatası;  Çoğu kullanıcı ekranlarında kalıcı çizgiler gördüğünü belirtse de bazı kullanıcılarda sorun sürekli yanıp sönen çizgi şeklinde de ortaya çıkabiliyor. Bu kadar yüksek ücretler ödeyerek satın aldıkları cihazlarında böyle bir sorunla karşılaşan kullanıcılar, şirkete eleştiri yağmuruna tuttu.

Ekranda Çizgi Sorunlarının Çözümü Nedir?

Galaxy S22 Ultra’ larını Samsung servis merkezlerine gönderen kullanıcıların bir kısmı, değişim cihazı aldıklarını ancak aynı sorun santral cihazlarında da devam ediyor. Şimdilik bu hatanın tek çözümü ekran ayarlarını değiştirmek. Özellikle ekran ayarlarını “Doğal” tondan “Canlı” tona ayarlayan kullanıcılar, sorunun çözüldüğünü not eder. Sorunun bu şekilde çözülebiliyor olması bir donanım hatasından çok bir yazılım hatasına işaret etse de Samsung’ un buna açıklama getirmemesi, sorunun bir donanım hatasından kaynaklandığı konusunda şüphe uyandırıyor.