Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung Şarjım Çabuk Bitiyor

Samsung Şarjım Çabuk Bitiyor

Samsung Şarjım Çabuk Bitiyor

Samsung Şarjım Çabuk Bitiyor Bildiğiniz gibi, hızlı boşalmış telefon her zaman bizi hayal kırıklığına uğratır. Gerektiğinde, “Düşük Pil” uyarısı alacağız ve o telefonu kırmak isteyebiliriz. Akıllı telefonlar çok kısa bir süre içinde şarj bittiğinde, hem ekran boyutu; telefonu nasıl kullandığınıza bağlıdır.

Geçmişte, telefon daha uzun bir süre şarj edilmek üzere yapıldı, boyut önemsiz kalacaktı. Büyük telefonlarla başladılar ve yıllar sonra küçük telefonlar modaya dönüştü. Şimdi küçük telefonlar kullanıcıdan memnun değil ve boyut sürekli büyüyor. Telefonlar her gün büyüyor. Aslında, birçok tanık buna cep telefonu demelidir. Çünkü sosyal medyadaki şakalar gerçek olmaya başladı.

Apple’ın ilk üreticisi olan iPhone’un pil ömründen şikayet ettik ve sürekli olarak iPhone kullanıcılarıyla dalga geçiyoruz. Bize, dedikleri şey geldi; ” komşunuza gülmek, gelir başına.”Samsung kullanıcıları da çok kısa bir süre içinde ağız paylarını aldı.

İlginizi Çekebilir: Suya Düşen Telefon Tamir Edilir mi

Kınama bize oldu. Ekranlar büyüdü. Genişleyen ekran ve görüntü kalitesi ile Samsung hızla bizi aldı ve büyüyen telefonlar bizi çekmeye başladı ve büyük telefonlara olan talep aniden arttı. Artan artış, ancak bu telefonlardan satın almak için şarj süresini dikkate almadan, pili cep pilimizde taşımaya başladık.

Telefonların Şarj Sürelerini Uzatmak İçin Yapmanız Gerekenler

Eski telefonları kullanırken yalnızca çağrı veya mesajlaşma bölümünü kullanırsak, şarj süresi neredeyse aynı olacaktır. Dikkatinizi çektiniz mi bilmiyorum, üçüncü günü görmeden 0’a iniyor. Size tavsiyem;

 • Telefonunuzda internet’te işiniz olmadığı sürece “Mobil Veri” kısmını kapatın. Anlık bildirim almanız gerekiyorsa, tabii ki size bağlı olacaktır bu tavsiyem.
 • Kullanmadığınız sürece Wi-fi, GPS, Bluetooth özelliğini açık bırakmayın arkadaşlar. Tüm bu özellikler pil kullanımını arttırıp bizim aleyhimize oluyor. Gerektiği sürece açın, işinizi tamamlayınca kapatın
 • Telefonunuzun parlaklık ayarını “Otomatik Parlaklık” olarak seçin, ortam ışık seviyesine göre ekran parlaklığını ayarlar ve karanlıkta parlaklığı azaltıp çok ışıklı bir ortamda parlaklık seviyesini olabildiği kadar açar. Eminim bu ayar sizi çok memnun edecektir.
 • Kullanmadığınız uygulamaları telefonunuzda barındırmayın. Çünkü her uygulama, hafızada yer kaplar ve telefon açılışta, “ortam ve uygulama verilerini” tarar. Her 1 mb, telefonunuzun pil’ini kullanır.
 • Resim, müzik, video gibi kişisel verilerinizi sürekli olarak (bilgisayar veya [bulut]cloud) Dropbox veya Google Drive’a yedekleyip telefonunuzdan silin. “Hatıra olarak kalsın, ama kullanmıyorum.” Dediğiniz her veri’nizi bilgisayarınıza yedekleyip telefonunuzdan kaldırın.
 • Sabaha kadar şarj’da tutmayın. Batarya’nın ömrünü kısaltmada bundan daha iyi bir yöntem yoktur.
 • Telefonunuzun masaüstü kısmına gerekmeyen “widget”lar eklemeyin. Kullanmadığınız widgetlar varsa kaldırın.
 • Masaüstü kısmında verilen 7 ekranın, tümünü kullanmak zorunda değilsiniz, masaüstünde klasörler açıp uygulamalarınızı bu şekilde kısayol’lara ayırın.
 • Telefonunuzda son kullanılan uygulamaları kapatın. Bunu alışkanlık haline getirin. “İşiniz bittiğinde” orta tuş’a basılı tutup kapatın.

Eğer bu adımları denedikten sonra şarjınız hemen bitiyor ise telefonunuz batarya ömrü bitmiş olabilir. Cep Hastanesinde %100 Orjinal batarya değişimleri için aşağı kısımdaki linke tıklayarak batarya değişim fiyatlarına bakabilirsiniz.

Samsung telefonumun şarjı hemen bitiyor

Samsung telefonumun şarjı hemen bitiyor, Samsung telefon şarj yiyor, telefon şarj biterse, telefon sürekli şarj yiyor, samsung galaxy s4 telefon şarj biterse. Telefonumda bir yere girmeme rağmen şarjım bitiyor diyenler içinde bu anlatılacak işlemler işinizi görecektir. Tüm telefonlar için aynı işlemi sağlamanız bence en doğrusu olacaktır.

 • Telefonumuz da gereksiz gördüğümüz uygulamaların kaldırmasını sağlamalısınız.
 • Samsung telefonunuz da kullanımı sağlamamış olduğunuz bütün servis bağlantıları kaldırabilirsiniz.
 • Telefonunuzun bataryası orjinal olmalı ki ısınma ya da patlama gibi bir durum ile karşı karşıya kalmayasınız.
 • Telefon arka planında kullanılan resim kapalı bir resim ya da kapalı bir tema olarak tercihleriniz arasında yer alabilir.
 • İndirmiş olduğunuz, Facebook, intagram ya da twitter gibi buna benzer uygulamaların her daim güncel olup olmadığını samsung telefonunuz da bulunan play store üzerinden kontrol etmelisiniz.
 • Kesin ve en can alıcı işlem ise telefon ekran parlaklığını kısmanız gerekiyor. Yani parlaklığı azaltırsanız şarjın hemen bitimiyle karşı karşıya kalmayacaksınız.

Aynı şey sadece samsung telefonları değil, tüm telefonlar için de geçerlidir. Telefonun yeni olup olmadığı, şarj tamamen bitmeden önce telefonu şarj etmeniz gerekir. Onun dışında tam dolmadan %80 iken telefonu şarjdan çıkartabilirsiniz. Bunun dışında ise yapılması gerekenlere birlikte bakalım.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung şarj çabuk bitiyor garanti , samsung s5 şarjım çabuk bitiyor , samsung a51 şarjı çabuk bitiyor , samsung a70 şarjı çabuk bitiyor , samsung a71 şarj çabuk bitiyor , samsung a50 şarjı cabuk bitiyor , samsung s20 şarj çabuk bitiyor , samsung j7 şarj çabuk bitiyor , samsung a20 şarj çabuk bitiyor , samsung a10 şarj çabuk bitiyor.