Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Tablet Şarj Sorunu

Samsung Tablet Şarj Sorunu

Samsung Tablet Şarj Sorunu

Samsung Tablet Şarj Sorunu, Tablet bilgisayarlar bildiğiniz üzere cep telefonlarından sonra en çok kullanılan teknolojik cihazlar arasındadır. Cep telefonu ve notebook bilgisayarlarımızda olduğu gibi tablet bilgisayarlarında bataryaları vardır. Bu durumda tablet bilgisayarlarda şarj edilmelidir.Günümüzde tablet bilgisayarlar oyalanması için çocuklara verilir.

Çocuklarda yoğun kullanım ve yanlış kullanım sonucunda şarj olmama veya hızlı bitme gibi sorunlar yaşamaktadır. Tablet şarj sorunu nun birden fazla sebebi vardır. Bu yazımızda tablet şarj sorunu genel arızaları ve sebeplerinden bahsedeceğiz.

Samsung Tablet Şarj Sorunu Neden Olur

Çocuklar oyun oynarken veya video izlerken sinirlenip darbe uygulamaktadır, elinden düşürmektedir veya fırlatmaktadır. Bu durum tablet bilgisayarınızın anakart üzerinde bulunan şarj entegresine ve şarj soketine zarar vermektedir.Ek olarak tabletin sürekli şarjı biteceği için prize takılı kullanmaktadır.

Darbe uygulama, elinden düşürme, gerdirerek kullanma ve fırlatma sonucu şarj kablosu takılı olduğunda soket rahatlıkla kırılabilir. Şarj soketleri narin bir yapıya sahiptir bu sebepten çok kolay kırılabilmektedir veya ayakları kopmaktadır.Bu durumlar sadece çocuklar için geçerli değildir.

Samsung Tablet Şarj Soketi Değişimi
Samsung Tablet Şarj Soketi Değişimi

Yetişkin insanlarda şarja takılı bir şekilde kullandıklarında kablo gergide kalması, elden düşürme gibi durumlar yaşanabilmektedir. Bu durumda da soket veya ayakları kırılabilir, şarj entegresi bozulabilir.Yoğun kullanım sonucunda cep telefonu ve notebook bilgisayarlarımızda da olduğu gibi pilin ömrü kısalmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Telefon Calısıyor Ama Ekran Karanlık

Ayrıca sürekli şarja takılı olması durumunda batarya şişedebilir. Bu durumda şarj olmuş gibi görünür ama hızlı bir şekilde biter.Kullanmış olduğunuz adaptör bozulmuş veya kablo kırılmış ise bu da şarj olmasını engeller. Ek olarak kötü şarj aleti kullanıyorsanız entegreye ve hatta anakart üzerinde ki birimlere bile zarar verebilir. Bu sebepten dolayı alacağınız şarj aletleri A kalite olmalıdır. Piyasada bulunan 10 – 20 liralık şarj aletlerine güvenmeyiniz.

Tablet bilgisayar şarjı neden hızlı biter?

  • Batarya ömrü azalmış olabilir.
  • Bir uygulama yoğun enerji tüketiyor olabilir.
  • Virüs bulaşmış olabilir.

Tablet bilgisayar yoğun kullanım sonucunda batarya ömürleri hızlı tükenmektedir. Bu durumda ömrü tükendiği için şarj tutmamaya başlar ve hızlı biter.

Diğer bir neden ise kullanmış olduğunuz bir yazılım arkaplanda çok enerji tüketiyor veya virüs bulaşmış olabilir. Virüs de arkaplanda çalışacağı için enerjiyi hızlı bir şekilde tüketiyor olabilir.

Tablet Şarj Sorunu Tamiri Yapabilir misiniz?

Soket onarımı ve entegre onarımı dışındaki işlemleri yapma ihtimaliniz var.

  • Şarj hızlı bitiyorsa tabletinizi formatlayın.
  • Şarj dolu görünüyor ama kapanıyorsa bataryanızı değiştirin.
  • Şarj yavaş oluyorsa adaptör veya kablonuzu değiştirin.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; samsung tablet şarj olmuyor açılmıyor, samsung tablet şarj süresi, samsung 10.1 tablet şarj sorunu, samsung tablet şarj olmama sorunu, samsung tablet yavaş şarj sorunu, samsung tablet açıkken şarj olmuyor, samsung tablet ilk şarj süresi, samsung ce0168 tablet şarj olmuyor