Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Teknik Servis Takip Sistemi

Samsung Teknik Servis Takip Sistemi

Samsung Teknik Servis Takip

Samsung Teknik Servis Takip Sistemi Cihazınızı kendi resmi teknik servisine bıraktıktan sonra, Samsung teknik servis takip işlemini Samsung’un sitesinde bulunan Cihaz Takip sekmesinden yapabilirsiniz.

Takibi sağlamak için size üç seçenek sunar ve bunların en az ikisini doldurmanızı ister. İlk seçenek olarak Samsung Müşteri Numarası, Servis Takip Numarası ve Ürün seri numarasından birini seçmenizi ve doldurmanız karşımıza çıkar.

Samsung Teknik Servis Takip Sistemi

Samsung ürünlerini herhangi bir arızadan veya memnuniyetsizlikten dolayı servise göndereceğimiz zaman karşımıza iki seçenek çıkar, bunlardan biri yetkili teknik servisleri biri de Samsung’un kendi resmi teknik servisleridir.

Cihazın Samsung Resmi Teknik Servisine Verildikten Sonra Takip İşlemi

İkinci seçenek, Samsung müşteri numarası veya Servis takip numarası olarak seçilir. Üçüncü seçenek iste bakım talebi özeti tarih aralığıdır. Bu seçeneklerden en az ikisini girdiğinizde karşınıza cihazın en son durumunu, ne aşamalarda olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca telefon numaralarından arayıp, sizden istenilen bilgileri tuşlayarak veya söyleyerek gerekli bilgileri edinebilirsiniz. İnternet üzerinden veya telefon üzerinden Samsung teknik servis takip işlemini yaptığınızda sizden istenilen bilgiler, cihazınızı servise bıraktığınızda size verilen fiş veya belgede yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Telefon Anakart Tamiri Değişimi Fiyatı

Samsung Teknik Servis Takip Sistemi

Hemen hemen her ilde veya ilçede bulunan Samsung’un yetkili teknik servislerine cihazı bıraktıktan sonra, Samsung Teknik Servis Takip işlemini yapmak için yetkili servisin kullandığı çeşitli yöntemler vardır. Bazı yetkili servisler, cihazı bırakırken size fiş verir ve internet sitelerinden veya telefonla aradığınızda orda yazan bilgileri isteyip sistemlerinden takip ederler ve son durumu hakkında size bilgi verebilirler. Bazı teknik servisler ise cihazın IMEI veya seri numaralarından Samsung Teknik Servis, Tamir  işlemini gerçekleştirmektedir.

Samsung Cihaz Servise Verilirken, Servis Tarafından İstenilenler

Samsung cihazlarınızı servise verirken, belgeler, fotoğraflar gibi gerekli verilerinizi yedeklemeniz önerilir. Çünkü tamirat veya bakım işlemlerinde telefona format atılabilir ve verileriniz kaybolabilir. İkinci olarak, şarj sorunlarının anakart sisteminden kaynaklanabileceği için çoğu servis sizden orijinal şarj aletini getirmenizi isteyebilir.  Cihazın garanti durumu, seri numarasından veya IMEI numarasından karşımıza çıksa da, teknik servisler tarafından teyit amaçlı cihazın faturası istenmektedir.