Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung Telefon Aşırı Isınma Sorunu

Samsung Telefon Aşırı Isınma Sorunu

Samsung Telefon Aşırı Isınma Sorunu

Samsung Telefon Aşırı Isınma Sorunu; Samsung telefonlarda aşırı ısınma sorunu ve çözümü yazımızda, kullandığınız Samsung telefonunuzun neden fazla ısındığını ve bunları hangi yollarla çözebileceğinizi anlatacağız.

Samsung telefonlarda cihazınızı her gün olduğu gibi arama yapmak, sosyal medya hesaplarına göz atmak, oyun oynamak gibi aktiviteler için kullandıktan sonra, telefonunuzun ısınmaya başladığını fark ettiğinizde ortada bir sorun olduğu düşünülebilir. Telefonunuzun aşırı ısınma sorununun neden kaynaklandığını bilmiyorsanız gelin hep birlikte göz atalım.

Samsung Cep Telefonum Neden Isınıyor?

Samsung Telefon Aşırı Isınma Sorunu; Cep telefonlarında ısınma sorunu esas olarak uzun süreli kullanımdan kaynaklanmaktadır. Elbette başka sebeplerle de cihazımız ısınabilir. Aşağıda Samsung telefonlarınızın neden ısındığını öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Telefonunuz aşağıdaki nedenlerle ısınabilir:

 • Telefonunuzda uzun süreli fazla güç gerektiren işler yapmak veya oyun oynamak.
 • Video izlemek.
 • Uzun süreli video kaydı yapmak.
 • Cep telefonunuzun ekranı uzun süre açık kalması.
 • Akıllı cihazınızın kasasının metal olması.
 • Akıllı cihazınız uzun süreli kullanımlardan sonra da ısınabilir ve bu durum ortam sıcaklığına göre de değişiklik gösterebilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Aşırı Isınma Sorunu

Samsung Cihazınızın Isınmasına Çözüm

Samsung Telefon Aşırı Isınma Sorunu; Samsung telefonunuz belli başlı sebeplerden ötürü ısınabilir. Telefonunuzun ısınma sorununa çözüm bulmak veya telefonunuzu soğutmak istiyorsanız aşağıdaki adımlara göz atabilirsiniz. Sorununuz çözülmediyse Cep Hastanesi teknik servisimizden hızlı destek alabilirsiniz.

 • Cihazınızın ısıyı etrafa yayabildiğinden emin olun.
 • Telefonunuzu şarj olurken kullanmayın.
 • Cihazınızı yastık, battaniye gibi ısıyı iyi dağıtmayan malzemelerin altına yerleştirmeyin.
 • Isıyı yaymayan koruyucu kapaklar kullanmayın. Cihazınız ısınırsa, kılıfı çıkarın.
 • Kullanılmayan arka plan uygulamalarını kapatın.
 • Arka plan uygulamalarını kapatmak, cihazınızın aşırı ısınmasını önleyebilir. Sanal bir gezinme çubuğu kullanıyorsanız, “Görevleri bitir” e dokunun ve ardından arka plan uygulamalarını kapatmak için üzerine dokunun. Cihazınızda bir ön gezinme tuşu varsa, son görevleri görüntülemek için parmağınızı gezinme tuşunun üzerinde yatay olarak kaydırın ve ardından arka plan uygulamalarını kapatmak için öğesine dokunun.

Güncelleme ve Güç Tüketimi Ayarları

Sisteminize gelen yeni güncellemeler varsa, güncelleyin. Güç tüketimini ve sistem kararlılığını optimize etmek, bilinen uyumluluk sorunlarını çözmek ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sistem güncellemeleri düzenli olarak yayınlanır. Yazılımınızın en son sürüme güncellendiğinden emin olun. Uygulamalarda şu anda kullanılmayan özellikleri devre dışı bırakın. Oyun oynarken, video izlerken ve Wi-Fi, GPS konumlandırma veya Bluetooth gibi özellikleri uzun süre açık bırakırken cihazınızın hızlı ısınması normaldir. Şu anda kullanılmayan özellikleri de devre dışı bırakmanız önerilir.

Samsung Telefon Sıvı Teması Sonrası Aşırı Isınma

Telefonunuzun üzerine su döküldüyse veya nemli bir ortamla temas ettiyse telefonunuzun donanım parçalarının zarar görme olasılığı vardır. Bu nedenle telefonunuz aşırı ısınabilir. Örneğin denize girerken, duş alırken telefonunuzu bu tür ortamlardan uzak tutun. Tüm bu sebeplerden dolayı herhangi bir şekilde su ile temas eden telefonların ömrü ne yazık ki daha kısa olacaktır. Elektronik parçalar ve devreler su ile temas ettiklerinde oksitlenecek veya arızalanacaktır. Bu nedenle devrelerinizden kaynaklanan bazı problemler görülmese bile telefonunuzun aşırı ısınmasına veya hiç açılmamasına neden olabilir. Telefonunuz suya düşmüşse veya tamamen ıslanmışsa bir süre açmayın. Arka kapağı ve bataryayı telefondan hızla çıkarın. Parçaları tek tek kurutun ve suyu iyi çeken bir madde içinde 24 saat bekletin.

Samsung Bataryaya Bağlı Isınma Sorunları

Yakın zamanda telefonunuzun bataryasını değiştirdiniz mi? Bu değişikliği telefon üreticinizden yapmadıysanız ve telefonunuz son zamanlarda aşırı ısınma sorunu yaşadıysa sorununuz büyük ihtimalle bataryadan kaynaklanıyor olabilir. Sahte ürünler telefonunuza zarar verebilir ve bu nedenle takacağınız ürünlerin orijinal olduğundan emin olmadan almayınız. Orijinal bataryalar telefonunuzu orijinal durumuna yakın bir seviyeye çekecektir ancak sahte ürünler telefonunuzun ısınmasına ve benzeri sorunlara neden olabilir. Cep Hastanesi olarak tüm telefon markalarında orijinal batarya kullanıyoruz. Telefonunuzun batarya değişim süresi firmamıza gelmeniz halinde 60 ila 120 dakika, kargo ile gönderilen cihazlarda 2 ila 3 gündür. Yapılan tüm işlemler 3 aylık Cep Hastanesi garantisi altındadır.