Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung Telefon Format Nasıl Atılır

Samsung Telefon Format Nasıl Atılır

Samsung Telefon Format Nasıl Atılır

Samsung Telefon Format Nasıl Atılır ? Samsung akıllı telefonları sıfırlarken dikkat edilmesi gerekenler. Samsung akıllı telefon sıfırlama, Samsung telefonu fabrika ayarına döndürme. Akıllı telefon kullanırken karşılaşılabilecek sorunların başında; uygulamalarda çökme, donma, garip sesler çıkartma, diğer cihazlar ile senkronize olamama veya bazen çağrı bile yapamayacak hale gelindiği durumlar  olabilir. Bu sorunlar sadece bir markada değil, bütün markalar ve modellerde de olabilir. Bu haftaki  “Samsung Akıllı Telefonlar Nasıl Sıfırlanır ? ” konulu yazımda, Samsung akıllı telefonlarının nasıl fabrika ayarlarına çekilerek sıfırlanabileceğini, sıfırlamadan önce nelerin yapılması gerektiği, sıfırlansa bile düzelmeyen telefonlarda nelerin yapılması gerektiğinden bahsedeceğim.

Samsung Telefon Yedekleme

Samsung Telefon Format Nasıl Atılır ? Fabrika ayarlarına döndürme; uygulamaları, ayarlamaları, müzik, fotoğraf ve videolar da dahil olmak üzere telefondaki tüm bilgilerinde silinmesi anlamına geliyor. Samsung akıllı telefonlarda fabrika ayarlarına döndürme talimatları tüm Samsung tabletler, Galaxy S ile başlayan modeller, Android 7.0 (Nougat) ve 8.0 (Oreo) çalıştıran Galaxy Note phablet’leri kapsıyor. Samsung akıllı telefon ilk kez kullanılmaya başladığında; işletim sistemi, verileri Google hesabına yedekleyeceğini bildirir. Bu durumda eğer cihaz sıfırlanırsa, veriler yedekten geri dönülebilir.

Verilerin tamamının geri dönülebilmesi için kullanılan Google yedekleme kısaca bulut alanının yeterli olması gerekiyor. Ayrıca, yedeklemede bütün bilgilerin Google üzerinde yedeklendiğinden emin olmak gerekiyor. Telefondaki bilgileriniz önemliyse ve tam olarak yapacaklarınızdan emin değilseniz, bu konuda deneyimli birisinden destek almak uygun olacaktır. Eğer, daha önce otomatik yedekleme yapılmamış ve cihaza da erişim var ise, aşağıdaki işlemleri yaparak sıfırlamadan önce yedeklerinizi alabilirsiniz.

Samsung Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır ?

 • Menüden Ayarlar uygulamasına dokunun.
 • Hesaplar ve Yedekleme sekmesine dokunun.
 • Samsung Cloud ’a dokunun.
 • Galeride bulunan verileri yedeklemek için Galeri öğesine dokunun.
 • Eşitle öğesini Aktif hale getirin. Daha sonra aynı ekranda Galeri eşitlemesinin tamamlandığını kontrol edin.
 • Galeri eşitlemesi tamamladıktan sonra geri tuşuna dokunarak Bu Telefonu Yedekleyin seçeneğine dokunun.
 • Yedeklemek istediğiniz öğeleri seçerek Yedekle ’ye dokunun.
 • Verilerin yedeklendiği bilgisi ekrana gelecektir.
 • Yedekleme sona erdikten sonra Tamam öğesine dokunun. Bu işlem ile birlikte Samsung Cloud’a verileriniz yedeklenmiş olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Huawei Telefonlara Format Atma

Samsung Akıllı Telefonlarda Fabrika Ayarlarına Döndürme

Samsung Akıllı telefonlarda Android 6.0 (Marshmallow) dan sonraki sürümlerde, fabrika ayarlarına döndürme aşağıdaki sırada yapılır. Bir noktayı bir kez daha ifade etmek gerekir ki; telefonu fabrika ayarlarına döndürme işlemi, cihazdaki bütün verilerin silinmesine neden olur.

Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Fabrika Verileri Sıfırla > Tümünü sil seçildikten birkaç dakika sonra, Android cihazın kurtarma ekranı gözükecektir. Ses kısma tuşuna basıp, yukarı aşağı devam edilerek, “Wipe data/ factory reset ” seçilir. Açma / Kapama düğmesine basılır. Gelen uyarı ekranında da yine ses kısma tuşu ile hareket ederek, evet seçilir. Açma /Kapama düğmesine basılır. Telefonu açmak için yeniden Açma / Kapama düğmesine basılır.

Samsung akıllı telefonlarda Android 6.0 (Marshmallow) dan önceki sürümlerde, fabrika ayarlarına döndürme işlemi de aşağıdaki sırada yapılır. Uygulamalar > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Verilerine Sıfırla > Cihazı Sıfırla > Tümünü Sil.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung j5 telefon format nasıl atılır , samsung tuşlu telefon format nasıl atılır , samsung j7 telefon format nasıl atılır , samsung j2 telefona format nasıl atılır , samsung cep telefonu format nasıl atılır , samsung s5 telefona format nasıl atılır
a7 samsung telefona format nasıl atılır , samsung galaxy j2 format nasıl atılır , telefona format nasıl atılır a7 samsung , samsung galaxy a50 format nasıl atılır.