Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Samsung Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Samsung Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Samsung Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım ; Her teknolojik cihazda zaman zaman sorun yaşamamız son derece mümkündür. Çeşitli sorunların bir sonucu olarak, cihazlar çalışamaz hale gelebilir ve deneyebileceğimiz bazı yöntemlerin bir sonucu olarak çalışmasını sağlayabiliriz. Samsung telefonunuz çalışmıyorsa, herhangi bir teknik bilgiye sahip olmak zorunda kalmadan cihazınızı tekrar çalıştırmanın yolları olabilir. Bu yazımızda size sorununuzun cevabını göstereceğiz.

Samsung Telefonum Neden Açılmıyor Olabilir?

Bu şikayet için pek çok nedeni vardır. Akıllı cihazlarda, bu durum genellikle bir donanım arızasının yanı sıra yazılım sorunlarının bir göstergesi olabilir. Sorunun yazılım veya donanımsal olduğunu düşünüyorsanız, uygulayabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Ancak, cihazın açılmamasının bir kullanıcı hatası olduğunu düşünüyorsanız, Samsung teknik desteğinden yardım almanız gerektiğini size hatırlatmamız gerekir.

Samsung Telefonu Tekrar Çalıştırmanın Yolları Nelerdir?

Samsung Telefon Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım ; Samsung cihazınızı tekrar çalıştırmanın yolu, Android cihazlarda sorun giderme yöntemi olarak kullanılan Kurtarma modu seçeneğidir. Android servis ekranına erişebileceğiniz bu işlem, cihazınızı kurtarmanın bir yöntemidir. Cihazda bir yazılım veya donanım hatası varsa, cihazı Kurtarma modu ile yeniden başlatmak mümkündür.

Samsung cihazınızı Kurtarma Moduyla kurtarmaya başlamadan önce, cihazı şarj cihazına bağlayarak cihazınızın şarj durumunu kontrol edin. % 50 veya daha yüksek bir şarj görebiliyorsanız, cihazınızı kurtarmaya başlayabilirsiniz. Belirtilen yüzdenin altında bir şarj simgesi görürseniz, telefonunuzu bir süre şarj etmeniz önerilir. Güç tükendiğinde kurtarma işlemi sırasında telefonu kapatmak, cihaza daha fazla zarar verebilir.

İlginizi Çekebilir: AMOLED ve LCD Ekran Özellikleri Nelerdir

Samsung Telefonda Recovery Mode Nasıl Çalıştırılır?

Samsung Kurtarma modu işlemini başlatmak için telefonun kapalı olması gerekir. Cihazın kapalı olduğundan emin olun, ardından ses açma + home tuşu + Güç tuşu kombinasyonuna aynı anda basın. Bu, çoğu Samsung akıllı telefonunda kullanılan Kurtarma modu kombinasyonudur. Ancak cihazınız herhangi bir ekranı başlatmadıysa, doğru tuş kombinasyonunu bulmak için cihaz modelinizi arayarak doğru tuşlara basın.

Doğru tuş kombinasyonuna bastığınızda, Android logosu göründükten sonra belirli menüleri göreceksiniz. Menülerdeki seçenekler arasında gezinmek için;

  • Ses açma tuşu ile yukarı kaydırın.
  • Ses kısma tuşu ile aşağı kaydırın.
  • Menüdeki seçimi güç düğmesiyle onaylayın.

Menü listesinde “Normal önyükleme” seçeneği ile telefonunuzu önyüklemeyi deneyin. Bu seçenek genellikle cihazınızın güncelleme sorunlarını gideren bir yöntemdir. Bu seçenek işe yaramazsa, telefonunuzu menüden “verileri Sil / fabrika ayarlarına Sıfırla” seçeneğiyle başlatmayı deneyin. Bu seçenek telefonun dahili belleğini temizler ve cihazı fabrika ayarlarıyla yeniden başlatır. Bu sürece aynı zamanda hard reset denir.

İlginizi Çekebilir: Samsung Batarya Değişimi

Samsung Recovery Mode İşe Yaramadıysa Ne Yapılmalıdır?

Telefonunuzu Kurtarma modu işlemiyle birlikte çalıştırmayı denediyseniz ve başarılı olmadıysanız, sorun muhtemelen cihazın kullanıcı hatasına maruz kalmasıdır. Bu gibi durumlarda, kullanıcının cihazdaki eylemleri Samsung teknik desteğine bildirmesi ve telefonu başlatamadığından şikayet etmesi doğru adım olacaktır. Telefonunuzun herhangi bir şekilde yanıt vermemesi durumunda, belirli seçeneklerden geçerek sorunun ne olduğunu daha kolay anlayabilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung tel kapandı açılmıyor , samsung telefon birden kapandı açılmıyor ,
samsung telefon ekran kapandı açılmıyor ne yapmalıyım , samsung telefon güncelleme yaparken kapandı açılmıyor ,
samsung telefon şarjdayken kapandı açılmıyor , samsung telefon tamamen kapandı açılmıyor ne yapmalıyım ,
android telefonum kapandı açılmıyor , samsung telefonum kapandı ve açılmıyor