Samsung Telefon ve Tablet Temizliği
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 0 Yorum / 220 Görüntülenme

Samsung Telefon ve Tablet Temizliği

Samsung Telefon ve Tablet Temizliği, Çin’de patlak veren ve dünyaya hızla yayılan koronavirüs konusunda halen araştırmalar sürerken, diğer yandan telefonlarla ilgili çok önemli bir uyarı geldi. Londra Üniversitesi’nde mikrobiyoloji uzmanı olan Doktor Lena Ciric, telefonların en sık temas edilen eşyalardan biri olduğunu hatırlatıyor ve temizliği konusunda çok önemli açıklamalarda bulunuyor. Bakın neyi yapmalısınız, neyi yapmamalısınız ?

Samsung Telefon ve Tablet Temizliği, el yıkama hiç şüphesiz ki bu hijyen önlemlerinin ilk sırasında yer alıyor. Ancak belki de bir o kadar kritik unsur ise elimizden düşmeyen cep telefonları. Gündelik hayatımızın bir parçası olan akıllı telefonlar, virüs ve bakterilerin yayılmasında da rol oynayabiliyor. Bu yüzden koronavirüs salgını ile birlikte cep telefonlarının nasıl temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi konusu da artık giderek daha fazla önem kazanıyor.

Son zamanlarda en çok sorulan soruların başında gelen akıllı telefon ve tablet temizliği konusuna Samsung’dan tavsiyeler geliyor. , akıllardaki soru işaretlerini gidermek adına temizleme önerileri paylaştı. Samsung’un belirttiğine göre kullanıcılar telefonlarına günde en az 50 kez dokunuyor. Samsung, cihazlarınızın temizliği ile ilgili önemli tavsiyelerde bulunuyor.

Soft Brick Nedir

Samsung Cihazımı Nasıl Temizleyebilirim ?

  • Temizlik işlemlerini yaparken telefonunuzu şarjdan, kılıf gibi aksesuarlardan çıkarın. Telefonunuzun hiçbir üniteye bağlı olmadığına emin olun.
  • Kamera lensi temizleme bezi gibi yumuşak, tüy bırakmayan, mikrofiber bir bez kullanarak cihazınızın dış yüzeyini hafifçe silin.
  • Basınçlı hava kullanmayın, çamaşır suyu spreyi ya da sıvı malzemeleri cihazınıza doğrudan temas ettirmeyin.
  • Cihazınızın temizlik işlemlerini gün içinde sıklıkla uygulayın.

Samsung Cihazlarımı Nasıl Temiz Tutabilirim ?

  • Cihazınız ile tuvalete girmemeye özen gösterin. Ellerinizi su ve sabunla en az 20 saniye yıkadıktan sonra cihazınızı tekrar kullanabilirsiniz.
  • Cihazınızı su, sabun, deterjan, sirke gibi maddelerle yıkamaktan kaçının, herhangi bir temizlik malzemesinin içine cihazınızı koymayın.
  • Bir mikrofiber bez veya dezenfekte edici mendiller yardımıyla cihazınızı nazik hareketlerle temizleyebilirsiniz.
  • Toplu taşımada ya da dışarıda bir yerlere dokunduktan sonra telefonunuzu olabildiğince az kullanmaya çalışın.

Huawei P9 Lite 2017 Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Huawei P9 Lite 2017 Ekran Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz;

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir