Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Test Kodları Ne İşe Yarar ?

Samsung Test Kodları Ne İşe Yarar ?

Samsung Test Kodları Ne İşe Yarar ?

Samsung Test Kodları Ne İşe Yarar ?; Samsung test kodu, cihazınızın ekran, hoparlör, sensör ve mikrofon verilerini kurulum gerektirmeden test etmenizi sağlar. Birçok kullanıcı için önemli olan bu kodlar özellikle ikinci el cep telefonu alımlarında önemlidir. Çünkü bu testlerde cihazın temel durumunu incelemek mümkün olabilir. Donanımın test edilmesine izin veren bu işlemler, İkinci El bir cihaz satın alırken genellikle çok önemlidir. Test kodları aşağıdaki avantajlara sahiptir.

Samsung Test Kodu Nasıl Çalıştırılır ?

  • Cihazın dokunmatik fonksiyonunun tam olarak çalışıp çalışmadığını araştırmak.
  • Ses netliğini algılama
  • Sensörün muayenesi çok kolaydır.
  • Bunu yapmak için, cihazınıza * # 0 * # yazarak test modunu açabilirsiniz. Bu kod Samsung gizli test kodudur. Birçok donanım özelliğini belirlemek mümkündür. Kodu girdiğinizde, aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

Samsung Test Kodu

Samsung Test Kodları Nelerdir ?

Samsung Test Kodları Ne İşe Yarar ?; Bu bilgiler, cihazınızın test edebileceğiniz bölümlerini gösterir. İngilizce yazıldığından, hangi bölümün hangi özelliği test edeceğini öğrenmek sizin için kolay olacaktır.

Alıcı: * # 0 * # / Reciever

Titreşim: * # 0 * # / Vibra

Karartma: * # 0 * # / Dimming

Ses Testi: * # 0673 #

Sensör: * # 0 * # / Sensor

Dokunmatik: * # 0 * # / Touch

Hoparlör: * # 0 * # / Speaker

Led testi: * # 0 * # / LED

IMEI: * # 06 #

Imeı’yi değiştirin: * # 272 * IMEI #

Sar Değeri: * # 07 #

Kablosuz LAN testi: * # * # 232339 # * # *

En sık sorgulanan kodlardan biri * # 0228 # kodudur. Bu kod, cihazın pil durumunu incelemek için çok önemli ve kullanışlı kodlar arasındadır. Aynı zamanda, bu kod pil ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Bazı modellerde, zaman zaman bu uygulamayı gerçekleştirmek ve daha sonra şarj doldurarak bakım şarj etmek mümkün olabilir.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch Ekranı Kırıldı Ne Kadara Değişir

Diğer Android Cihazlarda Test Kodları

Samsung Test Kodları Ne İşe Yarar ?; Akıllı telefonlarda bulunan USSD protokolleri, birçok kod girerek gizli özelliklere erişmenize yardımcı olur. Hazır kodlar olarak bilinen bu veriler bazı CDMA cihazlarında da bulunabilir.

Bilgisayarla doğrudan iletişim kurarak halka açık kanalları ve kodları görmek mümkündür. Telefon görüşmesi için kullanılan tuş ekranına girilerek oluşturulan kodlar, basit sembollerin ve sayıların birleştirilmesiyle belirli özelliklerin ortaya çıkmasını sağlar. Yukarıdaki kodları kullanarak, LG, Samsung ve benzeri Android işletim sistemlerini çalıştıran cihazlardaki özellikleri incelemek mümkündür.

Samsung test kodunu kullanarak, özellikle ikinci el cihazlar satın alırken birçok cihazın gizli işlevlerini incelemek mümkündür. Kodları kullanarak birçok özelliği inceleyebilirsiniz. Bu kodları inceleyerek cihazınızın çalışabilirlik durumunu test edebilirsiniz.