/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / / 0 Yorum / 388 Görüntülenme

Samsung’ un Yeni Çentik Tasarımları Ortaya Çıktı

Samsung’ un Yeni Çentik Tasarımları Ortaya Çıktı , yakın zamanda Kore Fikri Mülkiyet Ofisi’ ne yeni çentik tasarımları noktasında patent başvurusu yaptığı konusunda bilgi verildi. Samsung’ un geliştirmiş olduğu yeni çentiklerde Infinity- U ve Infinity-O kombinasyonun yer aldığı gözlemlenmektedir.Geçtiğimiz aylarda Samsung tarafından düzenlenmiş olan bir etkinlikte, tasarlanmış olan yeni çentik modellerini sergilemişti. Yeni çentik tasarımlarının arasında Infinity- O, Infinity- U ve Infinity- V ekranları bulunmaktadır.

10 Aralık’ ta Güney Koreli şirket tarafından tanıtılan Galaxy A8s modelinde Infinity- O ekrana sahip çentik bulunmaktadır. Akıllı cihazın ekranında görüldüğü üzere selfie kamerasına benzeyen bir delik bulunmaktadır. Kore Mülkiyet Ofisi’ ne Samsung tarafından altı yeni çentik tasarımı için patent başvurusu yapmıştır. Altı yeni modelde Infinity- O ve Infinity- U ekranlarının kombinasyonu olduğu göze çarpıyor. Samsung’ un patentlerine baktığımızda yeni çentiklerin konumu üretilen modellere göre değişim gösterecek.


Samsung’ un Yeni Çentik Tasarımları

Çentiğin geçmişte kalmadığını sadece şekil değiştirdiğini Samsung’ un yeni çıkardığı modellerde görebilmekteyiz. Samsung altı yeni çentik tasarlayarak geçenlerde düzenlediği bir etkinlikte bunları tanıtmıştır. Tanıtmış olduğu çentiklerden dördünde çentik çerçevenin aşağı kısmına yerleştirilmiş durumdadır. Diğer iki çentiğinde kısmi olarak çerçeveye yerleştirildiği görülmektedir. Yeni çentiklerin birinde dikkat çeken bir tasarımda üst çerçevenin yukarı kısmında U şeklinde bir alan ayrılmıştır. Henüz tam olarak ne işe yarayacağı bilinmese de telefon ahize yeri olarak düşünülmüş olabilir. Samsung’ un yeni tasarımları olan Infinity-U ve Infinity- V ekranına sahip çentikli akıllı telefonların 2019 yılında kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Gelecek yıllarda çentiklerin Samsung’ un patentini almayı düşündüğü modellere dönüşebileceğini umuyoruz.  Söylenilenlere göre bu tür çentikler ile tasarlanan telefonlar fiyat noktasında daha ucuza mal edilmektedir. Buda demek oluyor ki Samsung ’un yeni çentik tasarımları orta sınıfta uygun fiyat garantisiyle kullanıcılarına sunulabilecek.

Samsung' un Yeni Çentik Tasarımları Ortaya Çıktı
Samsung’ un Yeni Çentik Tasarımları Ortaya Çıktı

 


Çentiklerin Şekli Neden Değişiyor ?

Samsung, tasarlamış olduğu çentik modellerini harflere benzeterek isimlendirmiştir. Bu durumda Samsung’ un piyasaya yeni çıkaracağı akıllı cihaz tasarımları konusunda meraklı bakışların oluşmasına neden oldu. Alınan duyumlara göre şirket tarafından piyasaya sürülecek olan New Infinity ya da Infinity-Oekranında New Infinity ya da Infinity-O tasarımının kullanılacağı söylenmektedir. Kullanıcılar tarafından Samsung’ un yeni çentikli tasarımlarını daha çok orta segmentte ki cihazlarda kullanması beklenirken, New Infinity ya da Infinity-O tasarımında amiral gemisi cihazlarda yer verilmesi beklenmektedir. Fakat bu yeni çentik tasarımlarıyla orta segmentte ki telefonlarda fiyat artışı olup olmayacağı hakkında henüz bir bilgi yok. Bunu bekleyerek göreceğiz.

Samsung' un Yeni Çentik Tasarımları Ortaya Çıktı
Samsung’ un Yeni Çentik Tasarımları Ortaya Çıktı

Bir süredir devam eden çentikli ekran akımı konusunda Samsung kendi çizgisini oluşturarak var olan akıma ayak uydurmamışa benziyor. Çentikli ekran akımının ortaya çıkmasıyla bu durumdan rahatsız olan birçok kişi sesini duyurmaya çalışmıştı. Çentikli ekran sevmeyen bu büyük kitlenin sesini şirket sahipleri duyacak mı, bu duruma ne tepki verecekler daha bilinmiyor. Fakat Samsung’ un yeni çentik modelleri ile çentik sevmeyen kullanıcıların bu çentiklere yönelmesi bekleniyor. Yeni yıla girecek olduğumuz şu son günlerde tüm gözler 2019’ da tanıtılması beklenen Galaxy S10 akıllı cihazına çevrilmiş durumdadır.

Samsung' un Yeni Çentik Tasarımları Ortaya Çıktı
Samsung’ un Yeni Çentik Tasarımları Ortaya Çıktı

Samsung’ un yeni amiral gemisi olarak satışa sunulacak olan akıllı cihazın tasarımında bazı detaylar bulunmaktadır. Galaxy S10 tasarımı incelemeye alındığında ekranın telefonun ön yüzünü tamamen kapladığı dikkatleri çekmektedir. Ekranın sağ üst köşesinde ise dikdörtgene benzeyen farklı bir alan bulunmaktadır. Burada ayrılmış olan bu alan Samsung’ un tasarlamış olduğu yeni çentik tasarımlarından birine ait olabilir. Bunlar hakkında bilgi edinmek, yeni çentik tasarımlarını yakından incelemek ve en iyi fiyatlar ile sahip olmak için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Teknik Servisimize Adres ve Ulaşım Bilgileri 

0216 596 0532  0532 245 0532

Çamçeşme Mh, Selamet Cd, No:24, 34899 Pendik/Istanbul ( Yol tarifi için Tıklayınız. )

 


Samsung’ un Yeni Çentik Tasarımları Ortaya Çıktı
5 (100%) 1 oy mevcut

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir