Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Yakınlık Sensör Değişimi

Samsung Yakınlık Sensör Değişimi

Samsung Yakınlık Sensör Değişimi

Samsung Yakınlık Sensör Değişimi ile cihazınızdaki ışık sensörü hataları, hareket sensörü sorunları, pusula ve jiroskop sorunları ortadan kaldırılır. Sensör, çoğunlukla ekranın kendisini kapattığı ışık sensörü sorunları için değiştirilir. Teknisyenlerimiz cihazınızı ücretsiz hasar tespiti ile inceler ve meselesi sizlere yorumlar. İşleminiz silinmez.

Telefonumun Yakınlık Sensörü Çalışmıyor

Yakınlık Sensörü Neden Arızalanır?

Şikayet için telefonların yakınlık sensörünün çalışmamasının oldukça Çok nedeni olabilir. Bu meseleler yazılım sorunlarından kaynaklanabilir veya telefonun iç kısmındaki sensör toz sebebiyle toz haline gelebilir.
Diğer bir Neden, sensörün ekran koruyucu tarafından kapatılmasıdır. Bazen ekran koruyucuları olarak kullanılan durumlar yakınlık sensörünü kapatabilir. Yakınlık sensörü, telefonun hoparlör kısmının yakınında yer alır.
Ekran koruyucusu bu alanın üzerindeyse, yakınlık sensörünün çalışmasına müdahale edebilir. Bu durumunda, ekran koruyucuyu kaldırmak ve telefon modeline uyan bir ekran koruyucu kullanmak çözüm olacaktır.
Bununla birlikte, başka herhangi bir sorun olması durumunda, teknik bir yardım aranmalıdır. Çünkü sensör değiştirilmesi veya temizlenmesi gerekebilir. Bu sadece tecrübeli bir teknik servis tarafından yapılmalıdır.
İlginizi Çekebilir: Xiaomi Mi Max WiFi sorunu

Akıllı telefonunuzdaki sensörleri nasıl kalibre edebilirsiniz?

Samsung Sensör Değişimi :Sensörler, düşündüğünüzden çok daha önemli olan küçük, gözden kaçan bileşenlerdir. Akıllı telefonunuzdaki en yaygın işlevlerin çoğunu yaparlar ve hatta pil gücünden tasarruf ederler. Akıllı telefon sensörlerini kalibre etmeye ve iyi çalışma düzeninde tutmaya çalışacağız.

Hareket sensörleri asfalt 8 veya gerçek yarış 3 gibi kimi oyunların en Mühim parçasıdır. Yakınlık sensörü, telefonda konuşurken veya ışığı ölçerek ve parlaklığı buna göre ayarlayarak ekranı kapatırken çok Çok pil tasarrufu yapmamıza yardım eder.

Samsung Sensör Değişimi Zaman zaman, bilinmeyen bir nedenden ötürü, bir sensör olması gerektiği gibi çalışmayı durdurur. Kırık olup olmadığına karar vermeden önce, onu kalibre etmeye çalışmalıyız. Bazen problem kendini düzeltir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung yakınlık sensörü kapatma , samsung telefonda yakınlık sensörü , samsung yakınlık sensörü , samsung yakınlık sensörü açma , samsung yakınlık sensörü açma kapama , samsung yakınlık sensörü engelleme , samsung m20 yakınlık sensörü , samsung yakınlık sensörü ayarı , samsung note 4 yakınlık sensörü açma kapama.