Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung’un Görünmez Klavyesinin Videosu Ortaya Çıktı

Samsung’un Görünmez Klavyesinin Videosu Ortaya Çıktı

Samsung'Un Görünmez Klavyesinin Videosu Ortaya Çıktı

Samsung’un Görünmez Klavyesinin Videosu Ortaya Çıktı; Samsung çok gelişmiş bir seviyeye akıllı telefonlar ve tabletler yazarak alır. Şirketin CES 2020 etkinliğinde tanıtmayı planladığı görünmez klavye Selfie türünün nasıl çalıştığını gösteren bir video ortaya çıktı.

Samsung’un Görünmez Klavyesinin Videosu Ortaya Çıktı; Samsung’un son dönemde duyurduğu ve CES 2020’te tanıtmayı beklediğimiz sanal klavye Selfie türü için şirket kullanıcılara yeni bilgiler verdi. Şirket, sanal klavye teknolojisinin nasıl çalışmakta olduğu hakkında bir demo videosu yayınladı.

Samsung Selfie Type Nasıl Çalışacak

Bu heyecan verici ürün ile marka, kullanıcıların herhangi bir fiziksel klavye olmadan veya ekran klavyesine dokunmadan yazmalarını sağlar. Yapay zeka ve ön kamera bu teknolojinin temelidir. Selfie tipi yapay zeka ile ön kamera kullanarak tüketiciler için görünmez bir sanal klavye oluşturur. Bu yeniliğin duyurulmasının ardından Samsung, kullanıcıların zihnindeki soru işaretlerini ortadan kaldırmak için bir video yayınladı.

Samsung’un Görünmez Klavyesi Selfie Type

Samsung çok gelişmiş bir seviyeye akıllı telefonlar ve tabletler yazarak alır. Şirketin CES 2020 etkinliğinde tanıtmayı planladığı görünmez klavye Selfie türünün nasıl çalıştığını gösteren bir video ortaya çıktı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, piyasaya sunmakta olduğu amiral gemisi akıllı telefonlarla sektördeki en ünlü ve en kuvvetli markalardan biri olmaya devam ediyor.

Şu anda şirket, önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi beklenen yeni Galaxy S modelleri ile gündemde olmasına karşın farklı ürünler üstünde çalışıyor. Samsung, 7 Ocak 2020’de Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES 2020 etkinliğinde enteresan bir yenilik sunmayı planlıyor.

Bu teknolojinin tabletlerde ve telefonlarda nasıl kullanıldığını gösteren videoda, sanal klavye son derece pratik görünüyor. Samsung’un bu görünmez klavyeyi birkaç gün içerisinde CES 2020’te resmen tanıtması bekleniyor.

Samsung’tan Cep Telefonları için Yapay Zeka Destekli

Hepimiz telefonlarımızda her zamankinden daha fazla çalışmaktayız, ancak e-postalar ve uzun mesajlar yazmak bir klavye kullanmaya kıyasla hala yavaş. Samsung’un bir çözümü var: yapay zeka ve telefonunuzun kamerasını kullanarak önünüzde görünmez bir klavyede yazarken ellerinizi izleyin. Selfietype olarak adlandırıldı ve şu an için yalnızca bir demo olarak yaşıyor, ancak demoya rağmen çok popüler, çok enteresan bir demo aldı. Bazıları, Samsung’un C-Lab programının himayesinde, sonunda ticari ürünler haline gelen garip teknoloji fikirleri için bir tür firma içi inkübatör geliştirdi.

İlginizi Çekebilir: Telefona Zarar Verecek Alışkanlıklar

Selfie Type Nasıl Çalışıyor

Selfie tipi Samsung’un C-Lab ekibi tarafından geliştirilen bir projedir. Bu proje akıllı telefonlar ve tabletler için sanal bir klavye oluşturur ve yazmayı çok daha kolay hale getirir. Samsung’un yeni projesi elinizin altında görünmez bir klavye yaratıyor ve bu klavyeye yazmak için cihazınıza herhangi bir donanım bağlamanız gerekmiyor.

Samsung Newsroom resmi hesabı son dönemde bir video paylaştı. Video, daha önce bahsedilen Selfie tipi özelliğin nasıl çalıştığını gösterdi. Selfie türü, kullanıcılar için sanal bir klavye yaratmak için cihazın ön kamerasını kullanır. Yeni özellikle yapay zeka algoritması sayesinde, ön kamera parmak hareketlerinizi izler, böylelikle cihazın ekranındaki küçük klavyeye dokunmadan hızlı bir biçimde yazabilirsiniz.

Samsung'Un Görünmez Klavyesinin Videosu Ortaya Çıktı

Selfie Type Yayınlanacak Bir Güncelleme İle Samsung Kullanıcılarına Sunulacak

Şirket, bu görünmez klavyeyi piyasaya sürülecek bir güncelleme ile Samsung kullanıcılarına sunacak. Bu güncellemeyle hangi modellerin geleceği tam olarak bilinmemektedir. Ancak, bayrak gemileri denilen cihazların yakında bu yeniliğe sahip olduğu söyleniyor.

Görünmez Klavyeler

Sonuç mutlaka yazı tarafında olacak. “Görünmez klavyeler” zaten lazer projeksiyonunu kullanarak varlıklarını gösteriyor, ancak ciddi bir araç yerine ciddi bir yenilik olacak. Yavaş ve yanlış olma eğiliminde olsalar bile. Selfietype telefonunuzun kamerasını kullanarak çalıştığından, en azından hareketli aksesuarlar sorununu ortadan kaldıracaktır. Bununla beraber, parmaklarınızın bireysel hareketini izlemek için makine vizyonu (makine öğrenimi – yapay zeka) kullanmak zordur ve muhtemelen her şeyin düzgün çalışması için ellerinizi tek bir yerde tutmanız gerekir – klavyenin fiziksel geri bildirimi olmadan zor bir soru.