Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Sarj Cihazinin Orjinal Oludugu Nasil Anlasilir

Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır Şarj cihazlarının orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu görmek için birkaç fotoğrafla birkaç ayrıntıdan bahsettik. Bildiğiniz gibi, mobil cihazlar pazarında binlerce farklı ürün var.

Geçmişte, tüm bu cihazların kendi kulaklık jakı ve şarj portu vardı. Ancak Android işletim sisteminin piyasaya sürülmesiyle “ince uçlu bir şarj cihazınız var mı?”Aradığımız günler geride kaldı. Bu işletim sistemini kullanan tüm telefonlar aynı kulaklık jakını ve şarj jakını kullanmaya başladı.

Bu yüzden bizim telefon Samsung olsa bile bir Sony şarj cihazı kullanabilirsiniz. Bu durumda, dolandırıcılar için büyük fırsatlar ortaya çıktı. Cihazların kullanımı ile aynı oranda artan sahte şarj cihazlarının üretimi, kalite ve güvenlik açısından çok zayıftır. Hepimiz bu cihazlardan uzak durmamız gerektiğini biliyoruz. Bir cihazın sahte olup olmadığını nasıl bilebiliriz? Bunu fark edeceğiniz birkaç ince ayrıntıyla anlayabilirsiniz.

Şarj aletinin orjinal şarj aleti olduğunu nasıl anlarım

Sahtecilik artık büyük bir ticari sorundur ve maalesef birçok kullanıcı kurban olabilir. Çin mallarının piyasayı ters çevirmesi yaygındır, kullanıcılar pahalı ürünler yerine daha ucuz ürünlere dönerek büyük bir hata yaparlar ve satıcılar orijinal orijinal için daha fazla ürün satmak için sahte ürünleri müşterilere sallarlar. Piyasada mobil cihazlar için şarj binlerce vardır. O kadar kolay değil. Bir şarj jakı veya özel kulaklık jakı yeterliydi… Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Android işletim sisteminden sonra, şimdi ” ince uçlu şarj cihazınız var mı?”Soru oldukça moda oldu. O günleri geride bıraktık … Şimdi, usb Şarj Cihazı, usb tip-C şarj cihazı, iphone şarj cihazı benzer ürünlerle geldi. Bu önemli bir fırsat yarattı.) Sahtecilikte. Örneğin, Samsung, HTC, Sony gibi markaların telefonları için aynı şarj cihazı ile şarj edebilirsiniz… ama bu çok ” doğru değil.. Doğru amper derecelendirmeleri ile cihazınız için üretilen ve kalite ve güvenlik için uygun şarj cihazlarının kullanılması, cihazınızın ömrünü uzatır ve pil ömrünü uzatır.

İlginizi Çekebilir: Telefon Rehberi Nasıl Yedeklenir

Peki bir şarj aletinin sahte olup olmadığını nasıl anlarız? Bunun için sizlere resimli olarak olayı anlatayım: ince detaylar sayesinde sizde şarj aletinin orjinal mi sahte mi olduğunu kontrol edebileceksiniz:

Şarj Cihazı Marka İsmi

Samsung şarj cihazlarında “Samsung” yazısı belirli bir düzene sahiptir. Sağ tarafta görebileceğiniz örnekteki cihaz gibi “A” harfi “S”ye “M”den birazcık daha yakınsa cihaz sahtedir. Bu durum, şeklinden dolayı en çok “A” harfinde gerçekleşir.

Şarj Cihazı Marka İsmi
Şarj Cihazı Marka İsmi

Şarj Cihazı Üretim yeri

Samsung’un açıkladığına göre bu cihazlar sadece Vietnam’da üretiliyor ve asla Çin’de değil. Bunun yanı sıra net bir şekilde görülen “A+” simgesi de cihazın sahte olduğuna işarettir.

Şarj Cihazı Üretim Yeri
Şarj Cihazı Üretim Yeri

Ağırlığı

Ağırlık, sahte ve orijinali ayırt etmenin en iyi yoludur. Bu cihazlar, kaliteli parçaları nedeniyle kalitesiz parçalardan oluşan sahte cihazlardan her zaman daha ağır basacaktır. Çünkü bildiğiniz gibi, daha az parça, daha fazla kar. Bu fark 0.1 gram olsa bile, iki şarj cihazı aynı ağırlık değilse, bunlardan biri sahte.

Sarj Aleti Orjinalmi Agirlik

Çentik

Orijinal şarj aletlerinin uç kısımlarının altlarında bulunan yerde kesinlikle bir çentik vardır. Bu çentik göze çok batmasa da elinizle kolayca anlayabilirsiniz.

Şarj Aleti Uç Kısmı

Boyutu ve Rengi

Sahte soket de giriş boyu daha uzun, plastik malzeme rengi daha açık ve üzerindeki bağlantı işareti daha belirgin.(Samsung)

Şarj Aleti Giriş Ucu

 

 

 Kaplama

66(1)

Sahte şarj cihazlarının dış kaplaması genelde kalitesizdir. Bu nedenle cihazın iç kısmının doğru yerleştirilmediğini ve kaplamanın yamuk kesimlere sahip olduğunu görebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  şarj aletinin orjinal olduğu nasıl anlaşılır , şarj aletinin orjinal olduğu nasıl anlaşılır iphone , şarj aletinin orjinal olduğu nasıl anlaşılır samsung , iphone şarj cihazı orjinal olduğu nasıl anlaşılır , xiaomi şarj aletinin orjinal olduğu nasıl anlaşılır , iphone 7 şarj aleti orjinal olduğu nasıl anlaşılır , apple şarj aletinin orijinal olduğu nasıl anlaşılır , bir şarj aletinin orjinal olduğu nasıl anlaşılır , şarj aleti orjinal mi nasıl anlaşılır , sarj aletinin orjinal oldugunu nasil anlarim , ıphone şarj aleti orjinal olduğu nasıl anlaşılır , iphone şarj aleti adaptörü orjinal mi nasıl anlaşılır , şarj aleti seri numarası , iphone 5s şarj aleti orjinal olduğu nasıl anlaşılır , orjinal telefon şarj aleti nasıl anlaşılır.