Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Şarj Yeri Bozulan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Şarj Yeri Bozulan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Şarj Yeri Bozulan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Şarj Yeri Bozulan Telefon Nasıl Tamir Edilir; Akıllı cep telefonu kullanıcılarının yaşadığı problemlerden biri, cihazın şarj edilmemesi sorunudur. Bir akıllı telefonun şarj olmamasının en büyük sebebi, şarj soketinin arızalanmasından kaynaklanmaktadır. Böyle bir durumda, şarj soketi ile değiştirilmelidir. Peki neden bir telefon şarj olmaz?

Şarj Yeri Bozulan Telefon Nasıl Tamir Edilir; Yukarıdaki problemlerin birden çok sebebi vardır. Bu makalede, şarj soketinde temas eksikliğinin nedenleri, bu meselenin sizin tarafınızdan çözülebileceği yollar, teknisyen müdahalesinin gerektiği durumlarda ve şarj soketi değiştirme fiyatları paylaşılacaktır.

Şarj Soketi Girişi Bozuldu İse Değişimi Nasıl Yapılır

Telefonunuzun şarj soketi kırılırsa, bütünüyle sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik önlemleri ile donatılmış teknik servis odamız, uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından bir şarj soketi ile değiştirilir. Teknik servisimize geldiğinizde, şarj soketi değiştirme süresi cihazınızın modeline bağlı şekilde 30 ila 45 dakika arasındadır. Eğer bizim ikili ücretsiz  kargo hizmeti kullanılır, bu süre yalnızca 3 (üç) iş günü.

 • Şarj soketi değişimi sonrasında cihaz içinde bulunan bilgileriniz asla silinmez.
 • Telefon performansında artış gözlenir (soket değişimi sırasında iç temizliği yapıldığı için).
 • Değişim sonrasında teknisyenlerimiz tüm testlerini yaparak incelemeniz hedefiyle telefonunuzu sizlere sunarlar.
 • Cihazınızı dilediğiniz kadar test edebilirsiniz. Bu aşamada yaşanılan en ufak bir beğenmeme durumunda ücret iadesi hakkınız bulunur.
 • Sizler tarafından onay verildiği taktirde akıllı cep telefonunuz 3 ay Cep Hastanesi imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartı ile beraber sizlere teslimi yapılır. Bu sayede, garanti süresi
 • boyunca, şarj soketi ile alakalı yaşanan en ufak bir sorun dahi anında ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

Telefonda Şarj Soketinin Temassızlık Sebepleri

Akıllı telefonların şarj soketlerinde temas eksikliğinin en büyük sebebi, cihaz telefona takıldığında veya çıkarıldığında şarj portunun aşırı derecede zorlanmasıdır. Şarj soketi bağlı olduğu parçadan ayrılmaya başlar. Lehim, kablo kırılabilir veya kırılabilir / çatlayabilir. Bununla beraber, kısa devreler, sıvı / nem temasından kaynaklanan oksidasyon, telefonun çarpması sonucu şarj soketinde hasar temassızlığa neden olabilir. Teknisyen müdahalesi bu tür sorunlar için tek çözümdür.

Sizin tarafınızdan çözülebilir sorunlar aşağıda belirtilen gibidir. Özellikle iPhone cihazlarında karşılaştığımız bir sorun (her telefon için geçerli olabilir), şarj soketi girişinin toz, kir ve benzeri parçacıklarla doldurulması ve şarj ucunun ve şarj soketi dişlilerinin birbiriyle temas edememesi. Parça bir kürdan ile temizlendiğinde sorun çözülecektir. Dikkat etmeniz gerekli olan başka bir şey, şarj cihazının ve kablonun çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir.

İlginizi Çekebilir: Telefon Cam Çatlağı Nasıl Tamir Edilir

Şarj Yeri Bozulan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Şarj Soketinin Arızalı Olup Olmadığından Emin Değilseniz!

Tabletinizde yukarıda belirtilen sorunlar var ise ve şarj soketinin neden olup olmadığından emin değilseniz, aşağıda belirtilen talimatları deneyin.

 • ayrı bir şarj kablosu kullanın veya orijinal olduğundan emin olun. Orijinal olduğundan emin olmak için değişik bir şarj adaptörü kullanın.
 • Bilgisayarı bir kabloyla bağlayarak şarj etmeyi deneyin.
 • Telefonunuzun şarj portuna dikkatli bir şekilde bakın veya büyüteçli bir kaybeden olup olmadığını kontrol edin.
 •   Telefonun şarj soketini bir çift cımbızla temizleyin ve kablo uçlarını temizleyin. Şarj yuvasında aşırı toz birikebilir.

Şarj Soketi Nasıl Değişir

Telefonun arka kılıfı, soket değiştirilmesi için bütünüyle açılmalıdır. Şarj soketi alt kısımda ve kasanın hemen altında olduğundan, açılmalıdır. Daha sonra, sokette bir kayma var ise, düzeltilir, kayma yoksa değiştirilmelidir. Çünkü prizler elektrik, şarj cihazının sonu ve diğer pek çok sebepten dolayı başarısız olabilir. Kullanılacak şarj cihazından sokete özen gösterilmelidir.

Taşınabilir bir şarj cihazı kullanıyorsanız, markası ve şarj kablosu için özen gösterilmelidir. Telefonların şarj soketleri çok zorsa, içerde kırılabilir ve şarj cihazına takılıysa, telefonun elektrik devresi Yanabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için her şey dikkate alınmalıdır.

Şarj Yeri Bozulan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Şarj Soketi Bozuldu Değişim Fiyatı Ne Kadar

Şarj soketi bozuk olan her cep telefonu kullanıcısı gibi, aklınıza gelen ilk soru da şarj soketimin kırılmış olması ve telefonumun şarj edilmemesi. Şarj soketi değiştirme fiyatları genelde 50 TL ile 150 TL arasında değişmektedir. Örneğin, iPhone şarj soketi değiştirme fiyatları hemen aşağıda paylaşılmaktadır. Aşağıdaki yorum alanına cep telefonu modelinizi yazarak şarj soketinizin onarım (değiştirme) fiyatının ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefon şarj soketi tamiri ne kadar sürer , Telefonun şarj yeri Bozuldu ne Kadara yapılır
Telefon şarj soketi bozuk olduğu Nasıl anlaşılır , Telefon şarj soketi temizleme , Telefon şarj soketi temassızlık , Şarj almayan telefon nasıl tamir edilir Samsung şarj aleti tam oturmuyor , Android Şarj Soketi.