Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Şarjım Çok Çabuk Bitiyor

Şarjım Çok Çabuk Bitiyor

Şarjım Çok Çabuk Bitiyor

Şarjım Çok Çabuk Bitiyor ,telefonlarımız akıllı olduğundan beklentilerimizde  değişti. Geçmişte, sadece fotoğraf ve video çekme, gönderme, toplumsal medya hesaplarını seyretme, posta ve posta kullanma, iş ve izleme sistemlerimizle ilgili bazı uygulamalar benzer biçimde farklı alanlarda mesajlaşma için telefonları kullandık.

Telefonların kullanım alanları farklı olduğundan, şarj süreleri azalmıştır. Hepimiz haftada bir defa telefonları şarj ve şimdi günde iki kere şarj etmek için kullanılır. Akıllı telefonun pili neden bu kadar hızlı tükeniyor? Teknoloji uzmanları, telefonun hızla boşalmasının nedeni olarak kullanılan uygulamaları göstererek durumu ele alıyor. Bu uygulamalardan bazıları şarj tüketiminde vampir görevini üstlenirler. İşte telefonun pilini hızla emen vampir uygulamalarından bazıları …

Şarjım Çok Çabuk Bitiyor Peki Ne Yapmalıyım ?

 • 3G, 4G gibi veri hizmetlerini kullanmadığımızda, kapatmalıyız. Bu hizmetler şarj süresi üzerinde son aşama etkili ve hızlı şarj sağlamak olmasıdır. Kapatarak yada 2G kadar düşük çekerek, hızlı bir boşalım önleyebilirsiniz.
 • Bu uygulamalar devamlı bizi bilmeden bizim piller üzerinde çalışıyoruz, çünkü sık sık bizim telefonların arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmak için bir alışkanlık haline getirmek gerekir.
 • Telefonlarımızın pilini boşa harcayan bir başka şey de ekran parlaklığıdır. Ekran parlaklığımızı otomatikman ayarlayarak bunu önleyebiliriz. Ya da el ile değişiklik yapmak ve düşük tutmak gerekir.Şarj Bitmesi

İlginizi Çekebilir: Telefon Aşırı Isınıyor Ve Kapanıyor

Gelişmiş Öneriler

 • Titreşimi kapalı tutmalı, bildiri vardığında telefonun titreşimini kapatmalıyız. Böylece pili daha uzun süre kullanabiliriz.
 • Bildirim ışığı telefonun pil ömrünü kısaltır başka bir uygulamadır. Eğer öyleyse, bildirim ışığını kapatmalısınız.
 • Telefonun arka plan güncellemelerini ve arka plan uygulamalarını kapatmanız, uygulamalar alanını ayarlar alanına girerek arka planda çalışan uygulamaları dönem dışı bırakmanız ve telefonu güncellemeniz gerekir.
 • Ticari olarak temin edilebilen piller lityum piller ihtiva eder. Bu yüzden, bu pilleri tükenmesini beklemeden şarj etmede herhangi bir problem olmayacaktır. Bu yüzden, lityum pilleri kullanmadan %40 oranında bile şarj edebilirsiniz. Pil performansını artırmak için, pil tamamen tükenene kadar beklemeyin.
 • Pil performansını çoğaltmak yada pili negatif yönde etkilemek için telefonu takılı bırakmayın. Pilimiz dolduğunda, pil performansının daha uzun olması için güçten ayrılması gerekecektir.
 • Her süre güncel yazılım kullanımı varsa, yeni bir sürüme tertipli olarak telefonunuzu güncelleyin.
 • Düzenli bir alışkanlık şarj edin. Ansızın pil tükendi istemiyorsanız, günün belirli saatlerinde düzenli olarak pili şarj etmeye çalışın.
 • Telefonunuzda kullanılmayan ve yararsız uygulamalar kurtulun. Bu uygulamalar gereksiz yere pilinizin bazı israf, arka planda çalışır. Bir oldukça uygulama, kullanılmadığında bile verileri arka planda etken olarak işler. Bu tür durumlardan kurtulmak için bu uygulamaları temizleyin.
 • Telefonunuzun kullanılmayan uygulamalarını kalıcı olarak kapalı tutun. Örneğin, ihtiyacınız olduğunda GPS’İ açın ve normalde bu şekilde özellikleri kapatın.
 • Bu seçenekler, daha uzun bir pil ömrü için önerilerimizdir. Tavsiyemizi takip ederseniz, telefonun şarj süresinin daha da uzun sürdüğünü görmüş olacaksınız ve gününüzü alamazsanız, gününüzün rahat bir halde tadını çıkaracaksınız.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;Şarjım Çok Çabuk Bitiyor, şarjım çok çabuk bitiyor s4, yeni batarya hemen bitiyor, telefonun şarjı birden bitiyor, telefonumun şarjı durduk yere bitiyor, telefonun şarjı çabuk bitiyor neden, telefonun şarjı kendi kendine bitiyor, telefon şarjının çabuk bitmesi nedenleri, telefonumun şarjı çabuk bitiyor iphone