Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Sd Kart Yazma Koruması Kaldırma

Sd Kart Yazma Koruması Kaldırma

Sd Kart Yazma Koruması Kaldırma

Sd Kart Yazma Koruması Kaldırma; Bu Cep Hastanesi makalesi sana bir hafıza kartındaki “Yalnızca Okunabilir” durumunu, kartın içerisine dosya atabilmek için nasıl kaldırabileceğini öğretir. Neredeyse tüm hafıza kartlarının, yazma korumasını açmak (veya kapamak) için fiziksel bir kilidi bulunur. Eğer hafıza kartın dijital yazma koruması sebebiyle kilitlenmişse yazma korumasını kaldırmak için bir Windows veya Mac bilgisayar kullanabilirsin.

Sd Kart Yazma Koruması Kaldırma; Hafıza kartının yazma korumasını kaldırmakla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? USB flaş diske veya SD kartınıza bir dosya yazmaya çalıştığınızda “SD Kart korumalı” mesajını mı aldınız? Yazma korumasının kaldırılması ve bellek aygıtınızın (Sandisk, Samsung, vb.) biçimlendirilmesi için tüm olası yöntemleri sıradan bir çalışma modunda ilerleyecek şekilde listeleyeceğiz.

Fiziksel Yazma Korumasını Kaldırmak

Bellek kartını yerleştirin. Bellek kartını etiketi yukarı gelecek şekilde düz bir zemine yerleştirin. Bu, bellek kartı kilidinin anahtarını bulmanıza yardımcı olacaktır.
Mikro veya mini bellek kartı kullanıyorsanız, kartı bellek kartı dönüştürücüsüne takın ve dönüştürücüyü etiketi yukarı gelecek şekilde düz bir yüzeye yerleştirin. Kilit anahtarını bulun. Bellek kartının sol üst köşesinde olmalıdır. Kilit anahtarı genelde bellek kartının sol tarafında küçük, beyaz veya gümüş renkli bir çıkıntıdır. Hafıza kartının kilidini açın. Kilit anahtarını bellek kartının altındaki altın bağlantı aparatına doğru kaydırın. Bu, bellek kartının yazma korumasını kaldırır ve dosyaları ve verileri kartta saklamanızı sağlar.

SD Kart / USB Yazma Koruması Nasıl Kaldırılır

SD Kart biçimlendirme araçlarını kullanın. Bazı bellek kartlarında, Windows biçimlendirme araçlarından daha iyi ve daha verimli çalışmakta olduğu için kullanmanızı önerdiğimiz bazı yazılımlar bulunur. Aşağıda listelenen bu tür uygulamalar, çeşitli durumlarda yazma korumasını kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Bu yaklaşımın bir dezavantajı, bellek kartınızdaki dosyaları kaybetmektir. SDFormatter v4 Sdformatter Kullanabilir sorma yazma korumalı bir bellek kartı nasıl biçimlendirilir. Bu program çoğu durumda dosya okuma ve yazma hatalarını düzeltir ve SD karttan yazma korumasını kaldırır. Hızlı mı yoksa tam format mı olduğu önemli değil. Sdformatter’ın en son sürümünü kullanarak, Format Üzerine Yazma seçeneğine gidin.

Sd Kart Yazma Koruması Kaldırma
Sd Kart Yazma Koruması Kaldırma

HP Disk Formatlama Aracı

Farklı bir program arıyorsanız, HP Disk Format aracından faydalanabilirsiniz. Ayarlardan dosya sisteminizi ve biçim türünüzü seçebilirsiniz. SD kartı “Forma Zorla” seçeneğiyle formatlamaya zorlayabilirsiniz.

Aygıtın Özelliklerini ve Alanını Kontrol Edin

Windows’a çıkarılabilir bir aygıt eklediğinizde, yazmayı engelleyen ayarı değiştirmiş olabilirsiniz. Aygıtın içeriğini değiştirmenizi engelleyerek bu ayarı yanlışlıkla etkinleştirmiş olabilirsiniz. Kontrol etmek için cihazınızı bulun. Bilgisayarınızın masaüstünde, Windows’un son sürümlerinde eski adı “bilgisayarım” olan “bu bilgisayar” ı tıklayarak cihazınızı bulabilirsiniz. Cihazda sağ tıklayın ve “Özellikler” i seçin. Bazı cihazlarda, hepsine değil de geçiş yapabileceğiniz yazma koruma girişleri bulunur. Bu koruma için cihazınızı kontrol edin.

İlginizi Çekebilir: İtunes 404 Hatası Nasıl Düzeltilir

Sd Kartın Yazma Koruması Nasıl Kaldırılır

Bu tür cihazların baskı koruması vardır. Bu koruma etkinse, bu tür medya ürünlerine hiçbir şey yazdıramazsınız, yani veri dosyaları gönderemez veya kopyalayamazsınız. Bu sebeple, SD karta yazdırmama sorunu için bu sd kartın yazma korumasını kaldırmanız gerekecektir. Bu sorunun çözümü esasında son derece kolaydır çünkü “Disk yazmaya karşı korumalı” Çözüm, Comfort Flash Kart, SD Akıllı Ortam Kartı, MMC Çoklu Ortam Kartı, Memory Stick Kartı, Micro Sd ile aynıdır.

Sd Kart Yazma Koruması Kaldırma

Aygıtın Özelliklerini Sıfırla

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri sorunu çözmediyse, cihazınızın yazma korumalı durumunu silmek için Komut İstemi’ni kullanabilirsiniz. Başlat düğmesine sağ tıklayın ve listeden “Komut işlemi (yönetici)” seçeneğini seçin. İhtiyacımız olan aracı açmak için ekrana “diskpart” yazın, Enter tuşuna basın, ardından makinenize bağlı tüm sürücüleri görüntülemek için “list disk” yazın, Enter tuşuna basın. Listeden cihazınızı bulun. (büyük olasılıkla listenin altına yakın ve diğer sürücülerinizden daha küçük olacaktır) ve numarayı not edin. Ardından aşağıda belirtilen komutu yazın: seçme diskini girin [DİSK NUMARASI]. Bundan sonra, yazma korumasını silmek için nitelikler disk komutunu kullanın: başarılı olduğunda, ekranda diskin temizlendiğini göreceksiniz. Bir cihazınız yoksa ilk iki öğedeki adımlar, bu son işlem sorununuzu çözecektir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; sd kart yazma koruması kaldırma programı , sd kart yazma koruması kaldırma android , sd kart yazma koruması kaldırma windows 7 , sd kart yazma koruması kaldırma win 10 , sd kart yazma koruması kaldırma apk , telefon sd kart yazma koruması kaldırma , micro sd kart yazma koruma kaldırma , sandisk sd kartı yazma koruması kaldırma , sd kart yazma koruması , sd kart yazma korumasını kaldırma.