Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Sim Kart Desteklemiyor Hatası

Sim Kart Desteklemiyor Hatası

Sim Kart Desteklemiyor Hatası

Sim Kart Desteklemiyor Hatası; Türk Telekom kullanıcıları İstanbul’daki son depremde hizmet alamadı. Bazı Turkcell veya Vodafone kullanıcıları da İstanbul’da servis hatalarıyla karşılaştı. Ancak bu il dışındaki tüm illerde Türk Telekom dışındaki tüm operatörlerin hiçbir sorunu yoktu.

Sim Kart Desteklemiyor Hatası; Deprem sırasında Samsung Galaxy telefonunda karşılaştığımız sım kart için alınan hatayı incelediğimizde sım karttan kaynaklandığını anladık. Sım kartı incelediğimizde, çok eski olduğunu gördük. Operatör adı bile Avea olarak çıkıyor.

Sorun Giderme İçin Aşağıdaki Adımları Uygulayınız

Sim Kart Desteklemiyor Hatası; SIM kartı yeniden takın, Aygıtınızı yeniden başlatın, SIM kartı çıkarın ve metale temas eden noktaları temizleyerek tekrar takın, Başka bir SIM kartınız var ise aygıta onu takın ve aygıtın SIM kartı algılayıp algılayamadığını ve okuyup okuyamadığını kontrol edin ya da SIM kartın algılanıp algılanamayacağını kontrol etmek için SIM kartınızı başka aygıtlara (telefon veya kart okuyucu) takmayı deneyin.

Dikkat: SIM kart adaptörü kullanmayın.

Yukarıdaki adımlar, sorunun kaynağının aygıt mı yoksa SIM kart mı olduğuna karar vermenize yardımcı olur. SIM kart düzgün çalışmıyorsa telefon operatörü ile iletişim kurun. Aygıt yazılımını son sürüme güncelleyin: [Ayarlar] > [Hakkında] > [Sistem Güncellemesi] > [Güncellemeleri Denetle] yolunu takip edin. Verilerinizi yedekleme ve Veri sıfırlama işlemlerini yapmanızı öneririz. Sıfırlama adımları: [Ayarlar] > [Yedekleme & sıfırlama] > [Fabrika verilerine sıfırlama] > [Telefonu sıfırla]

SIM Kart Algılanmadı Hatası Düzeltmeleri

SIM kart hatası sebebi bir yazılım sorunu ise, ara sıra sorunu çözmek için basit bir yeniden başlatma yeterlidir. “Yeniden Başlat” seçeneğiyle görünene kadar güç düğmesine uzun basın ve telefonu yeniden başlatın.

Android cihazınız tekrar ağa bağlanmaya çalışana kadar bekleyin ve şanslıysanız, SIM kart hatası görmezsiniz. Hata iletisini yine de görürseniz, aşağıda belirtilen teknikleri denemeye başlayın.

Sim Kart Desteklemiyor Hatası

Sim Kart Algılanmadı Sim Kart Takılı Değil Nedir

SIM kartınız 4.5 G, 4.5 G uyumlu Samsung cep telefonu modelleri, 4.5 g hızını destekleyen ve desteklemeyen telefon modelleri ve 4.5 G internet veri kullanımı hesaplama sorgusu ile uyumlu mu? 4.5 g teknoloji Türkiye genelinde hizmetlerde yarın başlayacak. Tabii ki, her yeni teknoloji yerleşene kadar bazı sorunlarla karşılaşılabilir.

Servis başlamadan önce bir sım kart sorunu var. Tahmin edilen ara bağlantı problemleri da buna bağlı şekilde ortaya çıkabilir. İnternet bağlantınız kaybolursa veya bağlanamıyorsanız, 3G internet bağlantısına geçmeniz ve denemeniz önerilir.

Tüm 4.5 G ile alakalı sorunlar için lütfen Destek hattına başvurun. Bazı cep telefonu modelleri yalnızca 4.5 G desteği var. 4G uyumlu telefonlar 4.5 g internet hızı elde etmek mümkün olmayacaktır. Ancak 3G internet hızından çok daha iyi bir hıza sahip olacaklar.

4G uyumlu cihazların sahipleri 4.5 G sebebiyle cihazınızı değiştirmeyi planlıyorsanız, 4.5 g teknolojisini tam oturana kadar değiştirmemeniz önerilir.

İlginizi Çekebilir: Oled Ekran Nedir

Ağ veya Sim Kart Hatası

Resimde hatanın kaynağı sim kartı olduğunu belirtebiliriz. Bazı sim kartlar bazı modellerle uyumsuz da olabiliyor. Sorun kart kaynaklı değil ise aşağıdakileri takip edin.

  • Kartı çıkarıp temizleyip takıp deneyin
  • Kart yuvasını kontrol edin ve temizleyin
  • Telefonu fabrika ayarına döndürün
  • Yazılım yüklemesini bilgisayardan deneyin

Sim Kart Desteklemiyor Hatası

Telefonu Güvenli Modda Açın

Her uygulama iyi güvenli ve performans değildir. Özellikle Android market Google Play Store’da lüzumsuz uygulama çok fazla. Bazı uygulamalar hatalara neden olabilir. Sorunun uygulamalarla olup olmadığını görmek için telefonu güvenli modda açın.  Telefonu güvenli modda başlatmak için, “Yeniden Başlat”, “Kapat” ve “uçak modu” alternatifleri görünene kadar kapatma düğmesine basın. “Kapat” seçeneğine uzun basarsanız, “Güvenli modda Başlat” seçeneği görünecektir. Telefonunuzu bu şekilde güvenli modda açın.

SIM kart sorununuza bağlı şekilde, bir süre güvenli modda kalın ve sorunla karşılaşmaya devam edip edemeyeceğinizi görün. Güvenli modda hata almazsanız, yüklediğiniz son uygulamaları hatırlamaya çalışın ve bunları kaldırın. Güvenli mod’dan çıkın ve sorunun devam edip etmediğini görün.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; sim kart desteklenmiyor hatası , sim kart desteklenmiyor , sim kart desteklemiyor
sım kart desteklenmiyor , sim karti desteklemiyor , sim kartı desteklenmiyor , sim kart desteklenmiyor mm , mm sim kart desteklenmiyor , sim kart desteklenmiyor ne demek.