Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. SIM Kartı Şifresi Kaldırma

SIM Kartı Şifresi Kaldırma

Sim Kartı Şifresi Kaldırma

SIM Kartı Şifresi Kaldırma ; SIM Kilidi veya PIN kodu, SIM kartınızı yetkisiz kullanımlardan ve iletişim bilgilerinizden korumak için geliştirilmiş basit bir şifre mekanizmasıdır. Sim kilidini üç kere yanlış girebilirsiniz. Tüm haklarınızı tamamladıktan sonra SIM kart kendini bloke eder ve bu engeli kaldırmak için PUK adlı bir koda ihtiyaç duyar.

Sim Kartı Şifresini Açma

SIM kilidinin kilidini açmak için, cihaz ilk başlatıldığında veya SIM cihaza takıldığında görüntülenen şifre alanına doğru şifreyi girmeniz ve cihazın kontrol tuşları ile veya ekranınızla girdiğiniz şifreyi onaylamanız gerekir. SIM kartın kilidini açmak için en fazla üç şifre girişimi yapabilirsiniz. Eğer bu şifreyi üç kere yanlış girerseniz SIM kartınız bloke olur ve bu engeli kaldırmak için PUK kodu ister. Peki bu PUK kodu ne demek ? Nerede yazıyor ?

Sim Karti

Eğer PİN kodunu üç kere yanlış girerseniz telefonunuz kitlenir ve PUK kodunu ister. SIM kartınızı çıkardığınız kartta yazan PUK kodunu bu alana girmeniz gerekir. Eğer yeni nesil bir telefona sahipseniz girişteki PİN kodunun sorulmasını engelleyebilirsiniz. Eğer bana Sadece ekran kilidi yeter diyorsanız makalenin devamını okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Samsung A50 Arka Kapak Nasıl Açılır ?

SIM Kartı Şifresi Kaldırma

 • SIM Kartı Şifresi Kaldırmak için:
 • SIM kartınızı bir cihaza takın
 • SIM kartınızın şifresini açarak cihazın açılmasını sağlayın.
 • Cihazın ayarlar uygulamasında ki güvenlik seçeneğine basın.
 • SIM kartı ile ilgili seçeneğe basın.
 • SIM kilidini kaldırma veya PIN Kodu Sormayı Kapat seçeneklerine ulaşın.
 • SIM kilidinizi doğruladığınızda işleminiz gerçekleşecektir.

PIN Kodumu Unuttum Ne Yapmam Lazım ?

SIM Kartı Şifresi Kaldırma ; Sim kilidinizi üç kereden fazla yanlış girerseniz SIM kartınız bloke olur. Blokeyi kaldırmak için PUK koduna ihtiyaç vardır. Bu kod siz ilk SIM kartı aldığınız kartın üstünde yazar. Eğer bu kartı kaybettiyseniz bağlı olduğunuz operatörü arayarak PUK kodunu öğrenebilirsiniz.

Bazı operatörlerin internet sayfasında PUK ve PIN sorgulama araçları bulunabilir. Eğer İnternet sayfalarında Böyle bir sorgulama alanı yoksa kullandığınız operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayarak PUK kodunu öğrenebilirsiniz.

SIM Kartı Okumuyor ?

Telefon hiçbir sim kart hatası veriyorsa, yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Aşağıda verilen çözüm önerilerinden hiçbiri sorunu çözmezse, yetkili bir servise başvurmanızı öneririz.

 • Her şeyden önce telefonu yeniden başlatmayı deneyin. Bu, sistemdeki küçük hataları düzeltmenizi sağlar.
 • Sim kartı çıkarın. Bu arada, hem sim kartı hem de telefonun kart yuvasını kontrol edin. Sorunun sim kartla ilgili olup olmadığını görmek için aynı kartı farklı bir telefonda deneyebilirsiniz. Aynı şekilde, aynı telefonda farklı bir kart denemek, sorunun kaynağını bulmanıza yardımcı olacaktır.
 • Telefonu yurtdışında satın aldıysanız, IMEI numarasının kayıtlı olduğundan emin olun. Kayıtlı değilse, hat kullanılamaz. Bu durumda, sim kart yok gibi görünebilir.
 • Cihazın yazılımının güncel olduğundan emin olun. Bazı güncellemeler operatör ayarlarıyla ilgili olduğundan, sim kartı etkileyebilir. Etkin bir güncelleme varsa, yükleyin ve sim kartı tekrar takmayı deneyin.
 • Ağ ayarlarınızı sıfırlamak, sim kart takılı değil hatasını da çözebilir. Telefonun ayarlar menüsünden hücresel veya ağ Ayarları gidin ve ayarları oradan sıfırlayın.

Eğer SIM kartı hala okumuyorsa SIM yuvanızda bir arıza olabilir. Böyle bir durumda bizi tercih edebilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; sim kart şifresi kaldırma , sim kart şifre kaldırma Android , sim şifre kaldırma , sim kart şifresi nasıl kaldırılır , sim kartı şifresi nasıl değiştirilir , sim kartı şifresini unuttum , sim kart şifresi nasıl değiştirilir.