Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Sim Kilidinin Şifresini Unuttum

Sim Kilidinin Şifresini Unuttum

Sim Kilidinin Şifresini Unuttum

Sim Kilidinin Şifresini Unuttum , SIM kart kullanıcılarının verilerini güvende tutmaları için operatörler tarafından geliştirilen basit bir güvenlik yöntemidir. Bir pın kodunu kırmak veya başka bir deyişle, Pın kodunu kırmak, hattın sahibi olmadığınızda düşündüğünüz kadar kolay değildir. Çünkü 4 basamaklı pimi girmek için sadece üç şansınız var. Yanlış PIN kodunu 3 kez denediğinizde PIN kodu iptal edilecek ve bu sefer daha uzun bir kurtarma kodu olan PUK kodu istenecektir.

Ancak, hattın sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız ve kötü amaçlı şifre çatlaması yapmayacağınızı düşünüyorsanız, sım kilidini kırmak için takip edebileceğiniz bazı basit adımlar vardır. PIN kodu ve PUK kodu gibi sım kartınızın kilidini açmaya yardımcı olan sayısal veriler, satırınızı ilk aldığınızda size bir bilgi kartı ile birlikte verilir.

Ama çoğumuz bu kartı gizlemiyoruz, kart kayboldu. PIN veya PUK kodumuzu bilmediğimiz ve hattımızı kilitlediğimiz zamanlar olabilir. Bu ya da bir şeyle karşı karşıya kalıyorsanız ve hattınızı yeniden kullanmak için bir sım kilidi arıyorsanız, size birkaç basit adımda yardımcı olabiliriz.

Sim Kart Şifresini Unuttum

SIM kilidi, eskiden olduğu gibi artık tercih edilen şifre koruması değildir. Bu nedenle, birçok kullanıcı bazen pimi kaybeder, PUK numarasına ihtiyaç duyar ve sonuç olarak SIM kilidini kırması gerekir. Tüm operatörlerin mağduriyeti ortadan kaldırmak için bu konuda bazı çözümleri vardır. Bu adımları izleyerek PIN’İNİZİ yeniden belirlemenize yardımcı olmak için PUK koduna erişebilirsiniz:

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Durum Gönderilemiyor Hatası

TURKCELL SİM KİLİDİ KIRMA

  1. Turkcell hatlarında SIM kartınızı kırmak için Turkcell’in yardım sayfasına ulaşabilirsiniz.
  2. Telefon numarası” alanına telefon numaranızı girin.
  3. SIM kart numarası Bölümünde, SIM kartınızda gördüğünüz numarayı girin. Güvenlik kodunu girdikten sonra, basarak gönder ”düğmesine basarak PUK kodunu öğrenebilirsiniz.

Turkcell Sim Kartı Şifresi Kırma

Hattın Yeni Nesil Nano-sım kart ise, SIM kartınızdaki numarayı göremeyebilirsiniz. Bu durumda, yukarıdaki bağlantıdan sayfayı açtığınızda, sayfanın üst kısmında T.C kimlik numarası ayı’yı tıklatın. Bu bölümden; telefon numarası, T. C ve PUK kodunu girerek hattın yasal sahibinin tarihi.

VODAFONE SİM KİLİDİ KIRMA

Vodafone SIM kartları PIN ve PUK kurtarma kodu kırmak için erişim Vodafone online Self servis altında giriş yaptıktan sonra da benim ayarları kod bölüm altında mak benim hattı ayarları In bölüm. Buna ek olarak, SIM kartınız açıksa, Vodafone sesli yanıt Self servisini (7000) öğrenebilirsiniz.

Vodafone Sim Kartı Şifresi Kırma

Ayrıca Vodafone hattınızdan 542’i arayabilir veya yakınınızdaki bir Vodafone Cep merkezini ziyaret edebilirsiniz; SIM kartınızın SIM kilidini ücretsiz olarak kırmaya yardımcı olan PUK koduna erişebilirsiniz.

TÜRK TELEKOM SİM KİLİDİ KIRMA

Türktelekom (Avea) operatörüne ait bir hattın sım kilidini kırmak için, Türk Telekom Online işlemlerine giriş yapabilir ve ilgili menülerden PUK1 veya PUK2 kodunuza erişebilirsiniz. İsterseniz, Türktelekom’dan 444 1 500’ü diğer operatörleri arayarak güvenlik onayı için istenen bilgileri sağladıktan sonra PUK kodu bilgilerinize erişebilirsiniz.

Türk Telekom Sim Kartı Şifresi Kırma

Sım, Pın kodu güvenlik amacıyla 4 haneli bir şifredir. Telefonunuzun bilginiz olmadan kullanılmasını engelleyen bir güvenlik sistemi. Türkcell, Vodafone veya Türk Telekom sım kartınızın Sım PIN numarasını öğrenmek için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  • Pin 1; 4 basamaktan oluşur ve yanlış numarayı 3 kez girerseniz engellenir.
  • Puk 1: 8 basamaktan oluşur. 8 kattan fazla veya 10 kattan fazla girerseniz, hattınız tamamen engellenir ve kartınızı iletişim merkezlerinden değiştirmeniz gerekir.

Kart güvenlik bilgilerinizi öğrenmek için sım kartınızdaki sım kart numarasına ihtiyacınız olabilir. Kart numaranız, resimde gösterildiği gibi sım kartınızın üstüne yazılır. Lütfen devam etmeden önce bu numarayı not edin.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; Sim Kilidinin Şifresini Unuttum sim kilidi kaldırma avea, sim kilidi kaldırma vodafone, sim kilidi kaldırma iphone, sim kilidi nedir samsung, pin kodumu unuttum telefonu açamıyorum, sim kart numarası öğrenme, Sim Kilidinin Şifresini Bilmiyorum ,iphone 7 sim kilidi kaldırma, puk kodu kırma, sim kilidi kaldırma avea, pin kodumu unuttum telefonu açamıyorum, sim kilidi kaldırma iphone, puk kodu kırma, iphone 7 sim kilidi kaldırma, turkcell pin kodu değiştirme, sim kilidi nedir samsung, puk kodu öğrenme.