/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 1 Yorum / 1065 Görüntülenme

Sınırlı Erişim Değiştirildi Hatası

Sınırlı Erişim Değiştirildi Hatası Akıllı telefon kullanıcıları son zamanlarda İnternet ile ilgili bir sorun bildirdiler. Bu sorun, bildirim çubuğunda sınırlı bir erişim değişikliği hatası olarak gelir. Sorunun nedeni birden fazla sebep olduğundan, birden fazla şekilde çözülebilir.

Sınırlı erişim değiştirildi hatası genellikle internette gezinti yaptıktan sonra ortaya çıkan bir durum oluyor. Bu durumu ortadan kaldırmak için birkaç adımla sizlere çözümleri sağladık.

Sınırlı Erişim Değiştirildi Hatası Çözümü

Sorunun ilk nedeni bir internet paketi olarak belirlenir. Kullanıcıların bulunduğu ve internet hızının yüksek olduğu bölgelerde iyi bir bağlantı ağı varsa, internet paketleri daha hızlı biter. Bu durumda, paketin sonuna yakın sınırlı bir erişim değişikliği hatasıyla karşılaşabilirsiniz, bu nedenle hata ilk çözüm olarak görüldükten sonra internet paketini kontrol edin.

Şebeke Çekim Gücü Sorunu

Sorunun bir başka nedeni çekimde zorluk. Akıllı telefonlardaki en son ağ teknolojisi 4.5 G olduğundan, yüksek internet hızına sahip olmak ilk öğede sorunlara neden olabilir. Öte yandan, WCDMA seçeneği yerine GSM / WCDMA ağını seçmeniz gerekir. bu durumda, bölgenizdeki ağ gücü 2G ile 4.5 g arasında değiştiğinde aynı hatayı almayı önleyebilirsiniz.

sınırlı erişim hatası

Son Çare Telefon Anteni Değişimi

Sınırlı erişim değiştirilen hata almak için ilk iki öğe çözülmezse, bir donanım sorununuz var. Bu yaşadığınız en büyük sorun. Bunu aşağıdaki gibi açıklayabiliriz;

 • Telefonu düşürdüğünüz zaman yada darbe aldığı zaman akıllı telefonlarda anten bozulması nedeni ile “Sınırlı Erişim Problemi Çözümü” hatası yaşanabiliyor.
 • Anten arızalandığı zaman telefon görüşmesi yada internet ile SMS gibi hiçbir erişim şansınız kalmıyor.
 • Genellikle kullanıcı hatalı olan bu arıza büyük maliyetlerin çıkmasına neden olabiliyor.
 • Antende donanımsal bir sorun olup olmadığını test etmek için aynı ortamda kendi telefonunuz ve ikinci bir telefon ile art arda aynı numarayı aramayı deneyin.
 • Eğer ikinci telefon başarılı bir şekilde arama yapıyorsa ve sizin ilk iki maddedeki sorununuz yoksa anten donanımında arıza olduğu anlamına gelir.
Telefonda Play Store Silinmesi

Kısıtlı erişim değiştirilen hata anten arızasından kaynaklanıyorsa, cihazınızı Cep Hastanesi şubemize getirerek tamir ettirebilirsiniz.  Ayrıca, anten arızası durumunda hattı çıkarma ve başka bir telefona bağlama seçeneğini de kullanabilirsiniz. Bu şekilde, sorunun donanım olup olmadığından daha emin olabilirsiniz.

Hard Reset

Çeşitli çözümler işe yaramazsa, zor bir sıfırlama çözümü olabilir. Yazılım problemlerinde yaygın olarak kullanılan sabit sıfırlama, telefonun yazılım problemlerini çözmede çok etkilidir. Aşağı kısımda vermiş olduğumuz linke tıklayarak Hard Reset işlemini yapabilirsiniz.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir