Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Siri Nasıl Açılır

Siri Nasıl Açılır

Siri Nasıl Açılır

Siri Nasıl Açılır , Siri Apple kişisel dijital asistanıdır ve iOS cihazının çoğu işlevini sesli komutlarınızla kontrol edebilir. İnternette bir şeyler arayabilir, mesaj gönderebilir, okuyabilir, yolunuzu planlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Siri’yi kullanmak için uyumlu bir cihaza sahip olmanız ve Siri etkinleştirmiş olmanız gerekir.

Siri Başlatmak

Siri Apple cihazlarımdan nasıl başlatabilirim. Evet bu konuyu elimize alarak bu makaleyi yazmaktayız. Sizde bilmediğiniz zor çözümleri basit hale dönüştürmek için atlamaksızın makalemizi okuyabilirsiniz. Sonunda yorum bölümüne yorumunuzu bırakabilirsiniz.

Home Tuşu (Ana Ekran Tuşu) ile Siri Başlatma

Ana Ekran düğmesini basılı tutun. Siri, destekleyen tüm cihazlarda varsayılan olarak etkinleştirilmiştir. Yani genelde Siri arayüzünü başlatmak için Ana Ekran tuşunu basılı tutmanız yeterlidir. Siri istemcisi belirir ve komutu söyleyebilir veya sorunu sorabilirsin.
Siri başlamazsa devre dışı olabilir veya iOS cihazın çok eski olabilir.

iOS Cihazı Bir Prize Takılıyken Siri’yi Başlatma

iOS cihazın bir prize takılıysa “Hey Siri” de. iOS cihazın prize takılı olduğunda Siri arayüzünü herhangi bir düğmeye basmadan başlatmak için “Hey Siri” diyebilirsin. Cihazınız prize takılı olmadığında da “Hey Siri”yi kullanmana imkân verir. “Hey Siri” çalışmıyorsa açılması gerekiyor olabilir. Detaylar için sonraki bölüme bak.

Bluetooth kulaklığıyla Siri’yi Başlatma

Bluetooth kulaklığında Arama düğmesini basılı tut. Bluetooth bir kulaklık kullanıyorsan kısa bir bildirim sesi duyana kadar Arama düğmesini basılı tut. Ardından komutunu söyleyebilir veya sorunu sorabilirsin.

İlginizi Çekebilir: Telefonumun Donma Sorunlarını Nasıl Çözebilirim

Siri’yi Aracınızla Başlatma

Siri’yi CarPlay ile başlatmak için direksiyondaki Ses düğmesini basılı tut. Arabanda CarPlay kullanıyorsan Siri’yi direksiyonundaki Ses düğmesini basılı tutarak başlatabilirsin. CarPlay ekranındaki dijital Ana Ekran düğmesini de basılı tutabilirsin.

Apple Watch ile Siri Başlatma

Siri’yi başlatmak için Apple Watch’u yüzünüze yaklaştırın. Apple Watch kullanıyorsan Siri’yi, saatini yüzüne yaklaştırarak başlatabilirsin. Saatini kaldırdıktan sonra komutunu söylemeye veya sorunu sormaya başlayabilirsin.

Eski iOS Cihazları Siri’yi Kullanamaz

iPhone 3, iPhone 4, iPad 2, iPad Touch 1 gibi buna benzer cihazlar eski oldukları için Siri uygulamasını açabilse bile Siri’yi kullanamazlar.

Apple destek için (iPhone modelini öğrenmek için) buradan makalemize girebilirsiniz.

Siri Açma ve Kapatma

  1. Ayarlar uygulamasını aç. Siri ayarlarını iOS cihazında Ayarlar uygulamasından değiştirebilirsin.
  2. “Genel” bölümünü aç. Bunu yaptğında iOS cihazının genel ayarları görüntülenir.
  3. Seçenekler listesinden “Siri”yi seç. Listede, “Spotlight Araması” üstünde en üste yakın bir yerde bulunması gereken “Siri” göremezsen cihazın Siri’yi desteklemiyor olabilir.
  4. Açmak veya kapatmak için “Siri” anahtarına dokun. Anahtara dokununca Siri açılır veya kapanır.
  5. “Hey Siri”yi açmak veya kapatmak için “Hey Siri” İzin Ver anahtarına dokun. Bu özellik, cihazın prize takılıysa Siri çalıştırmak için “Hey Siri” demeni sağlar.

Siri Nasıl Açılır, çalışır gibi sorularınız veya sorunlarınız var ise hemen Cep Hastanesi ile buradan iletişime geçebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; siri nasıl açılır iphone 11 , siri nasıl açılır iPad , siri nasıl açılır tablet , siri nasıl açılır iphone x , siri nasıl açılır 7 plus , airpods siri nasıl açılır , apple siri nasıl açılır , airpods siri nasıl açılır , apple 11 siri nasıl açılır , apple tv siri nasıl açılır
apple watch siri nasıl açılır.