Siri Sesimi Duymuyor Sesimi Algılamıyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Siri Sesimi Duymuyor Sesimi Algılamıyor

Siri Sesimi Duymuyor Sesimi Algılamıyor , Siri size cevap vermezse veya cevap yazılı olarak gelirse, bir sınırlama olabilir. Açmak için yazımızı okuyun. iPhone telefonlarının kullanıcılarının çoğu siri özelliğini kullanıyor.

Sıkıntı yaşadığımızda, telefonumuzun orta düğmesine basarak Siri’ye uzun süre soru soruyoruz. Eşsiz cevapları ile güldüren özellik anında hayatımızın sıkıntı alır. Bununla birlikte, siri özelliğini kullanan birçok kullanıcı bazen sorunlarla karşı karşıya kalır.

Son zamanlarda, bu sorunlar Efendim tarafından duyulmuyor. Siri sesimi tanımıyor, siri beni duymuyor ya da siri’ye cevap vermemek gibi birçok soru görüyoruz. Aldığımız ve karşılaştığımız bu hatadan sonra, sorunun ne olduğunu iyice kontrol ettik. Sorunun ana nedenleri ayrıntılı olarak tartışılırken, sorun da çözülecektir. Siri’nin bu sorunu çözmek için bir takım yöntemleri olduğundan, sorunu ortadan kaldırarak tüm sorunları ortadan kaldıracağız.

Siri Beni Duymuyor Sesimi Algılamıyor

iPhone siri beni duymuyor, Siri bana cevap vermiyor, Siri sesimi algılamıyor, siri neden çalışmıyor, Siri neden cevap vermiyor, Siri cevap vermiyor, neden siri beni duymuyor? Telefonu kullanırken bir gün sir ile iletişim kurmak için telefonu kullanıyorsanız bir sorun var ve siri size yazılı olarak yanıt verirse bir sorun var. Öyleyse, sizi duymazsa ve komutlara yanıt vermezse hatanın ne ile ilgili olduğuna bakalım.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Resimler Galeride Gözükmüyor

Siri Sesimi Duymuyor Çalışmıyor

Siri Yazılı Olarak Cevap Veriyor

Öncelikle siri’nin size cevap verebilmesi için internet ağının olması gereklidir. Bu yüzden ilk kontrol internet bağlantısı olacaktır. İnternette herhangi bir sorun olmamasına rağmen siri sizi duymuyor ve sesi algılamıyorsa bu durumda aşağıdaki adımları tek tek sağlayalım.

  • Telefonumuzdan ”Ayarlar” alanına geldikten sonra gelecek olan seçenekler içerisinde ”Siri ve Arama” yazısı göreceksiniz.
  • Buraya giriş işlemi sağladıktan sonra bağlantıların açık olup olmadığını kontrol edelim.
  • Açık olsa bile kapatıp tekrar bir açılım sağlayarak telefonu da kapatıp açıp tekrar deneme sağlayalım.
  • Bunun dışında yine ”Ayarlar” kısmına erişim sağlayarak buradan da ”Genel” bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Genel kısmında var olan ”Sınırlamalar” göreceksiniz.
  • Bu alana erişim sağladıktan sonra üst tarafta bulunan sınırlamaları etkinleştir seçeneğine tıklayarak ”Siri ve dikte” alanına pasif ise aktif hale getiriyorsunuz.

Tüm bu işlem aşamaları sonrasında siri ile ilgili Siri beni duymuyor sesimi algılamıyor sorunu giderilmiş olacaktır.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  siri sesimi algılamıyor, iphone 6 siri sesimi algılamıyor 2019, hey siri çalışmıyor, siri konuşmuyor, iphone 6 siri yok, hey siri dinle açılmıyor, siri ve dikte çalışmıyor, siri ses tanıma ayarı